Giełdy południowokoreańskie rozpoczynają nową erę DeFi i NFT

Nastała nowa era w południowokoreańskim ekosystemie walut cyfrowych. Od 25 marca wszystkie koreańskie giełdy stosują się teraz do reguły podróży, która nakłada nowe ograniczenia na transfery i zmusza je do wzmocnienia środków przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). DeFi i NFT odniosą największy cios, mimo że niektórzy przedstawiciele lokalnej branży aktywów cyfrowych sprzeciwią się nowym przepisom.

Reguła podróży została wprowadzona przez Financial Action Task Force (FATF), globalny organ, któremu powierzono walkę z praniem brudnych pieniędzy. Wytyczne FATF wymagają, aby firmy zajmujące się walutami cyfrowymi gromadziły i ujawniały informacje o nadawcy i odbiorcy powyżej pewnego progu.

W Korei Południowej, która niedawno wybrała kandydata na prezydenta opowiadającego się za Bitcoinem, 25 marca 2021 r. próg ten ustalono na 1 mln KRW koreańskich (821 USD). Następnie rząd przyznał dostawcom usług wirtualnych aktywów (VASP) roczny okres, w którym muszą przestrzegać.

Koreańscy dostawcy usług płatniczych (VASP) starali się dostosować do nowych przepisów w okresie karencji. Podobnie jak w przypadku wielu innych wymagań, to giełdy Wielkiej Czwórki okazały się najbardziej zgodne. Jednak nawet wśród tych czterech implementacja nie była standardowa.

Upbit, największa koreańska giełda o milę, wdrożyła własny program VerifyVASP. Od 25 marca giełda będzie poddawać wszelkie depozyty powyżej 821 USD regułom podróży, chociaż mniejsze depozyty nie zostaną naruszone. Jego program VerifyVASP pozwoli koreańskim użytkownikom na bezproblemowe przekazywanie środków z jej spółek zależnych i stowarzyszonych w Tajlandii, Indonezji i Singapurze.

Umożliwi również użytkownikom wysyłanie środków do iz giełd, takich jak Coinbase, BitMEX, Kraken, ByBit, Bittrex, Bitbank i Gate.io.

Pozostałe trzy duże giełdy — Bithumb, Korbit i Coinone — nawiązały współpracę i wdrożyły własny system znany jako CODE, aby zachować zgodność z regułą podróży. Ten system jest kompatybilny z różnymi giełdami, w tym Binance, Phemex, Coinlist Pro i bitFlyer.

CODE i VerifyVASP nie są kompatybilne, przynajmniej do 8 kwietnia.

Eksperci uważają, że ten brak wspólnego standardu wprowadzi w błąd wielu z 5,5 miliona koreańskich inwestorów walut cyfrowych.

„Wykwalifikowani inwestorzy zrozumieją, co dzieje się na każdej giełdzie, ale jest o wiele więcej, którzy tego nie robią. Ostatecznie inwestorzy ponoszą straty” – powiedział Paik Hoon-jong, dyrektor ds. operacyjnych w Sandbank, platformie bankowości cyfrowej aktywów.

W Korei przyjęto różne zasady dotyczące podróżowania. Niektórzy krytykowali to i sposób realizacji, mówiąc, że inwestorzy stracą.

„W stanie, w którym infrastruktura nie była przygotowana, organ regulacyjny o niskim poziomie wiedzy został zmuszony do pchania do przodu. Oczekuje się, że zmiany doprowadzą do odpowiedniego poziomu z krytyką ze strony społeczności koreańskiej – powiedział jednemu z nich Simon Kim, dyrektor generalny koreańskiej firmy inwestycyjnej Hashed, która jest przedmiotem dochodzenia koreańskich organów podatkowych.

Inni uważają, że reguła podróży usankcjonuje sektor aktywów cyfrowych i będzie katalizatorem jego głównego nurtu.

Według Forkast News, Hwang Suk-jin, profesor bezpieczeństwa informacji na Uniwersytecie Dongguk, nakreślił paralele między regułą podróżowania a systemem finansowym opartym na prawdziwych nazwiskach narzuconym w 1993 roku przez rząd koreański. W tamtym czasie system był zaciekle zwalczany, ale z perspektywy czasu odegrał znaczącą rolę w uczynieniu Korei Południowej gigantem finansowym, jakim jest dzisiaj.

„W 1993 roku Korea uruchomiła system finansowy oparty na prawdziwych nazwach. Pomogło to odkryć podziemną gospodarkę i skutecznie zapobiegło tworzeniu się funduszy szlamowych lub nielegalnych. Być może możesz spojrzeć na zasadę podróżowania jako na kryptograficzną wersję systemu z prawdziwym imieniem” – powiedział w gazecie.

„Zasada podróży będzie pierwszym krokiem w ochronie inwestorów i budowaniu zdrowego rynku wirtualnych aktywów” – dodał.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, Ścieżka do przyjęcia bitcoinów: jak zamienić całą sieć w aplikacje Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korean exchanges begin a new Travel Rule era, with DeFi and NFTs taking biggest hit – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO