UK FCA ostrzega inwestorów przed ryzykiem związanym z walutami cyfrowymi i NFT

Financial Conduct Authority (FCA), główny regulator rynku finansowego w Wielkiej Brytanii, wydał kolejne ostrzeżenie dotyczące aktywów cyfrowych. Organ utrzymuje, że nie sprawuje nadzoru regulacyjnego nad inwestycjami w aktywa cyfrowe, a zatem nie może zapewnić ochrony inwestorom.

Odmawiając wzmianki o konkretnych przestępcach, FCA stwierdził, że przypomnienie było konieczne ze względu na rosnącą liczbę postów w mediach społecznościowych dotyczących walut cyfrowych i transakcji NFT.

„Nie ma ochrony konsumentów dla tych, którzy kupują jakiekolwiek aktywa kryptograficzne i NFT, i nie są oni chronieni przez FSCS. W rezultacie, jeśli kupisz aktywa kryptograficzne, powinieneś być przygotowany na utratę wszystkich zainwestowanych pieniędzy” – powiedziano konsumentom.

FCA ostrzega również firmy zajmujące się cyfrowymi walutami, aby trzymały się brytyjskich wytycznych dotyczących reklamowania swoich ofert. Wszystkie informacje dotyczące walut cyfrowych muszą wyraźnie wskazywać, że aktywa walut cyfrowych nie są chronione przez brytyjski system ochrony finansowej.

„Te marketingowe aktywa kryptograficzne muszą przestrzegać wytycznych określonych przez Advertising Standards Authority (ASA) i stwierdzać, że aktywa kryptograficzne nie są regulowane przez FCA” – dodała FCA.

Czy FCA bierze udział w polowaniu na czarownice w branży walut cyfrowych?

Ostrzeżenie jest dodatkiem do serii wytycznych „uważaj inwestora”, które FCA opublikowała dla branży walut cyfrowych. Wcześniej FCA ostrzegał inwestorów, że żaden z zarejestrowanych w nim dostawców usług aktywów wirtualnych (VASP) nie ma zezwolenia na prowadzenie bankomatu z walutą cyfrową.

Polecił również VASP obsługującym bankomaty walut cyfrowych, aby zaprzestały nielegalnej działalności lub były gotowe do podjęcia działań egzekucyjnych. Kolejne niedawne zawiadomienie ostrzegło opinię publiczną przed prawdopodobnym nielegalnym wejściem Binance na rynek tego kraju. FCA nakazało Binance zamknąć w zeszłym roku.

Wśród zawiadomień FCA utworzyła również niedawno dział nadzoru nad walutami cyfrowymi. Chce zatrudnić szefa działu, który poprowadzi „podejście regulatora do interwencji regulacyjnych” w branży walut cyfrowych.

Działania FCA przyciągnęły uwagę ekspertów branżowych. Rozmawiając z Financial Times, starszy doradca ds. polityki w firmie Elliptic zajmującej się analizą blockchain, Mark Aruliah, powiedział, że FCA musi mieć większe doświadczenie w obsłudze branży.

„[Musi być] więcej doświadczenia w samym regulatorze, aby zrozumieć, czym jest krypto” – powiedział.

Aruliah, która kiedyś była specjalistą ds. technicznych w FCA, zauważyła, że ​​istnieje wyraźna różnica w traktowaniu przez FCA tradycyjnych firm i firm zajmujących się cyfrowymi walutami. Zauważył, że tę różnicę należy szybko usunąć, zwłaszcza że Wielka Brytania chce stać się centrum walut cyfrowych.

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Blockchain: Przyszłość technologii budowanie na osiągnięciach przeszłości

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK FCA warns investors of risks in digital currencies and NFTs – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO