Kurt Wuckert Jr. i Root rozmawiają o wydobyciu GorillaPool w Brittany Bitz Podcast

6 maja Kurt Wuckert Jr. i Michael, aka „Root”, wpadli do podcastu Brittany Bitz, aby porozmawiać o BSV, górnictwie, GorillaPool i nie tylko.

Górnictwo 101 — podstawy

Rozmowa zaczyna się od ogólnego przeglądu tego, czym jest kopanie, jak to działa i dlaczego ma znaczenie.

„To wyścig w celu rozwiązania zagadki, aby pokazać, że zależy ci na zabezpieczeniu sieci” — zaczyna Kurt, porównując górników do cyfrowych księgowych. Wyjaśnia, że ​​węzły konkurują ze sobą o to, aby co 10 minut uzgadniać stan księgi. W tym celu są nagradzani dotacją do nagrody blokowej oraz opłatami transakcyjnymi w każdym bloku.

Brittany skłania Kurta do dalszego omówienia tego, prosząc go, by wyobraził sobie, że wyjaśnia to komuś, kto nie ma żadnego technicznego doświadczenia, na przykład dziadkowi. Wyjaśnia, że ​​górnicy konkurują, aby budować bloki i wysyłać transakcje w sieci Bitcoin. Chcą najpierw rozwiązać zagadkę i sprawnie propagować transakcje do innych węzłów w sieci.

„Bitcoin to konkurencyjny system księgowy” – zauważa Kurt.

Według Michaela najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o wydobywaniu bitcoinów, jest zrobienie tego. Istnieją zasoby YouTube i kilka stron internetowych, ale większość górników trzyma swoje sekrety blisko piersi, ponieważ nie chcą, aby ich konkurenci wiedzieli, co robią. Kurt zauważa, że ​​Satoshi Nakamoto nigdy nie udzielił żadnych wskazówek dotyczących wydobycia. Michael wyjaśnia, w jaki sposób nauczył się metodą prób i błędów, a nawet rozwidlał Litecoina, aby się z nim bawić w ciągu dnia.

Wczesne dni wydobywania bitcoinów — doświadczenia i żale

Następnie Brittany pyta, czego obaj mężczyźni chcieliby wiedzieć wcześniej, a oboje odpowiadają, że żałują, że nie dowiedzieli się wcześniej o ASIC.

Kurt wyjaśnia, jak zawsze spóźniał się o sześć miesięcy, jeśli chodzi o sprzęt do kopania. Podczas gdy Michael obala mit, że wydobycie w dawnych czasach było łatwe, dzieląc się historią o przyjacielu, który wydał 100 BTC na platformę wydobywczą, która była praktycznie przestarzała, zanim ją zdobył.

Obaj narzekają, że górnicy skupili się na wydobywaniu dotacji blokowych. Kurt mówi, że gdyby miał jedną krytykę Satoshiego, to byłaby to, że dotacja jest zbyt długa. Pozwoliło to górnikom na prowadzenie bogatego stylu życia dzięki dotacjom i pozwoliło im dłużej odłożyć skalowanie bitcoinów.

https://twitter.com/banana_blocks/status/1510950320414801927?s=20&t=fVPBk-Q0GNndZcS654lR0A

W jaki sposób cena podąża za hash power i jakie ma to znaczenie?

Kurt mówi, że do tej pory cena jest najważniejszym wskaźnikiem tego, gdzie będzie moc haszowania. Wyjaśnia, że ​​moc haszowania podąża za zyskiem, mówiąc, że gdy BSV ma znacznie większe bloki pełne opłat transakcyjnych, moc haszowania powinna podążać za pieniędzmi niezależnie od ceny tokena.

Idąc głębiej, Kurt wyjaśnia, że ​​teoretycznie jedynymi ograniczeniami rozmiaru bloku są te narzucone przez fizykę i nikt jeszcze nie wie, jakie są te ograniczenia. W przyszłości widzi świat petabajtowych lub eksabajtowych bloków pełnych danych, które będą „nadmiernie opłacalne dla mojego”.

Brittany pyta, jak każdy zainteresowany dodaniem mocy mieszającej do sieci może zacząć. Kurt wyjaśnia, że ​​GorillaPool ma gotowe rozwiązanie w przedziale od 10 000 do 12 000 USD i istnieją opcje z drugiej ręki, ale mogą one być frustrujące. Jeśli chodzi o ROI, prawdopodobnie odzyskanie pieniędzy wydanych na sprzęt zajmie 12-24 miesiące, ale zależy to również w dużej mierze od ceny tokena i trzeba mieć nadzieję, że ktoś w międzyczasie nie stworzy dużo wydajniejszej maszyny .

Co to jest interfejs API?

Brittany prosi jednego z dwóch gości o wyjaśnienie, czym jest mAPi i dlaczego wszyscy o tym mówią. Kurt odpowiada na pytanie, wyjaśniając, że mAPI to skrót od Merchant API i umożliwia sprzedawcom otrzymywanie płatności i przekazywanie ich do wybranego przez siebie górnika. To pozwoliłoby im żądać, aby tylko dobrze połączone węzły przetwarzały swoje transakcje, co pozwoliłoby im natychmiast udowodnić podwójne wydatki, między innymi.

Jednak Kurt uważa, że ​​mAPI nie zostało dobrze zaimplementowane. Zmienił języki programowania i nie robi tego, do czego został zaprojektowany niezawodnie. Zauważa, że ​​98% czasu sprawności brzmi dobrze, dopóki nie wykonasz pięciu milionów codziennych transakcji, w którym to przypadku jest wiele odrzuceń.

Michael dodaje, że muszą istnieć działające rozwiązania, które umożliwią sprzedawcom przetwarzanie transakcji bezpośrednio z górnikami. Dodaje jednak, że nie jest fanem utrzymywania prywatności transakcji z różnych powodów, między innymi dlatego, że zwiększa to ryzyko ich osierocenia dla mniejszej puli wydobywczej, takiej jak GorillaPool.

O basenie Gorilla i jego celach na przyszłość

Michael wyjaśnia, w jaki sposób on i Kurt połączyli się po tym, jak śledził go w mediach społecznościowych przez długi czas. Kiedy usłyszał o Gorilla DAO, zobaczył okazję do bardziej aktywnego zaangażowania i „wypracowania drogi do centrum sieci” i skorzystał z niej.

Następnie Brittany pyta o krótko-, średnio- i długoterminowe cele GorillaPool. Kurt odpowiada, że ​​krótkoterminowo, wszystko sprowadza się do małych patyczków w ogniu, takich jak ukończenie strony internetowej, uruchomienie interfejsów API, zaostrzenie infrastruktury i wiele innych. W perspektywie średnioterminowej przetrwa do następnego halvingu, który będzie priorytetem numer jeden. W dłuższej perspektywie celem jest „absolutna dominacja globalna”. GorillaPool chce być światowej klasy firmą przetwarzającą dane.

Kurt wyjaśnia, w jaki sposób wierzy, że w przyszłości górnicy będą traktowani jak dostawcy usług internetowych, tacy jak AT&T, Verizon i inni. Wierzy, że dopóki GorillaPool pozostanie szczupła, wredna i rentowna, pewnego dnia stanie się ogromną firmą. Michael zgadza się, dodając, że jednym ze średnio- i długoterminowych celów jest konkurowanie z TAAL (CSE: TAAL) (FWB: 9SQ1) (OTC: TAALF) i innymi dużymi procesorami transakcyjnymi.

Kurt podsumowuje, wyjaśniając, że GorillaPool jest po to, aby pomóc, jest otwarty na kontakt z każdym, kto korzysta z BSV, jeśli ma pytania lub potrzebuje pomocy, i że rozpowszechnianie informacji o GorillaPool jest najlepszym sposobem pomocy w zamian.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek New York, Badanie zużycia energii przez Bitcoin i Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Kurt Wuckert Jr. and Root talk about GorillaPool mining on Brittany Bitz Podcast – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO