Ekspansja blockchain na Bliski Wschód: Dlaczego Dubaj jest nowym siedliskiem blockchain i Bitcoin

Nowy Jork, Londyn, Zug, Seul, Osaka, Pekin, Singapur, Hongkong, Paryż, Madryt i Zurych – to miasta, które przyszły na myśl, gdy zaledwie kilka lat temu wspomniano o hubach blockchain. Od tego czasu wiele się zmieniło i chociaż te miasta na wiele sposobów wspierają blockchain, to Bliski Wschód obecnie przoduje w adopcji. Dubaj jest zdecydowanym liderem tej rewolucji, a miasto opiera swoją przyszłość na technologii blockchain.

Adopcja w Dubaju jest zarówno wynikiem wewnętrznego dążenia kierownictwa miasta i sektora prywatnego, jak i dążenia Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) do przejścia swoich usług rządowych na platformę blockchain.

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają ambitny cel, aby co najmniej 50% swoich usług rządowych umieścić w sieci, co jest celem, nad którym agresywnie pracują.

Dubaj przekształcił się w centrum blockchain

Awans Dubaju do roli centrum blockchain nie jest historią sukcesu z dnia na dzień. Wręcz przeciwnie, miasto, znane bardziej z luksusowych zakupów i tętniącego życiem życia nocnego niż z wiodącej roli we wdrażaniu technologii, pracuje nad integracją blockchain od ponad sześciu lat.

Pierwszy prawdziwy wysiłek miał miejsce w 2016 roku, kiedy uruchomiono strategię Dubai Blockchain, wspólne przedsięwzięcie Digital Dubai Office i Dubai Future Foundation. Deklarowanym celem strategii było uczynienie Dubaju pierwszym miastem w pełni napędzanym przez blockchain i uczynienie go „najszczęśliwszym miastem na ziemi”. Opierał się na trzech strategicznych filarach — tworzeniu przemysłu, wydajności rządu i międzynarodowym przywództwie.

Ambicje i oczekiwania były duże, a obejmowało to zaoszczędzenie ponad 5,5 miliarda dirhamów (1,5 miliarda dolarów) rocznie, co odpowiada wartości, jaką co roku generuje Burdż Chalifa, najwyższy budynek świata.

Od tego czasu rząd Dubaju nie cofnął się, inwestując w kilka projektów, które zintegrowały blockchain z jego działalnością. Od zdecentralizowanej tożsamości po wykorzystanie blockchain w transakcjach finansowych, miasto próbowało swoich sił w kilku zastosowaniach tej technologii.

W 2018 r. Dubaj uruchomił pierwszą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich platformę blockchain zatwierdzoną przez rząd. Opracowana przez Smart Dubai platforma Dubai Blockchain Platform została opisana przez miasto jako „odskocznia dla organizacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na całym świecie do przejścia z testowania i rozwoju blockchain do pełnej produkcji”.

Kilka czynników przyczyniło się do tego, że miasto stało się centrum blockchain, ale nic więcej niż jego przywództwo. Jak zauważył jeden z szefów banków, przywództwo kraju jest niezwykle wpływowe, a jeśli przywiązuje wagę do projektu lub technologii, jego szanse na sukces natychmiast rosną.

Sunil Veetil, regionalny szef handlu HSBC na Bliskim Wschodzie, podsumował rozwój technologii blockchain w Dubaju: „Kiedy jest nacisk z góry, w tej części świata wszystko się dzieje. Obecnie duży nacisk kładzie się na blockchain… Zdecydowanie widzę, że zainteresowanie w regionie jest bardzo duże, zarówno ze strony rządu, jak i regulatorów. I są całkiem zwinne, poruszają się szybko.”

Inni światowi liderzy uznali szybki rozwój Dubaju jako centrum blockchain.

„Zjednoczone Emiraty Arabskie i Dubaj robią wszystko, co należy i przyciągną wiele regionalnych projektów. To świetne miejsce do skonfigurowania projektu tokena lub prowadzenia giełdy kryptowalut” – powiedział w zeszłym roku Stephen Stonberg, dyrektor generalny dużej globalnej giełdy Bittrex.

Nowsze posunięcia obejmują ogłoszenie nowego prawa nadzorującego branżę, wraz z nowym organem nadzoru, organem regulacyjnym ds. aktywów wirtualnych. Władca ZEA, szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, opisał prawo jako „niezbędny krok, który ustala pozycję ZEA w tym sektorze, krok, który ma pomóc sektorowi w rozwoju i chronić inwestorów”.

Miasto wprowadziło również ramy regulacyjne dla tokenów inwestycyjnych, a Dubai Financial Services Authority zobowiązał się zrobić to samo dla stablecoinów, tokenów użytkowych i tokenów wymiany w przyszłości.

Oprócz rządu, prywatne podmioty w mieście biorą pod uwagę wezwanie do integracji technologii blockchain. Obejmuje to Uniwersytet w Dubaju, który obecnie przechowuje poświadczenia akademickie na platformie blockchain, aby ograniczyć oszustwa i zapewnić wygodniejszy dostęp do swoich usług.

Dr Eesa Bastaki, rektor uniwersytetu, powiedziała BSV Blockchain Association, że ta szybka integracja blockchain jest częścią wizji miasta 10X, w której „chcemy wyprzedzić świat o dziesięć lat”.

Bitcoin SV ma wielką i stale rosnącą obecność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w szczególności w Dubaju. Jimmy Nguyen przewodził BSV Blockchain Association w mieście już od stycznia 2021 roku. Wraz z delegacją liderów BSV, takich jak Simit Naik i Robert Rice, uczestniczyli w Ritossa Sumit.

Od tego czasu ekosystem BSV odbywa częste wycieczki do miasta, w tym na wydarzeniach takich jak AIBC Dubai 2022, Global Tech Innovation Summit, a ostatnio na sympozjum IEEE UAE Blockchain, gdzie dr Craig Wright wygłosił główną prezentację w sprawie integracji Bitcoin SV i protokołu internetowego w wersji 6 (IPv6).

Dubaj jest także domem dla BSV Hub dla regionu Bliskiego Wschodu. Hub tworzy centralny punkt rozwoju i innowacji w sektorze w regionie.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, Dubaj jest w doskonałej pozycji, aby w maju być gospodarzem BSV Global Blockchain Convention. Wydarzenie, które odbędzie się między 24 a 26 maja, połączy świat Bitcoina i blockchain, aby uczcić oryginalną wizję Satoshiego dotyczącą Bitcoina (BSV) i nakreślić przyszłość branży.

Dr Craig Wright będzie obecny na tym wydarzeniu, aby wygłosić swoje przemówienia i oddać Jimmy’emu Nguyenowi niecierpliwie oczekiwane pogawędki przy kominku. Inni liderzy w przestrzeni Bitcoin będą na konferencji, a jako entuzjasta Bitcoin, jest to jedno wydarzenie, którego z pewnością nie chcesz przegapić. Kup bilety tutaj i zarezerwuj miejsce na największej w tym roku konferencji poświęconej Bitcoin i blockchain. Do zobaczenia w Dubaju.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Middle East blockchain expansion: Why Dubai is the new hotbed for blockchain and Bitcoin – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO