Korea Południowa rozpocznie egzekwowanie ram prawnych dotyczących walut cyfrowych do 2024 r.

Nowy reżim rządowy Korei Południowej dąży do wprowadzenia kompleksowych regulacji dla branży walut cyfrowych. Kraj może zobaczyć te przepisy uchwalone już w 2023 r., a ich egzekwowanie rozpocznie się w 2024 r.

Tak wynika z raportu południowokoreańskiego serwisu informacyjnego Kookmin Ilbo, który dotknął ujawnionego przez rząd dokumentu przedstawiającego plan. Dokument zatytułowany „National Task Implementation Plan” potwierdził, że prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol zamierza wprowadzić ustawę Digital Asset Basic Act (DABA) w 2023 r., czytamy w raporcie.

Te planowane przepisy dają nadzieję na południowokoreański przemysł walut cyfrowych. Plan wdrożenia uwzględni aktywa cyfrowe i powiązane działania, w tym NFT i ICO, w system instytucjonalny, aby zwiększyć zaufanie inwestorów.

Rząd dokona przeglądu ustawy o Banku Korei, która w ramach planu wprowadza emisję cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Umożliwi to również większej liczbie banków możliwość współpracy z giełdami walut cyfrowych w celu świadczenia usług weryfikacji prawdziwego nazwiska.

„Wzmocnimy powiązanie między rachunkami do handlu aktywami cyfrowymi a bankami, rozszerzając instytucje finansowe, które świadczą usługi weryfikacji prawdziwego nazwiska dla transakcji na aktywach wirtualnych” – cytuje raport Prezydenckiego Komitetu Przemiany.

Tymczasem dokument wspomina również o zamiarze współpracy rządu z innymi globalnymi regulatorami, w tym Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych, Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi, w celu usprawnienia przepisów dotyczących walut cyfrowych.

Nowy reżim kończący restrykcyjne regulacje dotyczące walut cyfrowych

Plan jest zgodny z obietnicami wyborczymi złożonymi przez prezydenta-elekta Korei Południowej, Yoon Suk-yeola. Od czasu wygrania wyborów stwierdził, że nie będzie opodatkowania branży, dopóki nie zostaną wprowadzone odpowiednie regulacje.

Trwają również prace nad nowym systemem opodatkowania walut cyfrowych. Zgodnie z rozważanymi nowymi przepisami podatkowymi rząd nałoży 20% podatek od zysków z walut cyfrowych powyżej 2100 USD rocznie.

Zauważono, że Korea Południowa rozwija się w kierunku wyparcia branży z jej granic za pomocą restrykcyjnych przepisów. W zeszłym roku Bloomberg zauważył, że wiele małych giełd cyfrowych walut w kraju zakończy swoją działalność po wdrożeniu ścisłych wymogów sprawozdawczych.

W tym roku kraj zastosował nową zasadę podróżowania dotyczącą wymiany walut cyfrowych. Jak donosi CoinGeek, przepisy, które mają na celu zapobieganie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, najmocniej uderzyły w platformy DeFi i NFT.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, Ścieżka do przyjęcia bitcoinów: jak zamienić całą sieć w aplikacje Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea to begin enforcing digital currency regulatory framework by 2024: report – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO