Gubernator Kalifornii podpisuje przełomowe zarządzenie w sprawie zasobów cyfrowych

Kalifornia rozwija się w branży walut cyfrowych. Gubernator Gavin Newsom podpisał rozporządzenie w sprawie walut cyfrowych i technologii blockchain, które upoważnia agencje do zbadania, w jaki sposób państwo może zarówno przyjąć, jak i regulować wschodzącą technologię.

W ramach zamówienia o nazwie „Executive Order N-9-22” państwo ma nadzieję włączyć swoje podstawowe wartości do stworzenia systemu regulacyjnego, który jest przyjazny dla firm walutowych i maksymalnie chroni konsumentów. Zamówienie brzmi:

„Celem stanu będzie stworzenie przejrzystego i spójnego środowiska biznesowego dla firm działających w blockchain, w tym aktywów kryptograficznych i powiązanych technologii finansowych, które harmonizują przepisy federalne i kalifornijskie, równoważą korzyści i ryzyko dla konsumentów oraz uwzględniają wartości kalifornijskie , takich jak sprawiedliwość, inkluzywność i ochrona środowiska”.

Wśród zaangażowanych agencji znajduje się gubernatorskie Biuro Biznesu i Rozwoju Gospodarczego (OBED), które będzie współpracować ze stanową Agencją ds. Biznesu, Usług Konsumenckich i Mieszkalnictwa (BCSH) oraz Departamentem Ochrony Finansowej i Innowacji (DFPI).

DFPI będzie odpowiedzialne za tworzenie podejścia regulacyjnego państwa i badanie możliwych obszarów, w których można wdrożyć technologię blockchain. W zarządzeniu wyznaczono również Radę Gubernatora ds. Szkolnictwa Pomaturalnego, która ma odpowiadać za identyfikowanie badań i możliwości potokowania siły roboczej w branży.

W oficjalnym oświadczeniu Newsom ujawnił, że dzięki temu przeprowadzce Kalifornia stała się pierwszym stanem, który „zaczął tworzyć kompleksowe i zharmonizowane ramy dla rozwoju odpowiedzialnej technologii Web 3”.

Zauważył również, że motywacją do nakazu jest niedawno podpisane zarządzenie prezydenta w sprawie Blockchain. W związku z tym agencje stanowe muszą również współpracować z federalnym harmonogramem, aby uzyskać informacje zwrotne od branży i przedstawić swoje zalecenia.

„Wybiegamy na przód w tej sprawie” – powiedział Newsom.

Kalifornia, uważana za stan o największej gospodarce w Stanach Zjednoczonych, od dawna jest otwarta na branżę walut cyfrowych. Już w 2018 roku stan uchwalił tymczasowe przepisy, które uznawały wykorzystanie inteligentnych kontraktów i technologii blockchain do prowadzenia rejestrów publicznych. Później utrwaliło to prawo w 2021 r. Ta otwartość na branżę spowodowała, że ​​państwo zalało wiele startupów zajmujących się walutami cyfrowymi.

Dee Dee Myers, starszy doradca Newsom i dyrektor Biura Gubernatora ds. Biznesu i Rozwoju Gospodarczego, powiedział CNBC, że Kalifornia jest domem dla około jednej czwartej z 800 firm blockchain w Ameryce Północnej.

Gubernator Newsom również to potwierdził, stwierdzając, że stan jest globalnym centrum innowacji. Zarządzenie wykonawcze ma na celu utrzymanie tego stanu rzeczy i utrzymanie Kalifornii przed zakrętem. Powiedział:

„Zbyt często rząd pozostaje w tyle za postępem technologicznym, więc wyprzedzamy w tym zakresie, kładąc podwaliny pod umożliwienie rozwoju konsumentom i przedsiębiorstwom”.

Obejrzyj: Wywiad CoinGeek Backstage z dr Eesą Bastaki z Uniwersytetu w Dubaju na temat tego, jak blockchain wywoła rewolucję przemysłową 5.0

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : California governor signs landmark executive order on digital assets – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO