Dlaczego przetwarzanie przez BSV 20 milionów transakcji ma znaczenie

Prawdopodobnie do końca roku nastąpi dzień 100 milionów transakcji – Joshua Henslee

Jednym z moich ulubionych źródeł informacji w ekosystemie BSV jest kanał YouTube Joshua Henslee. Jego filmy są częste, aktualne, krótkie i łatwe do naśladowania, nawet dla osób mniej technicznych, takich jak ja. Jako lojalny widz jego treści szczególnie podobał mi się jego ostatni film zatytułowany „Dlaczego przetwarzanie przez BSV 20 milionów transakcji ma znaczenie” i odnosi się nawet w pewien sposób do przestrzeni gier.

Głównym celem tego odcinka było omówienie niedawnego wzrostu wolumenu transakcji na BSV i tego, dlaczego jest to ważne dla ekosystemu. Ten wzrost wolumenu transakcji jest zasługą CryptoFights, flagowej gry FYX Gaming i kluczowego czynnika napędzającego świetlaną przyszłość blockchain BSV i jego ogromnych możliwości skalowania.

Henslee otwiera dyskusję odwołując się do wykresu kołowego, który krąży w mediach społecznościowych, wykresu, który pokazuje BSV na poziomie 80-90% wszystkich blockchainów Proof of Work (POW), w tym ETH, BTC i BCH (nie licząc Solany, która jest łańcucha Proof of Stake (POS).

BSV Transaction

CryptoFights to aplikacja odpowiedzialna za wysoki wolumen transakcji Bitcoin, osiągając 10, 11, a nawet 12 milionów transakcji w ciągu jednego dnia. Wolumen transakcji był tak wysoki, że CryptoFights zepsuło własną infrastrukturę ze względu na wolumen i od tego czasu pracuje nad rozwiązaniem.

Henslee twierdzi, że ludzie, którzy twierdzą, że te transakcje CryptoFights są spamem i „tylko danymi gier wideo”, po prostu nie mają sensu.

„Chodzi o to, że kiedy wykonujesz taką liczbę transakcji, faktycznie pokazuje to, że możesz to zrobić” – powiedział Henslee.

„Rozmawianie o tym, teoretyzowanie i planowanie to jedno. Robienie tego to zupełnie inna sprawa” – powiedział.

Kiedy teorie zostaną przetestowane, nieuniknione jest, że wydarzą się rzeczy, których nie zaplanowałeś. Według Henslee jest to powszechna wiedza.

Jeśli aplikacje takie jak CryptoFights nigdy nie zostaną uruchomione, nie będą wiedziały o punktach przerwania, a kiedy CryptoFights wróci, aby naprawić punkty przerwania, system stanie się bardziej niezawodny. Im więcej razy aplikacja się psuje i trzeba to naprawić, tym silniejszy staje się system i tym mniej rzeczy się psuje, zauważył Henslee.

Co więc stanie się z tymi innymi sieciami, gdy dojdą do poziomu 20 milionów transakcji dziennie?

„Jedną rzeczą jest przyjąć cios, większość ludzi nie wraca. Więc możesz? Myślę, że to jest pytanie — powiedział Henslee.

Jeśli chodzi o 20 milionów transakcji BSV w ciągu jednego dnia, Henslee uważa, że ​​sieć dobrze sobie z tym poradziła, ponieważ tak naprawdę nic się nie zepsuło, co oznacza, że ​​BSV jest gotowe codziennie obsługiwać ten poziom wolumenu. Prawdopodobnie „rzeczy” w jakiś sposób się zepsują, ale chodzi o to, że dostaje „uderzenie”, a następnie „poziomuje się”.

Henslee porównał podróż transakcyjną BSV do treningu, do czego z pewnością mogę się odnieść i prawdopodobnie wielu z was też. Ćwicząc niszczymy nasze mięśnie, ale potem odrastają one silniejsze. Według Henslee ludzie twierdzący, że 10 milionów codziennych transakcji na BSV jest nieistotnych, nie widzą szerszego obrazu.

„To jest niezdolność ludzi do myślenia poza pierwszą konsekwencją” – powiedział.

Henslee nie jest zaskoczony, że ludzie w mediach społecznościowych bagatelizują znaczenie tak wielu transakcji dziennie w sieci BSV, zwłaszcza że żaden z innych blockchainów nie skaluje się, więc „to nie jest nawet gra”.

„Nikt tak naprawdę nie przejmuje się skalą, ponieważ gdyby tak było, sprawy wyglądałyby zupełnie inaczej. Podstawowym miernikiem jest cena” – powiedział Henslee.

Obsesja na punkcie ceny monet vs. ilość transakcji jest frustrująca, ale ciekawe jest to, że „główni ludzie” nie mogą przestać mówić o BSV. Henslee porównał to zjawisko do sytuacji, w której drużyna piłkarska pokonuje przeciwnika 500 do 1, a następnie po fakcie zwycięzca nie może przestać mówić o tym, jak bardzo przegrana jest druga drużyna.

Jeśli wszyscy są tak skoncentrowani na „zwiększaniu liczby”, a inne sieci są tak daleko przed BSV pod względem ceny, dlaczego wciąż mówią o BSV!? BTC robi tylko 300 000 dziennie, a BSV wynosi 20 milionów. Dlatego.

„Kiedy włączysz 20 milionów, oznacza to, że prawdopodobnie zrobisz 40 milionów. A potem możesz zrobić 100 milionów. A potem możesz zrobić miliard. I co wtedy? „Och, to tylko spam” – powiedział Henslee z sarkazmem.

„Chociaż wpływ nie jest duży, dowód na to, że można to zrobić, jest ogromny, ponieważ oznacza to, że można przejść do następnego kroku, a to umożliwi również zbudowanie nowego oprogramowania i nowych rzeczy w celu rozwiązania starych problemów” dodany.

Tymczasem wszystkie inne sieci nadrabiają zaległości, próbując wymyślić, jak radzić sobie z 5-megabajtowymi blokami, podczas gdy BSV zajmuje się blokami terabajtowymi. Będzie bardzo ciekawie zobaczyć, jak to wszystko się rozwinie…

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Future of eSports i Professional Blockchain Gaming

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Why BSV processing 20 million transactions does matter – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO