Prawodawcy stanu Nowy Jork proponują ustawę o kryminalizacji zrywania i nielegalnych projektów dotyczących zasobów cyfrowych

Senator stanu Nowy Jork, Kevin Thomas, proponuje projekt ustawy o kryminalizacji nielegalnych projektów dotyczących zasobów cyfrowych.

Prawodawcy w stanie Nowy Jork wysyłają silne sygnały do ​​branży walut cyfrowych. Nowy projekt ustawy złożony przez senatora stanu Nowy Jork, Kevina Thomasa, proponuje zakazać wyciągania dywanów. Rachunek towarzyszący został również złożony w Zgromadzeniu w Nowym Jorku przez Clyde’a Vanela.

Nowojorscy prawodawcy biorą na cel nieuczciwych twórców walut cyfrowych

Zarówno Senate Bill S8839, jak i Assembly Bill A8820 wzywają do definiowania, kryminalizacji i karania projektów walut cyfrowych, mających na celu oskubanie inwestorów. Zgodnie z ustawą Senatu ustali ona przestępstwa oszustwa wirtualnego tokena i nielegalnego wyciągania dywanów.

Dodaje, że oszustwa z kluczem prywatnym i nieuczciwe nieujawnienie zainteresowania wirtualnymi tokenami również będą stanowić działalność przestępczą. Jednak projekt ustawy położył duży nacisk na wyciąganie dywanów, powszechny format oszustwa wyjścia, w którym twórcy aktywów cyfrowych drenują fundusze projektu, pozostawiając inwestorom bezwartościowe tokeny.

Ustawa przewidywała, że ​​deweloperzy będą winni przeprowadzenia nielegalnego wyciągania dywanów, jeśli sprzedają więcej niż dziesięć procent swoich tokenów w ciągu pięciu lat od utworzenia projektu. Tekst mówił:

„Deweloper, niezależnie od tego, czy jest naturalny czy inny, jest winny nielegalnego ciągnięcia dywanu, gdy taki programista opracowuje klasę wirtualnych tokenów i sprzedaje ponad 10 procent takich tokenów w ciągu pięciu lat od daty ostatniej sprzedaży takich tokenów”.

Jeśli zostanie przyjęty, ustawa zacznie obowiązywać w ciągu 30 dni. Moment złożenia wniosku jest mile widziany, ponieważ ciągnięcie dywanów staje się powszechne w przestrzeni zasobów cyfrowych, szczególnie wśród projektów DeFi i NFT.

Ostatnio Departament Sprawiedliwości USA (DOJ) również podejmuje działania przeciwko działalności przestępczej. Departament Sprawiedliwości oskarżył Ethana Nguyena i Andre Llacunę, twórców Frosties — projektu NFT — o oszustwo. Obaj sprzedali kolekcję 9000 NFT i zniknęli z ponad 1,3 miliona dolarów, nie spełniając obietnic użyteczności, które złożyli inwestorom.

Czy Nowy Jork może nadal stać się centrum zasobów cyfrowych?

To nie jedyny rachunek związany z aktywami cyfrowymi, który został wepchnięty do stanu. Nowy Jork jest również na dobrej drodze, aby stać się jednym z pierwszych stanów, które zakazują wydobycia nagród za blokowanie dowodów pracy (PoW).

Członkowie Komitetu Ochrony Środowiska przy Zgromadzeniu Stanu Nowy Jork głosowali za przyjęciem projektu ustawy, która ma na celu wydobycie w stanie. Ustawa jest obecnie rozpatrywana przez cały Senat i Zgromadzenie i może zobaczyć, jak Nowy Jork wypędzi blok PoW, nagradzając firmy wydobywcze ze stanu.

Pomimo postępów, jakie poczyniła regulacja, ramię wykonawcze stanu jest nadal zdeterminowane, aby uczynić Nowy Jork centrum zasobów cyfrowych w USA. Gubernator Nowego Jorku, Eric Adams, oświadczył, że planuje sprawić, by stan był przyjazny dla firm w USA. przestrzeń pomimo nieobsługiwania górnictwa.

Obejrzyj: Komisarz SEC Hester Peirce o sprawach dotyczących polityki Blockchain Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : New York state lawmakers propose bill to criminalize rug pulls – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO