Znaczenie gotówki

Znaczenie gotówki
OD REDAKCJI 9 MINUT TEMU

Joshua Henslee
Gdy gospodarka zmierza w kierunku „społeczeństwa bezgotówkowego”, przychodzi na myśl wiele zalet i wad. Z jednej strony wygoda zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego jest korzyścią. Jednak głównym kosztem jest prywatność. Przesuwanie karty kredytowej lub korzystanie z aplikacji płatniczej, takiej jak Cash App lub Venmo, jest koniecznie przetwarzane przez strony trzecie, przesyłając tym firmom informacje z obu stron. W związku z tym firmy przetwarzające płatności mają ogromną władzę i odpowiedzialność w zakresie zabezpieczania tych danych i zapewniania realizacji transakcji.

Odpowiedzialność ta została jednak wykorzystana przez rząd, który opracował przepisy prawne wymuszające automatyczne zgłaszanie niektórych transakcji lub progów do celów podatkowych. Na przykład firmy takie jak eBay, Square i PayPal przestrzegają inwazyjnych przepisów, które nakazują im zgłaszanie zarobków sprzedawców powyżej 600 USD. Ta ogólna zasada stanowi naruszenie prywatności i nie byłaby wykonalna ani możliwa w społeczeństwie gotówkowym. Oczywiście problemem jest to, że transakcje gotówkowe są niewykonalne w zakresie wysyłki towarów czy usług elektronicznych, stąd narodziła się nowa era aplikacji płatniczych.

W środowisku inflacyjnym wiele osób zwraca się do pobocznych działań internetowych, aby zarobić więcej, aby zrównoważyć rosnące ceny. Dowodem na to jest boom kolekcjonerski w 2021 r. (Lego, kolekcjonerskie gry karciane). Dlatego nie jest przypadkiem, że rząd uchwalił tę regulację w nadziei na opodatkowanie tej działalności gospodarczej.

Jak na ironię, Bitcoin został stworzony w tym celu, ale zupełnie nie sprawdził się w sprzedaży online. Ponieważ Bitcoin (w tamtym czasie) nie rozwiązał skalowalności w 2016 roku, wielu sprzedawców internetowych odrzuciło go, ponieważ był gorszym środkiem handlu online niż karty kredytowe ze względu na wysokie, nieprzewidywalne opłaty. Sześć lat później w jakiś sposób waluty cyfrowe BTC i Ethereum są jeszcze gorszymi metodami płatności niż były ze względu na zwiększony popyt i cenę monet, ale jeszcze wyższe opłaty.

W 2022 roku, kiedy płacę gotówką, mam szczególne przeczucie co do transakcji, wiedząc, że Wielki Brat nie zagląda mi przez ramię. Niestety, ze względu na masową kampanię propagandową o tym, że Bitcoin jest przeznaczony do cyfrowego złota, HODL’ing i jest nieefektywny jako metoda płatności (pomimo tytułu białej księgi potwierdzającej jego przeznaczenie jako gotówki elektronicznej), w rzeczywistości jest lepszy od fizycznej gotówki. Bitcoin (BSV) posiada wszystkie pozytywne atrybuty, a odrzuca te negatywne.

Bitcoin można przenieść fizycznie za pomocą portfeli papierowych lub sprzętowych. Pisałem już w przeszłości, jak Bitcoin może być najbardziej prywatnymi pieniędzmi w historii. System został zaprojektowany z myślą o transakcjach peer-to-peer, mimo że praktycznie nikt nie używał tego protokołu nawet w 2022 roku. Peer-to-peer to ważne pojęcie, które jest wyraźnie źle rozumiane.

Kiedy transakcja jest wykonywana tylko między dwiema osobami, tak jak ma to miejsce w przypadku fizycznej gotówki, jedynym sposobem, aby osoba trzecia prawidłowo ją obserwowała z prawnego punktu widzenia, jest zrozumienie kontekstu. Kontekst ten może przedstawić tylko jedna z dwóch stron. Kiedy zaczynamy mówić o odgórnym prawodawstwie, które zakłada kontekst transakcji, mamy do czynienia z naruszeniem prywatności i praw. Nie każda sprzedaż musi koniecznie podlegać opodatkowaniu, nie każda sprzedaż jest zyskiem kapitałowym przy zerowych kosztach.

To jest różnica między prywatnością a anonimowością. Obie strony są anonimowe dla wszystkich, którzy nie brali udziału w transakcji. Dla osoby trzeciej to nie jest ich sprawa, chyba że któryś z nich zdecyduje się ujawnić informacje w przypadku konieczności opodatkowania, zgłoszenia dochodu lub działalności przestępczej. Poniższy cytat podsumowuje sens tego artykułu:

Bitcoin’s privacy model

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The importance of cash – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO