Założyciele BitMEX nakazali zapłacić karę w wysokości 30 milionów dolarów, ponieważ były dyrektor generalny Arthur Hayes domaga się okresu próbnego

Sąd federalny w Nowym Jorku nakazał współzałożycielom giełdy pochodnych aktywów cyfrowych BitMEX zapłacić 30 milionów dolarów cywilnej kary pieniężnej w związku z zarzutami naruszenia amerykańskiej ustawy o tajemnicy bankowej. W innym miejscu jeden z założycieli zwrócił się do sądu o zawieszenie w zawieszeniu, a nie o karę więzienia, aby mógł podróżować i przebywać z rodziną, argumentując, że to, co zrobił, choć przestępstwo, było tym, co robili wszyscy inni w branży.

Komisja Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) ogłosiła, że ​​Południowy Dystrykt Nowego Jorku złożył zlecenia zgody przeciwko Arthurowi Hayesowi, Benjaminowi Delo i Samuelowi Reedowi, trzem założycielom ogarniętej walką giełdy BitMEX. Każdy z nich ma zapłacić 10 milionów dolarów cywilnej kary pieniężnej, a także zabroniono im dalszych naruszeń ustawy o giełdach towarowych (CEA) i przepisów CFTC.

Nakaz przeciwko tej trójce wynika ze skargi CFTC z października 2020 r., w której regulator oskarżył ich o bezprawne przyjmowanie zleceń i środków od klientów z USA w celu handlu instrumentami pochodnymi aktywów cyfrowych bez wymaganych licencji.

Jak poinformował CoinGeek, CFTC rozwiązała swoje zarzuty wobec BitMEX poprzez nakaz zgody w sierpniu zeszłego roku, w którym zażądał od nich zapłaty 100 milionów dolarów kar cywilnych, a także nałożenia nakazów sądowych dotyczących przyszłych naruszeń CEA.

„Osoby kontrolujące platformy obrotu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi prowadzące działalność w Stanach Zjednoczonych muszą zapewnić, że ich platforma jest zgodna z obowiązującymi federalnymi przepisami dotyczącymi towarów, w tym dotyczącymi rejestracji CFTC i wymogami regulacyjnymi, takimi jak przepisy dotyczące znajomości klienta i przeciwdziałania praniu pieniędzy”, pełniący obowiązki dyrektora ds. egzekwowania prawa – zauważyła Gretchen Lowe.

Rostin Behnam, przewodniczący CFTC, dodał, że komisja będzie nadal wykorzystywać swój istniejący organ egzekwowania prawa do ochrony konsumentów i pozbycia się nadużyć i manipulacji na wschodzącym rynku.

„To kolejny przykład podjęcia przez Komisję zdecydowanych działań w stosownych przypadkach w celu zapewnienia, że ​​platformy obrotu instrumentami pochodnymi na aktywa cyfrowe są zgodne z ustawą o giełdach towarowych i przepisami Komisji” – dodał.

Jak zauważyła CFTC, trzem współzałożycielom nie udało się wyegzekwować skutecznych kontroli w celu zapobiegania i wykrywania bezprawnego postępowania w BitMEX.

Ich naruszenia obejmują „działanie obiektu do handlu lub przetwarzania swapów bez zgody CFTC na działanie jako wyznaczony rynek kontraktów (DCM) lub Swap Execution Facility (SEF)”, powiedziała komisja.

Dodał: „BitMEX działał jako sprzedawca kontraktów terminowych (FCM) bez rejestracji CFTC, nie wdrożył procedur programu informacji o kliencie (CIP) i poznania swojego klienta (KYC) oraz nie wdrożył odpowiedniego przeciwdziałania praniu pieniędzy ( AML)”.

Argument Arthura Hayesa za okresem próbnym: Wszyscy to robili

Gdzie indziej były dyrektor generalny Arthur Hayes ubiega się o zawieszenie w zawieszeniu za swoją zbrodnię. W pozwie do sądu w Nowym Jorku Hayes poprosił sędziego Johna Koeltla, aby nie skazywał go na karę więzienia 18 maja.

„… zwracamy się do Trybunału o skazanie pana Hayesa na okres próbny, bez aresztu domowego ani odosobnienia, oraz aby zezwolono mu na pobyt za granicą i swobodne podróżowanie w okresie próbnym”, oświadczenie złożone przez jego zespół prawników mówi.

Jak poinformował CoinGeek, Hayes patrzy na pięć lat za kratkami po tym, jak przyznał się do naruszenia BSA, gdy był u steru BitMEX. Hayes mówi, że przyjął odpowiedzialność za swoje przestępcze postępowanie i głęboko żałuje swoich czynów.

Powiedział ponadto, że w trakcie procesu i nadchodzącego wyroku rząd już „osiągnął znaczący sukces, ustanawiając zasadę, że platformy handlu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi muszą być zgodne z ustawą o tajemnicy bankowej, jeśli świadczą usługi klientom z USA”.

W zgłoszeniu Hayes przyznał się do wszystkich oskarżeń, z jakimi się spotkał, a nawet ujawnił więcej szczegółów na temat tego, w jaki sposób jego giełda pozwoliła klientom z USA na dostęp do swojej platformy, mimo że twierdził, że ich zakazał, w tym za pośrednictwem VPN i poprzez zakładanie firm offshore. Zakwestionował jednak oświadczenie Departamentu Sprawiedliwości, że BitMEX twierdził, że zbanował amerykańskich użytkowników, jest bezsensownym oszustwem.

Na poparcie swojej prośby o zawieszenie w zawieszeniu Hayes twierdzi, że chociaż naruszenie BSA jest przestępstwem, wszyscy inni w branży to robili, co w jakiś sposób sprawia, że ​​to, co zrobił, jest mniej rażące. Co więcej, jego przestępstwa nie ułatwiły większych przestępstw, takich jak inne podmioty związane z aktywami cyfrowymi, takie jak Silk Road, uważa. Jednak podobno umożliwiając użytkownikom dostęp do BitMEX z niewielkim KYC, Hayes mógł ułatwiać dowolną liczbę przestępstw, od prania pieniędzy po płatności za nielegalne substancje.

Hayes to także dobry człowiek, przekonują jego prawnicy.

„Zamiast tego, na każdym etapie swojej podróży pan Hayes patrzył na zewnątrz, starając się pomóc otaczającym go ludziom i wywrzeć pozytywny wpływ na społeczność” – zauważa w zgłoszeniu i według prawników sędzia Koeltl powinien również wziąć to pod uwagę. rachunek.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BitMEX founders ordered to pay $30M fine as ex-CEO Arthur Hayes seeks probation – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO