Chiński sąd wydaje pierwsze publiczne orzeczenie dotyczące NFT

Chiny odnotowały swoje pierwsze publiczne orzeczenie w sprawie sądowej dotyczącej niewymiennych tokenów (NFT). Zamówienie zawiera również wiele wskazówek, w jaki sposób kraj może regulować branżę. Orzeczenie dotyczyło naruszenia praw autorskich i kradzieży własności intelektualnej NFT.

Według raportu South China Morning Post (SCMP), nieznany użytkownik popularnego chińskiego rynku NFT, NFT China (NFTCN), wybił dzieło sztuki Ma Qianli, chińskiej artystki, chronione prawem autorskim. Dzieło, które przedstawia rysunkowego tygrysa, który otrzymał zastrzyk szczepionki, zostało sprzedane za 899 juanów (137 USD).

Raport ujawnił, że Qice złożyła pozew przeciwko BigVerse, spółce macierzystej NFTCN. Qice, który jest jedynym właścicielem praw autorskich do dzieł wykonanych przez artystę, twierdził, że użytkownik ukradł dzieło.

Na podstawie dowodów sąd w chińskim mieście Hangzhou orzekł, że NFTCN ponosi winę za niesprawdzenie, czy użytkownik, który wybił NFT, był właścicielem dzieła sztuki. Sąd stwierdził, że uznał rynek NFT za winny ułatwiania naruszenia „prawa właściciela do rozpowszechniania utworów za pośrednictwem sieci informacyjnych”.

BigVerse nakazano zapłacić Qice 4000 juanów (611 dolarów) odszkodowania. Nakazano również NFTCN powstrzymać obieg NFT, wysyłając mu „adres zjadacza” — odpowiednik NFT adresu wypalania waluty cyfrowej.

Konsekwencje przełomowego orzeczenia

Chociaż orzeczenie jest pierwszym tego rodzaju w Chinach, nadal pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi na temat statusu branży NFT w tym kraju azjatyckim.

Ni Longyan, badacz z Zhejiang Sci-Tech University, wyraził opinię, że orzeczenie potwierdza, że ​​transakcje NFT w Chinach są chronione przez ustawę o rozpowszechnianiu informacji. Oznacza to jednak również, że zasada „bezpiecznej przystani” dla dostawców usług sieciowych może zostać poddana przeglądowi w odniesieniu do transakcji NFT.

Pomimo sprzeciwu wobec walut cyfrowych, Chiny są stosunkowo otwarte na transakcje NFT. Kraj powstrzymał się od wprowadzenia całkowitego zakazu transakcji niefinansowych, ale ostrzegł przed ryzykiem finansowym związanym z handlem nimi.

Chińskie organy nadzoru finansowego, czyli China Banking Association, Chinese Internet Financial Association i China Securities Association, wydały wspólne oświadczenie przypominające wszystkim bankom komercyjnym, że muszą przestrzegać przepisów, gdy mają do czynienia z NFT.

Powiadomienie ostrzegało również obywateli przed handlem cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi za pomocą walut cyfrowych, takich jak BTC, Ethereum i USDT Tethera. Jest to w przeciwieństwie do ogólnego zakazu, który Chiny nałożyły na handel cyfrowymi walutami, ICO i blokowanie wydobycia nagród. Tymczasem Chiny ruszyły naprzód, aby wprowadzić CBDC – e-CNY.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, BSV Blockchain w Chinach

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Chinese court makes first public ruling involving NFTs – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO