Ministerstwo Skarbu ponawia wezwanie do regulacji w związku z upadkiem UST i Luny, gdy Instagram integruje NFT

„Przestań robić schematy Ponziego”.

To tylko jeden z wielu próśb posiadaczy aktywów cyfrowych po upadku stablecoina TerraUSD (UST) w tym tygodniu, co skłoniło sekretarz skarbu USA Janet Yellen do ponownych wezwań do regulacji stablecoin.

UST, stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim, wraz z jego siostrzanym tokenem Luna, spadł do najniższej wartości — spadając nawet poniżej 0,30 USD i tracąc około 40 miliardów USD z kapitalizacji rynkowej w ciągu 48 godzin. Jest to jedno z największych rozczarowań w historii branży, skłaniające inwestorów do sprzedaży, a regulatorów do forsowania przepisów dotyczących stablecoinów.

Na wtorkowym przesłuchaniu Senackiej Komisji Bankowej sekretarz Yellen powtórzyła apele do Kongresu USA o przyjęcie przepisów mających na celu stworzenie spójnych federalnych ram regulacyjnych dla stablecoinów. Według Sekretarza, istniejące przepisy nie zapewniają kompleksowych standardów dla tych nowych aktywów. Dodała: „Myślę, że to po prostu ilustruje, że jest to szybko rozwijający się produkt i że istnieje ryzyko dla stabilności finansowej”. W listopadzie ubiegłego roku panel kierowany przez Skarb Państwa zalecił Kongresowi uregulowanie stablecoinów, takich jak banki.

Wciąż przebywający w Stanach Zjednoczonych gubernator Kalifornii Gavin Newsom wydał zarządzenie wykonawcze w sprawie zasobów cyfrowych zgodne z propozycją administracji Bidena. Ponieważ stany przyjmują technologię blockchain, gubernator wezwał swój stan do zbadania wykorzystania rozwiązań blockchain w swoich operacjach. Rozporządzenie wykonawcze podkreśla mapę drogową dla inicjatywy regulacyjnej i ochrony konsumentów. Rozporządzenie ma również na celu zrównoważenie korzyści i zagrożeń dla konsumentów oraz włączenie wartości stanu Kalifornia, takich jak sprawiedliwość, inkluzywność i ochrona środowiska.

Tymczasem bank centralny Argentyny zabronił instytucjom finansowym w tym kraju oferowania nieuregulowanych aktywów cyfrowych. Kilka dni po tym, jak dwa duże banki w Argentynie, Banco Galicia i Brubank, ogłosiły umożliwienie klientom kupowania BTC i innych walut cyfrowych, Banco Central De La República Argentina zakazał wszelkich zakupów walut cyfrowych, w tym aktywów opartych na zmiennych stopach zwrotu.

Zgodnie z oświadczeniem banku centralnego zakaz ma na celu złagodzenie ryzyka związanego z transakcjami na aktywach cyfrowych, w tym wysoką zmiennością, cyberatakami i praniem pieniędzy. Zauważa, że ​​instytucje finansowe powinny skupić się na „finansowaniu inwestycji, produkcji i konsumpcji dóbr i usług”.

NFT pojawiają się teraz na Instagramie, ponieważ Meta ogłosiła wsparcie dla najnowszego trendu cyfrowego. Mark Zuckerberg ogłosił, że w tym tygodniu rozpocznie test integracji NFT na platformie mediów społecznościowych. Platforma ma na celu zachęcenie twórców i kolekcjonerów do wyrażania swojej sztuki i wyświetlania ich NFT na swoim profilu. Test rozpocznie się od niewielkiej grupy twórców i kolekcjonerów w USA, którzy będą mogli wrzucać NFT na Instagram. Zuckerberg ogłosił również, że podobne funkcje zostaną wkrótce udostępnione na Facebooku w przyszłości.

Przed wyjazdem sprawdź specjalną relację Kurta Wuckerta Jr. z konferencji BTC 2022 w Miami. Ponadto Charles Miller zasiada z Ayre Group i założycielem CoinGeek Calvinem Ayre w najnowszym odcinku CoinGeek Conversations. Obejrzyj pełne filmy na kanale YouTube CoinGeek.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 88: Treasury renews call for regulation amid UST and Luna collapse as Instagram integrates NFTs – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO