Bank Centralny Chile przedłuża plany emisji CBDC

Banco Central de Chile (BCC), bank centralny tego kraju, rozważał perspektywy emisji cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) – ale nie był w stanie sfinalizować decyzji w tej sprawie.

W niedawno opublikowanym raporcie BCC kontynuuje analizę krajowego systemu płatności i miejsca, w którym zmieści się cyfrowe peso. Utrzymuje, że chilijski system finansowy zaspokaja wszystkie potrzeby płatnicze kraju i jest odporny na obecne wyzwania.

Chociaż BCC zgadza się również, że CBDC pomoże napędzać konkurencję, innowacje i większą integrację finansową w kraju. Dodaje, że CBDC znacznie zniechęci Chilijczyków do uciekania się do wysoce ryzykownych walut cyfrowych, przed którymi wielokrotnie ostrzegano.

„CBDC przyczyniłoby się do osiągnięcia konkurencyjnego, innowacyjnego i zintegrowanego systemu płatności, który jest integracyjny, odporny i chroni informacje ludzi”.

Bazując na tych zaletach, bank centralny wydłużył termin podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie emisji CBDC. Podczas gdy bank centralny ogłosił we wrześniu 2021 r., że podjąłby decyzję do początku 2022 r., jak donosi Reuters, najnowszy raport kopie piłkę pod koniec tego roku.

BCC twierdzi, że musi zebrać więcej informacji, dlatego przeprowadzi serię „seminariów, prezentacji i spotkań z różnymi odpowiednikami”. Raport z zebranych informacji będzie gotowy jeszcze w tym roku.

Chile nie tylko potrzebuje więcej czasu na rozważenie CBDC

Inne banki centralne, w tym Bank Izraela (BOI), Urząd Monetarny Hongkongu (HKMA) i Europejski Bank Centralny (EBC), opublikowały ostatnio aktualizacje na temat wydarzeń związanych z ich planami CBDC.

Powtarzającym się tematem aktualizacji było to, że nie sformułowano jeszcze konkretnych opinii na temat tego, czym powinno być CBDC. Jednak Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) jest przekonany, że więcej krajów wkrótce wprowadzi swoje CBDC.

Według niedawnego raportu BIS dziewięć na dziesięć banków centralnych bada obecnie cyfrowe odpowiedniki waluty swojego kraju. Powody tych krajów obejmują również bardziej płynne płatności transgraniczne.

Tymczasem Chile nadal jest światowym liderem w zakresie zainteresowania walutami cyfrowymi. Według ankiety przeprowadzonej przez Coinformant, australijską platformę zasobów walut cyfrowych, Chile zajęło drugie miejsce na świecie pod względem przyjęcia nowej waluty cyfrowej.

Do 2021 roku Chile odnotowało najwyższy wzrost liczby wyszukiwań w Google – 707%, przy całkowitym zaangażowaniu na poziomie 639%. Właściciele walut cyfrowych w kraju Ameryki Łacińskiej stanowią 2,62% całej populacji.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, Ścieżka do przyjęcia bitcoinów: jak zamienić całą sieć w aplikacje Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Central Bank of Chile prolongs plans to issue CBDC – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO