Po katastrofie LUNA UST Korea Południowa podkreśla potrzebę wprowadzenia przepisów dotyczących walut cyfrowych

Rząd Korei Południowej pracuje nad nowymi ramami regulacyjnymi dla branży walut cyfrowych. Po niedawnym krachu walut cyfrowych LUNA i UST wyprodukowanych w Korei Południowej, władze tego kraju ponownie podkreśliły potrzebę przyspieszenia działań w zakresie regulacji walut cyfrowych.

Jedną z konsekwencji awarii tokenów blockchain Terra jest to, że jeszcze więcej wysiłków zostanie skierowanych do pracy nad ustawą Digital Assets Basic Act (DABA). Według lokalnego raportu agencji informacyjnej Yonhap, regulatorzy w kraju dokonują obecnie awaryjnej oceny zasobów cyfrowych, mając na celu wcześniejsze uchwalenie ustawy.

Raport zauważa również, że urzędnicy z Komisji Usług Finansowych (FSC) i Służby Nadzoru Finansowego (FSS), dwóch organów regulacyjnych odpowiedzialnych za aktywa cyfrowe, powiedzieli, że wykorzystają klęskę Terra, aby zwiększyć świadomość wśród inwestorów w aktywa cyfrowe po LUNA krachu, powiedzieli urzędnicy.

Urzędnicy ujawnili, że w tej chwili rząd może podjąć tylko takie kroki, ponieważ nie ma podstaw prawnych do podjęcia działań przeciwko Terra. Południowokoreańskie organy regulacyjne walut cyfrowych mają jedynie mandat do zapobiegania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu za pomocą aktywów.

„W odniesieniu do incydentu z Luną monitorujemy ogólne zmiany sytuacyjne, ale w tej chwili nie ma bezpośredniego środka, który rząd może podjąć. Nie ma podstaw do interwencji rządu, ponieważ transakcje na monety są swobodnie obsługiwane przez sektor prywatny” – powiedział rzecznik agencji.

Może się to jednak zmienić wraz z uchwaleniem ustawy DABA. Ustawa ma zostać uchwalona w 2023 r., a jej egzekwowanie rozpocznie się w 2024 r., po czym rozważone zostaną reformy podatkowe dotyczące walut cyfrowych. Szczegóły zapisów w ustawie również nie są jasne.

Korea Południowa nie jest jedynym rządem skupiającym się na krachu Terry

Awaria tokenów Terra wpłynęła na cały rynek walut cyfrowych. Wśród powtarzających się pompowań i dumpingu zarówno LUNA, jak i Terry w ciągu ostatnich kilku dni, niektórzy analitycy ostrzegali również, że niedźwiedzie nastroje, które wywołują tokeny na cyfrowym rynku walutowym, mogą przenieść się na rynek akcji.

Dochodzenia wykazały również, że Terra USD nie jest pierwszą katastrofą stablecoin, za którą stoi Do Kwon, założyciel Terra, według raportu The Australian.

Tymczasem awaria tokenów Terra została również zauważona przez amerykańskie organy regulacyjne jako doskonały przykład niebezpieczeństw, jakie stanowią tzw. stablecoiny. Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała Kongresowi, że szybki wzrost stablecoinów może wkrótce sprawić, że aktywa staną się zagrożeniem dla stabilności finansowej, zwłaszcza że okazują się one nie tak stabilne.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, Ścieżka do przyjęcia bitcoinów: jak zamienić całą sieć w aplikacje Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Following LUNA UST crash, South Korea emphasizes need for digital currency regulations – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO