Filipiny: Firma macierzysta PayMaya osiąga status „jednorożca” po zebraniu 210 mln USD w nowych funduszach

Filipiny mają nowego jednorożca fintech, ponieważ kraj Azji Południowo-Wschodniej nadal odnotowuje eksplozję przyjmowania płatności cyfrowych. Voyager Innovations, firma stojąca za PayMaya i Maya Bank, zebrała 210 milionów dolarów przy wycenie 1,4 miliarda dolarów zaledwie kilka dni po ogłoszeniu integracji walut cyfrowych.

Runda finansowania była prowadzona przez SIG Venture Capital, azjatycki oddział venture capital globalnej firmy handlowej i private equity Susquehanna International Group. W rundzie finansowania wzięły również udział singapurskie EDBI i First Pacific Company. Uczestniczyli również obecni akcjonariusze, w tym chiński gigant Tencent oraz firma wykupu KKR i International Finance Corp.

Runda finansowania czyni Voyagera drugim jednorożcem na Filipinach po Mynt, spółce macierzystej GCash, największej filipińskiej firmie zajmującej się płatnościami mobilnymi i głównym rywalu PayMaya na rynku płatności. Mynt zebrał 300 milionów dolarów w listopadzie ubiegłego roku, wyceniając 2 miliardy dolarów, aby stać się pierwszym jednorożcem urodzonym w kraju Azji Południowo-Wschodniej.

Podobnie jak PayMaya, GCash ogłosił, że miesiąc temu zintegrował usługi zakupu walut cyfrowych na swojej platformie. Ten ruch pozwolił GCash „nadążyć za trendami i preferencjami klientów, takimi jak kryptowaluty. A w GCash robimy właśnie to, aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia klientów i umożliwić im zasilenie swoich finansów dla lepszego życia” – zauważyła wówczas Martha Sazon, dyrektor generalny Mynt.

„Dzięki temu kamieniowi milowemu jesteśmy podekscytowani, że możemy zrobić krok naprzód i wykorzystać to, co najlepsze w PayMaya i Maya Bank, aby pomóc uwolnić gospodarkę cyfrową dla niedocenianych i pozbawionych bankowości Filipińczyków” – skomentował rundę finansowania Orlando Vea, dyrektor generalny i założyciel Voyager.

Finansowanie potwierdza zdolność firmy do ekspansji na neobankowość i dodawania nowych, przełomowych usług i produktów finansowych, dodał prezes Voyager, Shailesh Baidwan. Wśród wymienionych nowych produktów jest możliwość kupowania, sprzedawania i zarabiania walut cyfrowych dla klientów PayMaya.

Jak poinformował CoinGeek (wpisz link do artykułu), firma ogłosiła, że ​​teraz umożliwi swoim użytkownikom bezproblemowe kupowanie ponad dziesięciu zasobów cyfrowych w swojej aplikacji za peso filipińskie. Użytkownicy mogą teraz handlować bezpośrednio ze swojego portfela PayMaya bez dodatkowych kosztów po tym, jak firma otrzymała licencję dostawcy usług wirtualnych aktywów (VASP) od Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP).

„Będąc w czołówce cyfrowych płatności i usług finansowych, ekspansja na kryptowaluty jest częścią naszej mapy drogowej, gdy budujemy najbardziej dostępną, kompleksową platformę pieniężną na Filipinach” – skomentował Baidwan.

PayMaya może pochwalić się 47 milionami zarejestrowanych użytkowników na koniec marca tego roku, ponad dwie trzecie dorosłej populacji Filipin. Jest to wiodący pozabankowy procesor płatności w kraju, który obsługuje 630 000 płatności online i twarzą w twarz, od e-portfeli po karty debetowe i kredytowe.

Paraboliczny wzrost zarówno PayMaya, jak i GCash nie jest zaskoczeniem. Filipiny to najszybciej rozwijający się rynek w Azji Południowo-Wschodniej, a młoda doświadczona cyfrowo populacja napędza wzrost płatności cyfrowych. Niedawny raport Google wykazał, że gospodarka internetowa tego kraju prawie podwoiła się w latach 2020-2021 i przewiduje się, że do 2025 r. osiągnie 40 miliardów dolarów.

Pomimo tego wzrostu, rynek jest nadal mocno niedostatecznie obsłużony, zwłaszcza jeśli chodzi o usługi finansowe. Szacuje się, że populacja nieposiadająca bankowości wynosi około 50%, co czyni ten kraj ogromnym rynkiem cyfrowych usług finansowych.

Był to kluczowy powód, dla którego waluty cyfrowe znalazły tak gotowy rynek, a Filipiny stały się jednym z największych na świecie centrów nie tylko handlu aktywami cyfrowymi, ale także zdecentralizowanych finansów, transakcji NFT i gier typu „zarabiaj, aby zarobić”.

Gra P2E Axie Infinity została niedawno zaatakowana, a hakerzy zabrali ETH i USDC o wartości 600 milionów dolarów z Ronin Bridge, łańcucha bocznego Ethereum, na którym jest zbudowana.

Po ataku BSP szybko wydała ostrzeżenie przed takimi grami P2E. Pojawiły się doniesienia, że ​​Filipińczycy stanowili blisko połowę użytkowników Axie Infinity i byli najbardziej dotknięci atakiem hakera.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek New York, Waluta cyfrowa jako narzędzie integracji finansowej

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippines: PayMaya’s parent firm achieves ‘unicorn’ status after raising $210M in new funds – CoinGeek



Author: BitcoinSV.pl
CEO