Norweski parlament odrzuca proponowany zakaz wydobywania nagród blokowych

Storting, norweski parlament, nie będzie sprzeciwiać się rosnącej branży wydobywczej Bitcoinów. W niedawnym głosowaniu większość członków parlamentu głosowała przeciwko propozycji zakazu wydobycia nagród.

Projekt ustawy o zakazie wydobywania nagród za bloki Bitcoin został po raz pierwszy zaproponowany przez Sofie Marhaug z Rødta, członkini norweskiej partii komunistycznej — Partii Czerwonej. Przedstawiciel Stortingu stwierdził, że wydobycie za blok powoduje marnowanie energii elektrycznej. Projekt ustawy proponował zakaz działalności w celu uwolnienia energii elektrycznej dla domów i innych gałęzi przemysłu.

Jednak propozycja nie przyjęła się w większości w parlamencie. Według norweskiego serwisu informacyjnego E24 jedynymi partiami, które poparły projekt, były inne partie lewicowe, w tym Socjalistyczna Partia Lewicy i Partia Zielonych.

„Jesteśmy oczywiście rozczarowani większością tutaj. W przyszłości zelektryfikujemy dużą część społeczeństwa. Jeśli nie chcemy, aby norweska przyroda była nękana energią wiatrową, musimy właściwie ustalić, do czego energia ma być wykorzystywana” – powiedział Marhaug w rozmowie z E24.

W raporcie zauważono, że strony popierające projekt ustawy chcą teraz ograniczyć wydobycie blokowych nagród poprzez wprowadzenie „pełnego podatku od energii elektrycznej”. Obecnie centra danych uczestniczące w wydobyciu nagród blokowych płacą wysoko subsydiowany podatek od energii elektrycznej.

Podczas gdy gospodarstwa domowe, firmy i sektor publiczny płacą około 0,015 USD za kilowatogodzinę, centra danych płacą około 0,00085780 USD za kilowatogodzinę. Jednak nawet ta propozycja będzie musiała spotkać się z pewnym sprzeciwem, ponieważ parlament wyraził obawy dotyczące dyskryminacji jakiejkolwiek konkretnej branży.

Udział Norwegii w kursie haszowania bitcoinów gwałtownie wzrósł

Obawy dotyczące wykorzystania energii w wydobyciu bitcoinów wzrosły, nawet gdy Norwegia została uznana za jedną z potęg dla tej działalności. Dane sprawozdawcze CNBC z badania Arcane Research opisały ten europejski kraj jako „zieloną oazę” do wydobywania nagród za bloki.

Badanie wykazało, że Norwegia przyczynia się obecnie do 0,75% globalnego współczynnika haszowania sieci Bitcoin. A wszystko to jest zasilane z obfitych w kraju źródeł energii odnawialnej.

Norwegia wytwarza 88% swojego zapotrzebowania na energię z energii hydroelektrycznej, dalsze 10% pochodzi z energii wiatrowej, a resztę zasila gaz ziemny. Firma Arcane odkryła również, że adopcja walut cyfrowych w Norwegii rośnie, a nawet 10% dorosłej populacji posiada teraz zasoby cyfrowe.

Rosnąca adopcja skłoniła Bank Centralny Norwegii do rozważenia wydania CBDC. Podobnie regulatorzy w kraju ostrzegają przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w waluty cyfrowe.

Obejrzyj: CoinGeek New York, Future of Digital Asset Trading & Financial Services

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Norwegian parliament rejects proposed ban on block reward mining – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO