Prezydent USA Joe Biden planuje zmodernizować przepisy dotyczące walut cyfrowych

Prezydent Joe Biden ma plany uregulowania branży blockchain i walut cyfrowych w ciągu najbliższych kilku lat. Budżet Stanów Zjednoczonych na 2023 r. zawiera kilka przepisów dotyczących „aktywów cyfrowych” i „kryptowalut”.

Biały Dom odnosi się do tych planów jako do swojej strategii „modernizacji zasad dotyczących aktywów cyfrowych” i spodziewa się, że do 2023 r. osiągnie przychody w wysokości 4,9 miliarda dolarów.

Przepisy dotyczą przede wszystkim wymogu raportowania informacji, raportowania zagranicznych rachunków aktywów cyfrowych oraz zmiany zasad wyceny według wartości rynkowej w celu uwzględnienia aktywów cyfrowych.

Biały Dom oczekuje, że do roku 2032 ta strategia zredukuje deficyt budżetowy o 10,95 mld USD.

Oprócz generowania przychodów z unowocześniania zasad dotyczących zasobów cyfrowych, Biały Dom twierdzi, że przeznaczy 52 miliony dolarów na „przeciwdziałanie cyberzagrożeniom” poprzez zatrudnienie większej liczby agentów, zwiększenie możliwości reagowania oraz wzmocnienie możliwości gromadzenia i analizy danych wywiadowczych.

„Inwestycje te są zgodne ze strategią administracji dotyczącą przeciwdziałania ransomware, która kładzie nacisk na destrukcyjną działalność i zwalczanie nadużywania kryptowaluty”, mówi pełny raport.

Zarządzenie wykonawcze dotyczące walut cyfrowych

Plan modernizacji zasad dotyczących aktywów cyfrowych jest zgodny z zarządzeniem wykonawczym prezydenta Joe Bidena w sprawie aktywów cyfrowych oraz jastrzębią retoryką przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary’ego Genslera dotyczącą branży aktywów cyfrowych.

Zarówno zarządzenie wykonawcze, jak i Gary Gensler wezwali do większej kontroli regulacyjnej w przestrzeni aktywów cyfrowych. Rozporządzenie wykonawcze stwierdziło, że ochrona konsumentów i inwestorów, łagodzenie nielegalnych finansów i zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego związanych z nielegalnym wykorzystaniem zasobów cyfrowych, a także inne, są priorytetami dla USA; podczas gdy Gary Gensler wielokrotnie określał branżę aktywów cyfrowych jako wysoce spekulacyjną, a waluty cyfrowe jako żetony pokerowe.

Kiedy rozkaz został opublikowany, a Gensler złożył swoje oświadczenia, zagrożona ustawa wydawała się odległa. Zarówno zakon, jak i Gary Gensler powiedzieli, że nadchodzi nowe prawo; jednak nigdy nie umieszczają na nim daty.

Budżet fiskalny 2023 pokazuje nam, że ustawodawstwo, o którym obaj mówili, jest nieuchronne i że administracja Bidena stworzyła szczegółowe plany dotyczące podejścia, jakie zastosuje do regulacji przestrzeni aktywów cyfrowych w ciągu najbliższych kilku lat.

Cyfrowa waluta na dzikim zachodzie

Czasy, w których branża aktywów cyfrowych była „dzikim zachodem”, dobiegają końca. Prezydent Stanów Zjednoczonych, przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, sekretarz skarbu i wielu innych przedstawicieli rządu zbliża się do cyfrowych walut. Chociaż osoby te ostatecznie wspierają innowacje w rodzącej się branży aktywów cyfrowych i chcą stworzyć środowisko, które zachęca do pozostawania tych innowacji w Stanach Zjednoczonych, wiedzą, że muszą opracować ramy prawne, które powstrzymają złoczyńców, nielegalne projekty i rażące oszustwa w branży, zanim ten cel zostanie zrealizowany.

Obejrzyj: kierownik działu ds. innowacji cyfrowych i łańcucha bloków w DG Connect, Komisja Europejska Pēteris Zilgalvis na temat zagadnień polityki Blockchain Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitUp

Źródło : US President Joe Biden plans to modernize digital currency laws – CoinGeekAuthor: bitup BSV