FASB sprawia, że ​​ustalanie zasad rozliczania walut cyfrowych dla firm jest priorytetem

Financial Accounting Standards Board (FASB), organ odpowiedzialny za ustalanie standardów rachunkowości i sprawozdawczości finansowej dla firm w Stanach Zjednoczonych, zwrócił uwagę na waluty cyfrowe.

Na ostatnim posiedzeniu zarządu organizacja non-profit omówiła dodanie projektu przeglądu „księgowania aktywów cyfrowych i towarów będących przedmiotem obrotu giełdowego”. Według raportu Wall Street Journal (WSJ), program został przyjęty, a organ ds. standardów rachunkowości rozpocznie teraz projekt.

Zgodnie z WSJ, FASB ustaliła teraz zasady, według których firmy i organizacje non-profit, które posiadają waluty cyfrowe, będą priorytetowo zgłaszać aktywa w swojej księgowości. Jednak FASB koncentruje się tylko na zwykłych walutach cyfrowych, w tym BTC i ETH, a nie NFT.

Organ powiedział, że podjął decyzję ze względu na rosnącą potrzebę przejrzystości w branży walut cyfrowych. Otrzymaliśmy wiele informacji zwrotnych od graczy z branży, którzy wskazują, że standardy rachunkowości i ujawniania informacji finansowych są pilnie potrzebne w interesie publicznym, zwłaszcza że kapitalizacja rynkowa walut cyfrowych gwałtownie wzrosła.

W przeszłości FASB ociągała się z realizacją programu, ponieważ uważała, że ​​waluty cyfrowe nie osiągnęły znaczącego poziomu przyjęcia przez graczy instytucjonalnych.

Co oznacza decyzja FASB dla przyjęcia waluty cyfrowej?

Obecnie firmy posiadające waluty cyfrowe zgłaszają je w oparciu o wytyczne Association of International Certified Professional Accountants (AICPA). Ta metoda raportowania została skrytykowana, ponieważ wymaga raportowania walut cyfrowych jako „niematerialnych aktywów o nieograniczonym okresie użytkowania”. Firmy nie mogą naliczać zysków w swoich zasobach, chyba że sprzedają aktywa, ale muszą zgłaszać odpisy z tytułu utraty wartości, gdy aktywa spadną poniżej ceny zakupu.

FASB stwierdziła, że ​​rozważy przyjęcie rachunkowości według wartości godziwej dla walut cyfrowych. Dzięki temu waluty cyfrowe będą traktowane jako aktywa finansowe w księgach rachunkowych firm – informuje WSJ.

Ten ruch w szczególności wypełni znaczną lukę, którą wielu zauważyło, że powstrzymuje przyjęcie waluty cyfrowej przez instytucje.

Uzyskanie jakiejkolwiek jasności w postępowaniu z walutami cyfrowymi jest zawsze mile widziane przez społeczność. Byki na rynku dopingowały inne wysiłki mające na celu zapewnienie przejrzystości dla branży, w tym plan administracji Bidena dotyczący unowocześnienia przepisów dotyczących walut cyfrowych oraz naciski amerykańskich senatorów na wprowadzenie korzystnej polityki w zakresie walut cyfrowych.

Obejrzyj: Komisarz SEC Hester Peirce o sprawach dotyczących polityki Blockchain Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : FASB makes setting digital currency accounting rules for companies a priority – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO