Joshua Henslee o Craigu Wrightu pozywającym Coinbase i Krakena: „Z logicznego punktu widzenia ta sprawa jest otwarta i zamknięta”

Zawsze wspaniale jest usłyszeć przemyślenia Joshua Henslee na temat bieżących wydarzeń w ekosystemie Bitcoin. W tym tygodniu podzielił się swoimi poglądami na temat dr Craiga Wrighta pozywającego Coinbase (NASDAQ: COIN) i Krakena oraz jego twierdzenie, że BTC to nie Bitcoin.

O co chodzi w tym procesie?

3 maja 2022 r. londyńska firma prawnicza ONTIER LLP złożyła pozew przeciwko Coinbase i Kraken w imieniu Dr. Wright, Wright International Investments Limited (WII) i Wright International Investments UK Limited (WIIUK).

Podczas gdy pełne szczegóły pozwu nie zostały jeszcze upublicznione, formularz pozwu pokazuje, że dr Wright oskarża wymianę o „przemijanie” projektów, które nie są zgodne z systemem Bitcoin, który nakreślił w swoim oryginalnym dokumencie. Domaga się nakazu powstrzymującego wymienione giełdy przed przedstawianiem BTC jako Bitcoina i szkodami w wysokości setek miliardów funtów.

Co Joshua Henslee myśli o pozwie?

Henslee zaczyna od wyrażenia frustracji wynikami poprzednich procesów sądowych z udziałem dr Wrighta. Chciałby, żeby wyniki były jaśniejsze i nie angażował obu stron w próby ogłaszania zwycięstwa. Jednak uważa ten przypadek za bardziej interesujący.

„Przede wszystkim jest to odważne twierdzenie”, mówi Henslee, zauważając, że dr Wright nie robi z tego żadnych kości: rękawiczki są zdjęte i mówi, że BTC nie jest wprost Bitcoinem.

Następnie dociera do sedna sprawy. Niezależnie od tego, czy zgadzasz się ze zmianami protokołu, takimi jak SegWit, czy nie, i czy popierasz ideę małych bloków, czy dużych bloków, po prostu nie można zaprzeczyć, że twórcy BTC Core zmienili protokół tak bardzo, że nie przypomina on już systemu Bitcoin Satoshi Nakamoto wydany 13 lat temu.

„Jeśli spojrzysz na tę sprawę z czysto logicznego punktu widzenia… ta sprawa jest otwarta i zamknięta; Craig ma rację. Powinien wygrać” — powiedział Henslee.

Będąc tak śmiałym twierdzeniem, Henslee wierzy, że zyska wiele relacji z głównego nurtu. Powinno to sprawić, że anonimowe konta na platformach Reddit i mediach społecznościowych będą nieistotne, ponieważ poważni dziennikarze i media zaczynają zgłaszać sprawę.

Coinbase nie ma innego wyjścia, jak tylko ujawnić to swoim inwestorom

Henslee wskazuje, że regulowana spółka publiczna, taka jak Coinbase, nie może po prostu odrzucić lub zignorować tego twierdzenia, tak jak mogłaby to zrobić nieuczciwa firma, taka jak Binance. Będą musieli zarówno uznać pozew i odpowiedzieć na nie w taki czy inny sposób, a także będą musieli poinformować swoich inwestorów o potencjalnym ryzyku.

„Od lat próbują ukryć Craiga, aby twierdzić, że jest tylko fałszywą osobą i oszustem, ale dla niego, aby wkroczył i zrobił to w sądzie… to kosztowny sygnał”, zauważa Henslee. Słusznie zaznacza, że ​​dr Wright nie ma w tym wiele do stracenia, podczas gdy giełdy, o których mowa, mają wszystko do stracenia.

Jakie mogą być efekty drugiego rzędu dla rynków walut cyfrowych? Henslee uważa, że ​​jeśli sprawa poczyni znaczne postępy, może rozprzestrzenić strach na rynkach, co może negatywnie wpłynąć na ceny monet. W swoim oświadczeniu dotyczącym pozwu dr Wright stwierdził również, że giełdy te muszą wymieniać BSV i uznawać je za Bitcoin, co również może mieć interesujące konsekwencje.

Czy sprawa może zakończyć się ugodą?

Takie przypadki często kończą się ugodą, ale Henslee nie widzi powodu, dla którego dr Wright miałby się ugodzić. „Chce ich zmiażdżyć” – mówi. „Jeśli dostanie się na salę sądową, będzie w stanie wykazać, że jego twierdzenie jest prawdziwe”. Wskazuje również, że podczas gdy poprzednie sprawy dotyczyły interpretacji wydarzeń i prawa przez różne strony, ta jest okrojona i sucha, ponieważ kod jest publicznie widoczny na GitHub.

Nie tylko cała historia kodu jest publicznie dostępna, ale dr Wright ma coś, co Henslee nazywa „zabójczym strzałem”, którego może użyć w sądzie. Jeśli wykaże, że podpisana transakcja z lat 2009-2012 nie działa na BTC lub BCH, ale działa na BSV, to oczywiste jest, że BSV to Bitcoin.

Henslee wątpi, by sprawy wydarzyły się tak prosto, biorąc pod uwagę to, o co toczy się gra, ale wierzy, że wtórna paplanina wywoła tę sprawę i wynikające z niej śledztwa dziennikarzy mogą być ważniejsze niż sama sprawa. Przyjdź co może, przed nami ciekawe czasy!

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Media Influence: How News Reporting wpływa na rynek zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Joshua Henslee on Craig Wright suing Coinbase and Kraken: ‘From a logical standpoint, this case is open and shut’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO