Elon Musk kupuje 9,2% udziałów w Twitterze, najnowsze aktualizacje branży blockchain, a BSV osiąga 10 mln transakcji w ciągu 24 godzin

Elon Musk ponownie wstrząsa światem Twittera! Tym razem prezes Tesli objął 9,2% udziałów w firmie, co czyni go teraz największym udziałowcem giganta mediów społecznościowych. Czy oznacza to nową falę innowacji obejmujących waluty cyfrowe dla platformy mediów społecznościowych?

Zgłoszenie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ujawniło, że Musk kupił w poniedziałek udziały w pasywnym pakiecie giganta mediów społecznościowych. Posunięcie to nastąpiło po tym, jak kilka tygodni wcześniej przeprowadził ankietę wśród swoich zwolenników, czy Twitter rygorystycznie przestrzega, jak ważna jest wolność słowa dla funkcjonalnej demokracji. 70% z ponad 2 milionów użytkowników Twittera zagłosowało na „nie” w ankiecie, a Musk napisał później na Twitterze, że „konsekwencje tej ankiety będą ważne”. Kilka dni później Musk zapytał na Twitterze, czy istnieje potrzeba nowej platformy – co spotkało się z komentarzami użytkowników, które kazały mu kupić platformę mediów społecznościowych.

Jack Dorsey, założyciel Twittera i były dyrektor generalny, od tego czasu napisał na Twitterze, że jest częściowo odpowiedzialny za szkody spowodowane przez „scentralizowanie odkrywania i tożsamości w korporacjach” w Internecie.

Nadal nie jest jasne, co Musk planuje zrobić z Twitterem. Na początku tego roku skrytykował platformę społecznościową za wprowadzenie zdjęć profilowych NFT zamiast wykorzystywania zasobów inżynieryjnych przeciwko oszustom walutowym, spamującym wątki sieci społecznościowych.

Tego samego dnia, w którym pojawiła się wiadomość o zakupie giganta mediów społecznościowych przez Muska, blockchain BSV osiągnął rekordową liczbę 10 milionów transakcji w ciągu 24 godzin – wyczyn, którego nie osiągnął żaden inny publiczny blockchain, w tym BTC i Ethereum.

Ethereum, które jest popularnym hobby blockchain dla aplikacji i inteligentnych kontraktów, zarządzało tylko nieco ponad milionem transakcji w tym samym okresie 24 godzin. Tymczasem BTC przetworzyło ponad 200 000 transakcji w tym samym okresie ze względu na sztucznie ograniczoną pojemność bloków.

Po 10 milionach codziennych transakcji na BSV nastąpił kolejny rekord 2,5 miliona transakcji w jednym bloku na początku tego tygodnia, z prawie 10 BSV w samych opłatach transakcyjnych, oprócz regularnej dotacji blokowej 6,25. Górnik Bitcoin GorillaPool zarobił 16 bitcoinów za rekordowy blok.

BSV jest obecnie odpowiedzialne za ponad 50% wszystkich codziennych transakcji opartych na blockchain na świecie.

Ta rekordowa wiadomość zainspirowała niektórych użytkowników Twittera, takich jak Bullish Art, do odpowiedzi na pytanie Elona Muska, w jaki sposób zintegrowanie BSV z Twitterem umożliwiłoby mikropłatności potwierdzające pracę.

Oto najnowsze aktualizacje branżowe ze Wschodu i Zachodu.

W Azji Indonezja ma nałożyć podatek od wartości dodanej i podatek dochodowy od aktywów cyfrowych od 1 maja. Indonezyjczycy mogą handlować aktywami waluty cyfrowej jako towarem, ale nie mogą używać ich do płatności.

Z innych wiadomości, Gojek z Indonezji sprzedał filipińską firmę fintech Coins.ph byłemu dyrektorowi finansowemu Binance. Według doniesień medialnych transakcja była warta prawie 200 milionów dolarów.

Coins.ph powstał w 2014 roku jako cyfrowy portfel, który później przekształcił się w wirtualną platformę usług finansowych.

W całej Europie Wielka Brytania ujawniła plany stworzenia i wydania własnego NFT za pośrednictwem Royal Mint. Minister miasta John Glen ogłosił, w jaki sposób Wielka Brytania podda cyfrowe aktywa pod większą kontrolę regulacyjną – dodając, że rząd chce, aby Wielka Brytania „przodowała” w cyfrowej walucie.

W USA światowa ikona hip-hopu i raper Snoop Dogg wypuścił teledysk stworzony w całości w metawersie – pierwszy w kosmosie. Najnowszy teledysk D-O-double-G, House I Built, przedstawia cyfrowe wibracje i taniec rapera w Snoopverse, wirtualnym świecie Snoopdogga zbudowanym na platformie metaverse Sandbox.

Od jednego artysty do drugiego, sprawdź najważniejsze wydarzenia z niedawnego AIBC w Dubaju, przedstawiającego Akon i inne projekty blockchain. Ponadto zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do Bitcade Miami firmy CoinGeek — pierwszego pop-up Bitcoin Arcade, który odbędzie się 9 kwietnia w The Broken Shaker w South Beach.

Aby obejrzeć relacje z tych wydarzeń, odwiedź kanał YouTube CoinGeek.

Obejrzyj: najważniejsze wydarzenia AIBC Dubai 2022: Akon, graj, aby zdobywać gry i korzystaj z technologii blockchain do robienia

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 84: Elon Musk buys 9.2% stake in Twitter, latest blockchain industry updates and BSV hits 10M transactions in 24 hours – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO