CoinGeek Backstage z Daną Al Salem: Musimy skupić się na blockchainie, a nie na zasobach cyfrowych

Przez najdłuższy czas technologia blockchain znalazła się na drugim miejscu, ponieważ miliony ludzi na całym świecie skoncentrowały się na aktywach cyfrowych, głównie w celach spekulacyjnych. To się stopniowo zmienia i jak Dana Al Salem powiedziała CoinGeek Backstage, Bliski Wschód przoduje w tej zmianie, ponieważ region integruje technologię z zawrotną prędkością. Sekretem regionu jest harmonijne partnerstwo między rządem a sektorem prywatnym – ujawniła.

„Nic nie sprawia, że ​​jestem bardziej dumny niż widok GCC (Gulf Cooperation Council), szczególnie miejsca takie jak Dubaj, Sharjah, Abu Dhabi, a nawet Arabia Saudyjska, naprawdę zaczynające rewolucjonizować sektor rządowy, sektor rolniczy, sektor edukacyjny i stosują technologię i innowacje „Dana, która pochodzi z Kuwejtu, powiedziała reporterce CoinGeek Backstage Becky Liggero.

Zauważyła, że ​​wszyscy w regionie odgrywają swoją rolę – od rządów po podmioty prywatne – a wyjątkowym rezultatem jest to, że gdy firmy wprowadzają innowacje, tworzą pętlę sprzężenia zwrotnego, która pozwala rządom dostosowywać swoje polityki w celu wspierania innowacji.

„Jest to podejście, którego bardzo brakuje w innych krajach i które nie rozwijają się tak szybko” – powiedziała Dana.

Dana działa w branży technologicznej od ponad trzech dekad i jest najbardziej znana jako członek-założyciel Yahoo! Europa. Obecnie pełni funkcję CEO i prezesa agencji usług technologicznych FanFactory oraz doradcy Spice VC.

Kiedy zaczynała, liczba kobiet zajmujących się technologią była dość niewielka, ale jak powiedziała CoinGeek Backstage, wszystko się zmienia. Z pasją walczy o więcej kobiet w branży technologicznej, twierdząc, że firmy prowadzone przez kobiety radzą sobie nawet lepiej niż ich odpowiedniki prowadzone przez mężczyzn. Obecnie pracuje nad trzema funduszami, które koncentrują się na inwestowaniu w kobiety, powiedziała Dana.

Dana przemawiała na uboczu AIBC Dubai, wydarzenia, podczas którego dzieliła scenę z prezesem założycielem BSV Blockchain Association Jimmym Nguyenem w celu przeprowadzenia dyskusji panelowej. Jak ujawniła, ona i Jimmy pracują nad tym, aby blockchain był przydatny dla firm, społeczności i rządów.

Uważa, że ​​chociaż blockchain może zmienić świat, wciąż brakuje wystarczającej wiedzy i wiedzy, aby mógł wywrzeć wpływ. Po pierwsze, blockchain prawie zawsze jest mylony z zasobami cyfrowymi. Najlepszym sposobem na zmianę tego sposobu myślenia jest pokazanie, do czego dokładnie jest zdolny blockchain, stwierdziła Dana.

„Chodzi o wykorzystanie blockchain do czynienia dobra — pomaganie w usprawnianiu procesów, tworzeniu przejrzystości i ograniczaniu korupcji w niektórych krajach. W tym właśnie wierzymy w używanie blockchain.”

Dana będzie jednym z prelegentów na BSV Global Blockchain Convention, która rozpocznie się 24 maja w hotelu Grand Hyatt w Dubaju. Weźmie udział w dyskusji panelowej na temat tego, jak blockchain może wspierać cyfrową transformację narodów, dzieląc scenę z innymi ekspertami, w tym dr Basimem Zafarem, przewodniczącym Experts Vision Consulting.

Możesz zarezerwować miejsce na największej tegorocznej imprezie blockchain tutaj.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek Backstage with Dana Al Salem: We need to focus on blockchain, not digital assets – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO