KakaoBank z Korei Południowej rozważa współpracę z cyfrowymi giełdami walut

KakaoBank, największy neobank Korei Południowej i spółka zależna internetowego giganta Kakao, rozważa partnerstwo z giełdami walut cyfrowych w kraju.

Lokalny raport ujawnia, że ​​dyrektor generalny KakaoBank Yun Ho-young potwierdził plan podczas przemawiania podczas kwartalnej konferencji biznesowej firmy. Yun stwierdził, że pierwszy bank internetowy analizuje obecnie współpracę z lokalnym kantorem walut cyfrowych.

„Ponieważ [krypto] jest uważane za główny atut wśród klientów, sprawdzamy, w jaki sposób możemy zapewnić wirtualne aktywa w usługach lub w formie działalności w korzystnym świetle” – powiedział dyrektor KakaoBank.

Zgodnie z planem bank umożliwi giełdom cyfrowym, z którymi współpracuje, zgodność z obowiązującymi w Korei Południowej przepisami dotyczącymi walut cyfrowych. Kraj wymaga, aby cyfrowe giełdy walut miały partnerów bankowych do świadczenia usług weryfikacji prawdziwego imienia i nazwiska dla użytkowników.

Przed konferencją doniesienia wskazywały, że neobank zawarł już umowę, aby zostać partnerem bankowym Coinone. Oświadczenie Yuna nie zaakceptowało ani nie zaprzeczyło plotkom.

Coinone ma obecnie podpisaną umowę bankową z NongHyup (NH) Bank. Chociaż partnerstwo jest odnawialnym kontraktem na sześć miesięcy, a spekulacje opierały się na możliwości przejęcia przez KakaoBank po jego wygaśnięciu.

W międzyczasie KakaoBank poinformował również o najwyższych w historii przychodach operacyjnych na konferencji poświęconej wydajności. W pierwszym kwartale przychody operacyjne banku wyniosły 88,4 mld KRW (70,14 mln USD), co oznacza wzrost o 63,8% rok do roku.

KakaoBank wciąż boryka się z ostrą konkurencją i problemami regulacyjnymi

Motywacja KakaoBank do współpracy z cyfrowymi giełdami walut może być również motywowana wynikami jego głównego lokalnego rywala KBank. Siostrzany neobank w zeszłym roku współpracował z Upbit, największą pod względem wolumenu obrotu giełdą walut cyfrowych w Korei Południowej.

Partnerstwo katapultowało bank do najwyższej i pierwszej w historii nadwyżki rocznej. KBank rozważa teraz również wejście na giełdę w 2022 r., napędzany sukcesem wynikającym z partnerstwa w zakresie cyfrowej wymiany walut.

W innych wiadomościach firmy zajmujące się cyfrowymi walutami, a także firmy technologiczne w Korei Południowej, są nadal ścigane przez organy regulacyjne. Kakao, spółka macierzysta KakaoBanku, doświadczyła spadku swoich akcji, gdy organy nadzorcze ścigały jego założyciela na początku tego roku, donosi Bloomberg.

Jednak branża ma nadzieję, że nowo wybrany rząd będzie o wiele bardziej zrównoważony w regulowaniu branży. Już prezydent-elekt Yoon Suk-yeol ujawnił plany zawieszenia jakiejkolwiek formy opodatkowania walut cyfrowych do czasu wprowadzenia przepisów dotyczących ochrony konsumentów.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, Ścieżka do przyjęcia bitcoinów: jak zamienić całą sieć w aplikacje Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea’s KakaoBank considers partnerships with digital currency exchanges – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO