Przedstawiamy Accord Dollar, pierwszy zdecentralizowany stablecoin BSV

Accord Dollar (ACD) to pierwszy zdecentralizowany stablecoin Bitcoin SV, który został wprowadzony do sieci. Na platformie Accord Money użytkownicy mogą zaciągać zabezpieczone pożyczki BSV Accord Dollar, zarabiać AMT, token użytkowy, który zasila platformę Accord Money, likwidować niezabezpieczone pozycje w celu uzyskania przychodów, a także spłacać i umarzać pożyczki osobiste.

W przeciwieństwie do większości stablecoinów, które istnieją w sieciach blockchain, Accord Dollar jest pojazdem zabezpieczonym cyfrową walutą, wspieranym przez BSV.

„Jest to protokół stablecoin oparty na zabezpieczeniach onchain, działający na blockchainie BSV, wykorzystujący BSV jako zabezpieczenie. Jest to MakerDAO BSV, z wyjątkiem tego, że jest zbudowany na Bitcoin z technologią inteligentnych kontraktów sCrypt” – powiedział zespół Accord Money.

„Zdecydowaliśmy się na uruchomienie zdecentralizowanego stablecoina z dwóch głównych powodów: wydajności i problemów prawnych. Nie mamy środków na zbudowanie kolejnego USDT, nie zadziałałoby to nawet, gdybyśmy mieli środki finansowe i prawne na zbudowanie kolejnego USDT. Ale używając sCrypt, wzmocniliśmy użytkowników końcowych i umożliwiliśmy Accord Dollar wystartowanie bez znacznego wkładu kapitału początkowego z naszego zespołu ”- dodał zespół.

Ponieważ Accord Money jest zdecentralizowany, jego sukces opiera się na tym, że projekt jest uruchamiany przez użytkowników i zintegrowany z aplikacjami i usługami, a nie jest wspierany przez firmę venture capital lub inwestora z dużym kapitałem.

W chwili publikacji 702 867,51 ACD jest w obiegu za pośrednictwem Accord Money, a całkowita wartość platformy wynosi 18 809,88 BSV (1 512 238,80 USD)

Jak działa Accord Money?

Accord Money umożliwia użytkownikom zaciąganie zabezpieczonych pozycji dłużnych opartych na BSV, czyli rodzaju pożyczki, która uzyskuje swoją wartość z aktywów bazowych, które są zabezpieczone, w tym przypadku BSV.

Accord Dollar utrzymuje swój 1 dolarowy peg, algorytmicznie odkupując ACD i wymieniając go na BSV, gdy jego cena spadnie poniżej 1 dolara. Gdy cena Accord Dollar przekracza 1 USD, użytkownicy są zachęcani do pożyczania więcej, co zwiększa podaż Accord Dollar i obniża jego cenę.

Użytkownik może zaciągnąć pożyczkę Accord Dollar stablecoin w dowolnym rozmiarze, o ile wniesie co najmniej 120% zabezpieczenia na poparcie swojej pozycji. Oznacza to, że jeśli chcesz wziąć pożyczkę w wysokości 100 USD (100 ACD), musisz wpłacić BSV o wartości 120 USD jako zabezpieczenie.

Odsetki są ustalane na poziomie 15% rocznie i są naliczane w czasie, co oznacza, że ​​spłacając pożyczkę 365 dni po jej zaciągnięciu, będziesz musiał zapłacić odsetki w wysokości 15 dolarów oprócz kwoty głównej pożyczki w wysokości 100 dolarów wyciągnąłeś łącznie 115 dolarów.

Gdzie idzie zainteresowanie?

Odsetki i opłaty, które platforma rejestruje, gdy użytkownicy zaciągają pożyczki, realizują pożyczki i są likwidowane przez innych, napędzają token użytkowy AMT.

„Cała przechwycona wartość zostanie przekazana posiadaczom AMT za pośrednictwem programu ustalania stawek, który budujemy. AMT obecnie zachęca wczesnych pożyczkobiorców do tworzenia płynności dla ACD i służy jako token przechwytywania wartości dla interesariuszy Accord Money” – ujawnił zespół Accord Money.

W chwili publikacji 139 AMT jest proporcjonalnie rozdzielone pomiędzy właścicieli ACD w stosunku do posiadanej przez nich ilości ACD. Te nagrody AMT zachęcają do rozwoju Accord Money, dając wczesnym użytkownikom Accord Dollar szansę na uzyskanie pasywnego dochodu w zamian za zapewnienie płynności.

Odkupienie, spłata i likwidacja

Istnieją dwa sposoby zamknięcia pożyczki w Accord Money:

możesz spłacić pożyczkę + odsetki, oraz
jeśli Twoja kwota zabezpieczenia spadnie poniżej 120%, inny użytkownik platformy może Cię zlikwidować, aby zarobić. Straty likwidowane są ograniczone do 115% dla pożyczkobiorcy.
Jeśli spłacisz pożyczkę, otrzymasz zwrot zabezpieczenia BSV. Jeśli twoje zabezpieczenie spadnie poniżej 120% i zostaniesz zlikwidowany, zlikwidowany kredytobiorca może otrzymać z powrotem część swojego zabezpieczenia (kwota zabezpieczenia pozostała między procentem, w którym pożyczka została zlikwidowana, a limitem 115%).

Platforma Accord Money ma również funkcję, która pozwala na wykupienie ACD na BSV i planuje w przyszłości dodać funkcję „obligacji”, która umożliwi użytkownikom kupowanie ograniczonej ilości AMT po obniżonej cenie.

Do czego służą stablecoiny?

Stablecoins to kluczowe narzędzia, które zapewniają właścicielom aktywów cyfrowych ochronę przed niestabilnymi rynkami. stablecoin może prowadzić do tworzenia aplikacji, usług i możliwości, które nie były możliwe w przeszłości. Dzięki Accord Money i Tswap.io właściciel aktywów cyfrowych może ostatecznie przekształcić swoje BSV w ACD i Tether (USDT), aby uzyskać dostęp do szerszej gospodarki bitcoin i rynków finansowych.

Chociaż obecnie nacisk jest bardzo skoncentrowany na finansach, zespół Accord Money uważa, że ​​będzie więcej przypadków użycia zarówno dla Accord Dollar, jak i Accord Money, ponieważ więcej aplikacji jest tworzonych na BSV.

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Inwestowanie w przedsięwzięcia Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Introducing Accord Dollar, BSV’s first decentralized stablecoin – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO