Weiss Ratings wydaje ostrzeżenie przed hipotekami wspieranymi przez BTC

W ostatnim czasie pojawiła się nowa grupa firm oferujących kredyty hipoteczne wspierane przez BTC i Ethereum, a klienci nie muszą płacić żadnej zaliczki. Podczas gdy firmy te twierdzą, że biznes kwitnie, jedna z najlepszych na świecie agencji ratingowych Weiss Ratings wydała ostrzeżenie przed tymi hipotekami, mówiąc, że wyglądają one jak przed kryzysem finansowym z 2008 roku.

Weiss skupił swoją uwagę na Milo, firmie z Florydy, która jest w czołówce kredytów hipotecznych wspieranych przez BTC. Jak wynika z niedawnego raportu Bloomberga, firma ma listę oczekujących 8000 osób, które chcą kupić nieruchomości w Nowym Jorku, Kalifornii i Teksasie. Twierdzi, że w zeszłym miesiącu wystosował pisma wstępne dotyczące kredytów hipotecznych o wartości 340 milionów dolarów.

„Zamierzamy to udoskonalić i powiększyć” – powiedział magazynowi Josip Rupena, założyciel firmy. „Milo będzie szukał innych długoterminowych rozwiązań dla osób z kryptowalutami – nie tylko kredytów hipotecznych”.

Produkty Milo obejmują 30-letnie kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu zabezpieczone cyfrowymi portfelami walutowymi, w tym BTC i ETH, oraz pożyczanie nawet 10 milionów dolarów na domy. Klienci mogą dokonywać miesięcznych płatności w aktywach cyfrowych lub gotówce, a stawki wynoszą około 3,95%-5,95%.

Ponieważ nie likwidują swoich zasobów cyfrowych, klienci unikają podatków od zysków kapitałowych i nadal spekulują na temat przyszłych wzrostów cen, co sprawia, że ​​wygląda to na korzystną dla wszystkich zainteresowanych, z wyjątkiem tego, że według Weissa nie jest to zgodne z prawdą.

Agencja zauważa: „Wydaje się, że produkt jest korzystny, zakładając, że ceny nieruchomości i kryptowalut będą nadal rosły… z wyjątkiem oznak, że oba zakłady prawdopodobnie nie będą zwycięskie w najbliższym czasie”.

Weiss ostrzegł także o jeszcze innym aspekcie modelu biznesowego Milo. Startup, który niedawno zebrał 17 milionów dolarów, aby kontynuować swoją misję, planuje łączyć pożyczki mieszkaniowe wspierane przez BTC i oferować je jako obligacje dla zarządzających aktywami i firmami ubezpieczeniowymi, a nawet jako obligacje w ramach sekurytyzacji, ujawnił założyciel.

Ale to może skończyć się katastrofą, uważa Weiss, czerpiąc paralele z kryzysu finansowego z 2008 roku.

„Wszystko to powinno brzmieć znajomo. Gromadzenie ryzykownych kredytów mieszkaniowych, a następnie sprzedawanie ich niczego niepodejrzewającym zarządzającym aktywami, było receptą na wielką recesję 2009 roku”.

Agencja Weiss Ratings nie jest jedynym podmiotem, który bije na alarm w związku z hipotekami wspieranymi przez Milo BTC.

John Kerschner, szef działu produktów sekurytyzowanych w USA dla Janus Henderson Investors, stwierdził: „Kriptohipoteka wydaje się nieefektywna, biorąc pod uwagę zmienność. Ludzie myślą, że [BTC] poleci na Księżyc, ale nikt nie myślał, że nadchodzi wielki kryzys finansowy lub Covid. Takie rzeczy się zdarzają.”

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, tokenizowane aktywa, Stablecoins i Custody z BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Weiss Ratings issues warning against BTC-backed mortgages – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO