Nvidia zgadza się z SEC za 5,5 mln USD za nieujawnienie górników, które zwiększyły zyski

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ustaliła, że ​​amerykański producent procesorów graficznych (GPU) Nvidia (NASDAQ: NVDA) posiadał istotne informacje od swoich inwestorów dotyczące wpływu, jaki wydobywcy nagród blokowych mieli na przychody w 2018 roku.

W ugodzie, którą regulator ogłosił niedawno, Nvidia zgodziła się na nakaz zaprzestania działalności oraz karę w wysokości 5,5 miliona dolarów, nie przyznając ani nie zaprzeczając ustaleń SEC.

W drugim i trzecim kwartale roku fiskalnego 2018 większość walut cyfrowych poszybowała w górę na wykresach cenowych, a kopanie nagród blokowych stało się dość popularne. W związku z tym wielu użytkowników procesorów graficznych Nvidia, którzy wcześniej używali ich tylko do gier, zaczęło ich używać do wydobywania zasobów cyfrowych, jak stwierdziła SEC.

Nvidia nie ujawniła jednak wpływu tej zmiany w korzystaniu z jej produktów na jej przychody w formularzu 10-Q, zgodnie z wymogami prawa.

SEC zwróciła szczególną uwagę na fakt, że pomimo braku uznania wpływu, jaki nowy popyt ma na jej działalność w zakresie gier, kalifornijska firma złożyła oświadczenia o tym, w jaki sposób popyt na waluty cyfrowe wpływa na inne aspekty jej działalności .

Kategoria gier Nvidii wzrosła o 52% w ujęciu rocznym w drugim kwartale 2018 r. io 25% w kolejnym kwartale.

SEC stwierdziła również, że Nvidia była świadoma wpływu, jaki górnicy mieli na jej dochody. Twierdzono, że pracownicy sprzedaży Nvidii w Chinach twierdzą, że górnicy zwiększali popyt na procesory graficzne, a kierownictwo firmy starało się podążać za lukratywnym rynkiem.

Kristina Littman, szefowa nowo przemianowanej i rozszerzonej Crypto Assets and Cyber ​​​​Unit w SEC Enforcement Division, skomentowała: „Nieudane ujawnienia przez NVIDIA pozbawiły inwestorów kluczowych informacji do oceny działalności firmy na kluczowym rynku. Wszyscy emitenci, w tym ci, którzy wykorzystują możliwości związane z pojawiającą się technologią, muszą zapewnić, że ich ujawnienia są terminowe, kompletne i dokładne”.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek New York, Jak TAAL jest liderem w sektorze przetwarzania transakcji blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Nvidia settles with SEC for $5.5M over failure to disclose miners boosted profits – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO