Ustawa o przestępczości gospodarczej ma na celu bezpieczne przyjęcie zasobów cyfrowych w Wielkiej Brytanii

Nie tak dawno kanclerz Wielkiej Brytanii Rishi Sunak oświadczył, że zamierza uczynić z Wielkiej Brytanii wiodące na świecie centrum „aktywów kryptograficznych”.

Teraz królowa Elżbieta II ogłosiła nową ustawę mającą wspierać bezpieczne przyjmowanie zasobów cyfrowych i ułatwiać odzyskiwanie skradzionych środków w atakach ransomware.

W ramach corocznego przemówienia królowej książę Karol, zastępujący królową Elżbietę, przedstawił ustawę o przestępstwach gospodarczych. Zagłębienie się w jego zawartość ujawnia, że ​​w branży blockchain i walut cyfrowych zachodzą poważne zmiany.

Co oznacza brytyjska ustawa o przestępczości gospodarczej dla walut cyfrowych?

Ustawa o przestępczości gospodarczej obejmuje szeroki zakres działalności finansowej. Da to władzom Wielkiej Brytanii większe uprawnienia do zwalczania nielegalnej działalności, w tym nałożenie surowszych sankcji na rosyjskich oligarchów oraz możliwość przejmowania cyfrowych walut i aktywów.

Według rządu Wielkiej Brytanii projekt ustawy ma na celu „rozprawienie się z kleptokratami, przestępcami i terrorystami, którzy nadużywają naszej otwartej gospodarki, zapewniając nam wypędzenie brudnych pieniędzy z Wielkiej Brytanii”.

Oczywiście, biorąc pod uwagę jego zakres, projekt ustawy obejmuje szybko rozwijającą się branżę aktywów cyfrowych, a także daje władzom możliwość szesnastu zasobów cyfrowych, które wzmocnią ich zdolność do wykrywania i zwalczania oszustw i prania pieniędzy. Ta część ustawy sprawiła, że ​​niektórzy w branży drapali się po głowach, zastanawiając się, jak można ją egzekwować.

Trudno uwierzyć, że CZ nie rozumie, że węzły wydobywcze mogą zostać wezwane i poinstruowane, aby przenieść waluty cyfrowe z jednego portfela do drugiego. Na razie udaje głupka, aby podtrzymać iluzję, że Raspberry Pis ma znaczenie.

W rzeczywistości rząd Wielkiej Brytanii wykazał już zdolność do przejęcia tego, co nazywa „krypto-aktywami”. W tym roku HMRC, brytyjski organ podatkowy, przejął trzy transakcje NFT w ramach dochodzenia w sprawie oszustw związanych z VAT. Ta nowa ustawa da władzom jeszcze większe uprawnienia do ustanawiania prawa i zajmowania dochodów z przestępstwa.

Dr Craig Wright (Satoshi Nakamoto) znowu ma rację

Wynalazca Bitcoina jest często wyśmiewany przez swoich krytyków za jego przewidywania dotyczące rozwoju i ewolucji branży walut cyfrowych. Jednak zawsze okazuje się, że ma rację, jeśli chodzi o szerszy obraz na wystarczająco długiej osi czasu.

Dr Wright od lat ostrzegał, że w grę wchodzą nowe, surowe przepisy, a rządy nie będą tolerować szerzącej się przestępczości i skrajnej pogardy dla istniejących przepisów w branży. Wielokrotnie wyjaśniał, w jaki sposób, wbrew popularnemu mitowi, zaprojektował Bitcoina, aby był zgodny ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. Zademonstrował, w jaki sposób Bitcoin może i ułatwia śledzenie, śledzenie i wykrywanie oszustw, prania pieniędzy i innych przestępstw finansowych oraz że władze nie mają się czego obawiać i wszystko, co mogą zyskać na istnieniu Bitcoina.

Opinia: Przed nami prawdziwa złota era Bitcoina

Powoli, ale pewnie, dr Wright ma rację. Wprowadzenie nowej brytyjskiej ustawy o przestępczości gospodarczej jest jedną z długiej listy rządowych represji, których byliśmy świadkami w ciągu ostatnich kilku lat. Unia Europejska, Stany Zjednoczone i inne duże gospodarki również uchwaliły lub opracowały przepisy zakazujące anonimowych transakcji, kojarzące portfele z tożsamościami i ogólnie czyniące branżę bardziej uczciwą i przejrzystą.

Podczas gdy anarchiści i odmieńcy, którzy porwali Bitcoin na początku, protestują przeciwko temu, to ostatecznie jest to dobra rzecz. Kiedy Bitcoin zostanie zrozumiany jako: elektroniczny system gotówkowy typu peer-to-peer, który może zapoczątkować nową erę wydajności finansowej i przejrzystości, zostanie zaakceptowany i przyjęty przez przedsiębiorstwa, rządy i instytucje finansowe. Wreszcie, Bitcoin będzie miał swoją złotą erę i skalę do wymiarów globalnych, tak jak przewidywał Satoshi.

Oczywiście nie obędzie się to bez pewnego chaosu i poważnych wstrząsów w obecnej branży walut cyfrowych. Gdy dr Wright przywraca swoje prawa do swojej własności intelektualnej, możemy spodziewać się serii wydarzeń sejsmicznych, takich jak bankructwo głównych giełd, ujawnienie kluczowych graczy, którzy działają jako królowie-bogowie jako przestępców, oraz wielu zniszczeń podobnych do niedawnego UST/ Klęska LUNY.

Jednak kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, świat będzie lepszy. Bitcoin pomoże wprowadzić bardziej przejrzysty, mniej skorumpowany i bezpieczniejszy świat. Ustawa o przestępczości gospodarczej w Wielkiej Brytanii jest tylko drogowskazem na drodze do nieuchronnego końca kryptowalut.

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Blockchain dla lepszego łańcucha dostaw i zrównoważonego rozwoju

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The Economic Crime Bill targets safe adoption of digital assets in the United Kingdom – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO