Następstwa przepisów dotyczących walut cyfrowych w Indiach: zamrożone płatności, drenaż mózgów bitcoinów, nieszczęścia handlowców i nie tylko

Wartość walut cyfrowych spadła ostatnio o około 60% w Indiach z powodu wyprzedaży i ruchów cenowych, co spowodowało gwałtowny spadek o około 80-90% średniego spadku wolumenu obrotu na czołowych giełdach walut cyfrowych w kwietniu. W sumie 20 milionów mieszkańców Indii posiadało cyfrowe waluty o wartości 5,3 miliarda dolarów do lutego 2022 roku.

7 kwietnia Coinbase uruchomiło w kraju pełną obsługę handlową. Kilka godzin później National Payments Council of India (NPCI) odmówiła jakiejkolwiek wymiany walut cyfrowych za pomocą systemu Unified Payments Interface (UPI). Następnie Coinbase zawiesił UPI, a następnie MobiKwik, CoinSwitch Kuber, CoinDCX i WazirX również blokowały depozyty za pośrednictwem UPI.

Statystyki te dają wgląd w konsekwencje ogłoszenia przez rząd Indii przepisów dotyczących walut cyfrowych, które obejmują 30% podatek od wszystkich zysków z walut cyfrowych, 1% TDS (podatek potrącany u źródła) od inwestycji w waluty cyfrowe o wartości ponad 10 000 INR (131 USD). ). .

„Ludzie odczuwali ulgę przede wszystkim dlatego, że prawdopodobnie czuli się dobrze, myśląc, że rząd nie zakazał wprost zakazu stosowania walut cyfrowych, ale rzeczywistość tonie teraz dla handlowców, ponieważ deklarowany procent podatku od wszystkich wirtualnych aktywów cyfrowych (VDA) jest dość rygorystyczny. Indyjski rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, aby okiełznać wolny handel VDA w Indiach” – powiedział CoinGeek, założyciel BlockReview, Kumaraguru Ramanujam.

Czy Coinbase jest mile widziane w Indiach?

Coinbase (NASDAQ: COIN) rozpoczął działalność handlową 7 kwietnia, jak ogłosił dyrektor generalny Brian Armstrong podczas pierwszego wydarzenia w Indiach, gdzie wspomniał, że Coinbase zainwestował 150 milionów dolarów w indyjskie startupy i zatrudni 1000 osób w 2022 roku. w dwóch wiodących giełdach walut cyfrowych w Indiach, CoinSwitch Kuber i CoinDCX. Coinbase rzekomo rozpoczął testowanie płatności UPI w marcu 2022 r.

Jednak NPCI stwierdziło kilka godzin po uruchomieniu, że „nie było świadome” jakiejkolwiek wymiany walut cyfrowych za pomocą systemu UPI. Sprawy potoczyły się na południe dla Coinbase, ponieważ giełda ogłosiła później, że wyłączyła kupowanie walut cyfrowych za pośrednictwem UPI. Zatrzymał również przelewy rupii do swojej aplikacji handlowej za pośrednictwem UPI w ciągu trzech dni.

Mobikwik, cyfrowy portfel, poszedł w jego ślady, również zatrzymując płatności UPI. A potem CoinSwitch Kuber, CoinDCX i WazirX. Prawie siedem giełd cyfrowych walut wstrzymało handel jeden po drugim w kraju, powodując stan niepokoju i desperacji wśród entuzjastów walut cyfrowych.

„Rząd indyjski nie pozwoli tym firmom wysokiego ryzyka działać tak, jak im się podoba; i słusznie. Lekkomyślna praktyka handlu walutami cyfrowymi to pewny sposób na zachęcanie do prania pieniędzy w Indiach, a rząd podejmie wszelkie możliwe kroki, aby to ograniczyć” – powiedział Kapil Jain z BSV Blockchain Association.

RBI vs. Rząd

Reserve Bank of India (RBI) wielokrotnie wyrażał swoją niechęć do walut cyfrowych. Ponieważ waluty cyfrowe są tworzone przez ludzi, którzy je kupują i są całkowicie poza zasięgiem indyjskiego systemu finansowego, żaden dobrowolny organ od razu ich nie polubi ani nie wesprze. Władze w RBI wyraziły dezaprobatę dla wszystkiego, co jest „krypto”, dodając, że będą szczęśliwi, jeśli zostanie zbanowany. Z drugiej strony rząd Indii nie chce oficjalnie zakazać tego, a przynajmniej otwarcie, być może z powodu wyroku Sądu Najwyższego z marca 2020 r., który odrzucił poprzedni plan RBI dotyczący zakazu walut cyfrowych w Indiach.

Zapytany, czy rząd jest zbyt konserwatywny, Jain odpowiedział: „To powinno się wydarzyć. Rząd nadal ocenia fakty i ryzyko związane z walutami cyfrowymi i ostatecznie albo stanie się bardziej otwarty, albo zamknięty na całą tę koncepcję, w szczególności technologię blockchain.

„Mam nadzieję, że rząd potrafi rozróżnić waluty takie jak BTC, ETH itp., które są całkowicie napędzane spekulacją, a Bitcoin SV, który jest zakorzeniony w skalowalnej technologii blockchain przedsiębiorstwa opartej na oryginalnym protokole Bitcoin” – dodał.

Opowieść handlowca

Handel jest grą spekulacyjną, ale czy rząd Indii nie jest zbyt silny wobec swoich obywateli? Inwestorzy i handlowcy ponoszą ciężar, przenosząc swoje cyfrowe waluty do zagranicznych portfeli. Otwierają konta na platformach za granicą, a dla tych, którzy nie mogą, ich pieniądze są zablokowane i nie wiedzą, kiedy mogą sprzedać swoje cyfrowe waluty i po jakiej cenie, ani nie wiedzą, kiedy wypłacić swoje pieniądze. W kwietniu nastąpił średni spadek wolumenu transakcji na czołowych giełdach cyfrowych o 80-90% w porównaniu do kilku miesięcy temu.

Według doradcy finansowego z Indii, który poprosił o zachowanie anonimowości, inwestorzy, którzy zainwestowali dużo pieniędzy w waluty cyfrowe, zrobili teraz krok w tył.

„Wielu z nich zarobiło i siedzą na nich, dopóki nie pojawi się więcej jasności. Niektórzy wielcy inwestorzy zaczęli przenosić się do Dubaju i Singapuru, gdzie przepisy są lepsze niż w Indiach, zwłaszcza w zakresie podatków” – powiedział CoinGeek doradca finansowy.

Czy to drenaż mózgów? Scenariusz z pewnością wydaje się taki i niezbyt obcy dla Indii. Rząd rzeczywiście musi ocenić ryzyko walut cyfrowych i chronić swój naród, ale ważne jest również, aby został uregulowany. Trudne stanowisko RBI, oprócz wygórowanej stawki podatku od zysków z walut cyfrowych w Indiach, nieuchronnie zniechęca handlowców do rozwoju w tym kraju. Do ligi dołączyły również banki, a ludzie rzekomo nie są w stanie wykorzystać swoich pieniędzy (siedzących na kontach bankowych) do kupowania walut cyfrowych.

„Crypto umiera powolną śmiercią w Indiach” – dodał doradca finansowy.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek New York, Rosnące ślady BSV Blockchain na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowej

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : India digital currency regulations aftermath: Frozen payments, Bitcoin brain drain, traders’ woes and more – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO