Sprawdź nową funkcję kuratorską Windbella — The Breeze

Deweloper BSV, Joshua Henslee, niedawno ponownie uruchomił aplikację Windbell. W tym filmie opowiada o funkcji o nazwie Bryza. Sprawdź link do filmu lub przeczytaj poniższe podsumowanie.

Czym jest bryza?

Henslee wyjaśnia, że ​​Windbell zamierza umożliwić użytkownikom dzielenie się tym, co dodają do zakładek. W ten sposób inni użytkownicy mogą zobaczyć swoją listę i dodać do zakładek te same strony, jeśli uznają je za interesujące.

Jednak w przeciwieństwie do innych usług kuratorskich, użytkownicy mają całkowitą kontrolę nad tym i mogą na nim zarabiać. Użytkownik, który jako pierwszy umieści link w kanale, otrzymuje mikropłatności BSV.

Zakładki w łańcuchu na Windbell kosztują około 0,01 USD, a każda kolejna zakładka innego użytkownika zarabia na pierwotnego kuratora połowę opłaty za zakładki. Dostępna jest również bezpłatna opcja dla tych, którzy chcą przetestować tworzenie zakładek i zobaczyć, jak to działa.

Oddanie ludziom kontroli

Henslee podkreśla, że ​​Windbell pozwala użytkownikom tworzyć „karmę dla ludzi” zamiast generowanej przez algorytmy wielkich technologii. Windbell zapewnia również przejrzysty widok artykułów bez plików cookie, monitów, reklam i innych natrętnych skryptów. Witryna Windbell.app jest usługą kuratorską, która stara się przywrócić kontrolę nad przepływem informacji przez użytkownika.

The Breeze jest darmowy, jeśli chodzi o przeglądanie. Kosztuje tylko, jeśli chcesz dodać coś do zakładek w łańcuchu bloków BSV. Klikając ikonę łańcucha obok dowolnego artykułu w zakładkach, zobaczysz identyfikator transakcji.

Zmierz się z gigantami mediów społecznościowych

Henslee zauważa, że ​​Twitter stał się początkowo popularny, ponieważ był miejscem, w którym użytkownicy mogli otrzymywać aktualizacje wiadomości. Tym właśnie chce, żeby stał się Windbell. Jednak Henslee celowo zaprojektował go jako czysty kanał bez komentarzy ani dodatkowych funkcji, aby nie spotkał go taki sam los jak Twitter.

„Nie chcę, żeby to były media społecznościowe. Chcę, żeby go zastąpił” – zauważył.

Henslee po raz kolejny podkreśla, że ​​celem tej aplikacji jest umożliwienie użytkownikom odzyskania kontroli, dobieranie własnych kanałów z wybranych przez siebie źródeł, a nie karmienie tym, co chcą im pokazać zaawansowane technologicznie algorytmy.

Podsumowując, daje do zrozumienia widzom, że to dopiero początek. Zamierza dodać więcej funkcji, ale na razie chce zachować czystość i prostotę, aby zobaczyć, jak użytkownicy wchodzą z nią w interakcję.

Analiza: Czy widzisz, dlaczego giganci technologiczni nienawidzą Bitcoina?

Korzystając z aplikacji BSV, takich jak Windbell, powinno szybko stać się oczywiste, dlaczego giganci Big Tech, tacy jak Jack Dorsey i Mark Zuckerberg, działają przeciwko oryginalnemu protokołowi Bitcoin i połączyli siły z COPA, aby zaatakować portfolio patentów dr Craiga Wrighta.

Aplikacje takie jak Windbell, Twetch i Relica mają potencjał, by zabić Twittera, Facebooka i Instagram, odbierając im władzę nad swoimi użytkownikami i rekonfigurując modele biznesowe, z których czerpią zyski.

Dlaczego ktokolwiek miałby używać tych natrętnych, zainfekowanych reklamami aplikacji, które zarabiają pieniądze dla oligarchów, skoro mogą zarabiać satoshi, używając znacznie lepszych aplikacji na Bitcoin? Odpowiedź brzmi, że nie zrobiliby tego, a oligarchowie Big Tech o tym wiedzą.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, Ścieżka do przyjęcia bitcoinów: jak zamienić całą sieć w aplikacje Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Check out Windbell’s new curation feature—The Breeze – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO