BSV osiąga łącznie 1 bilion transakcji, pokazuje niezrealizowany potencjał blockchain

Bitcoin (BSV) osiągnął dziś ważny punkt zwrotny: łącznie 1 bilion transakcji. Rysunek przedstawia wyraźny kontrast między BSV a tymi postrzeganymi jako jego rywale, takimi jak BTC i Ethereum. Podczas gdy dwie ostatnie sieci zmagały się z limitami transakcji, zmianami modelu protokołu, przeciążeniem i wysokimi opłatami, dane BSV wskazują, że może nadal rosnąć w ten sposób w nieskończoność bez problemu.

Ten kamień milowy następuje po znaczącym wzroście transakcji BSV w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, chociaż wzrost ten ma podobną trajektorię od 2019 r. Od czasu oddzielenia rozwoju od BTC w 2017 r. i od BCH w 2018 r., Bitcoin (BSV) usunął limity protokołów dla transakcji rozmiary i liczby. Umożliwiło to działający model „ekonomii danych”, w którym niskie opłaty przy bardzo dużych ilościach zapewniają przychody użytkownikom, programistom i podmiotom przetwarzającym transakcje (górnikom), które zapewniają bezpieczeństwo sieci.

growth in BSV transactions over the past six months

Firma BSV osiągnęła to również, zachowując bardziej godny zaufania model przetwarzania dowodów pracy (PoW), który zapewnia uczciwość górnikom dzięki inwestycjom w infrastrukturę fizyczną. Staje się również bardziej energooszczędny, ponieważ przypadki użycia technologii blockchain na dużą skalę zwiększają się, co znacznie zwiększy liczbę codziennych transakcji poza to, czego jesteśmy dziś świadkami na BSV. Inni używali (lub próbują przejść na) znacznie mniej wiarygodny model proof-of-stake (PoS), oparty zasadniczo na cyfrowych akcjach na okaziciela i symbolicznych inwestycjach, które mogą ukryć prawdziwą wielkość i siłę wpływowych graczy.

BSV jest często porównywany do BTC i Ethereum (najbardziej znanego na świecie łańcucha bloków obliczeniowych i inteligentnych kontraktów). Ethereum działa publicznie od 2015 roku i odnotowało ponad 1,5 miliarda transakcji.

ethereum growth chart

Jednak wykresy dziennej liczby transakcji pokazują również, że BSV szybko zyskuje na tej liczbie. Podczas gdy całkowita liczba transakcji Ethereum stale rosła w ciągu ostatnich miesięcy i lat, całkowita liczba transakcji dziennych pozostała dość stagnacja.

comparison chart of coins from BSV
comparison chart of coins from BSV

Wynika to z dobrze udokumentowanych problemów ze skalowaniem Ethereum. Przetwarzając wszystkie obliczenia w łańcuchu, stale doświadczał problemów z przeciążeniem i wysokimi opłatami za korzystanie z sieci. Jego programiści od lat pracują nad skomplikowanymi, nowymi strukturami w celu skalowania, jednocześnie utrzymując płynne działanie istniejących aplikacji Ethereum. Do tej pory skutkowało to dużymi opóźnieniami, złożonymi zmianami protokołów i nowymi „warstwami”, które użytkownicy muszą aktywnie śledzić, rozumieć i wdrażać, aby kontynuować korzystanie, a ostatecznie przejść do modelu proof-of-stake, który fundamentalnie zmienia bodźce ekonomiczne i przetwarzanie Ethereum struktura. Przejście na Proof of Stake wiąże się z innymi kosztami, wyraźnie sprawia, że ​​Ethereum jest nielegalnym, niezarejestrowanym zabezpieczeniem, które powinno zwrócić uwagę organów regulacyjnych, jeśli nie patrzą na niego po obejrzeniu wszystkich filmów o zbieraniu funduszy Vitalika Buterina przed ICO, które krążą w mediach społecznościowych .

Transaction pie chart

Zdecydowanie lwia część danych i wzrostu BSV pochodzi ze świata gier, również rozwijającego się rynku. To tutaj BSV i Ethereum rywalizują ze sobą. Warto zauważyć, że CryptoFights przoduje w rozwoju gier na BSV. CryptoFights faktycznie rozpoczęło życie jako projekt Ethereum, zanim jego twórcy przeszli na BSV w 2019 roku. Przyznali, że projekt stałby się niewykonalny na Ethereum ze względu na limity skalowania i niemożliwie wysokie opłaty transakcyjne.

Data from BSVdata.com

BSV utrzymuje również średnie opłaty za transakcję na tyle niskie, że można je wykorzystać w aplikacjach o dużej objętości danych. Konsekwentnie utrzymywały się na poziomie ułamka amerykańskiego centa za transakcję, a nawet krótkie wzrosty opłat ledwo osiągnęły 3 lub 4 centy, głównie z powodu dużych obrazów przesyłanych bezpośrednio do sieci z powodu rosnącego rynku NFT na BSV. Ten wykres porównuje średnie dzienne opłaty na BSV, BTC i ETH — wiemy, że jest to naprawdę trudne do zauważenia, ale BSV to poziom płaskiej żółtej linii z podstawą wykresu:

graph's base of BSV and other coins

Inni niezadowoleni programiści Ethereum wskazali, że już przenoszą lub są zainteresowani przeniesieniem swoich projektów na blockchain BSV, zamiast zmagać się z ograniczeniami Ethereum w obliczu jego niesprawdzonych zmian.

Chociaż Ethereum i jego „filozoficzny lider” Vitalik Buterin przez lata zdobyli wiele uwagi mediów, dziś pozostaje „platformą hobby”, z której niewiele przedsiębiorstw lub poważnych projektów powinno zaryzykować, aby uruchomić znaczące aplikacje. Jego reputacja jako platformy kontraktowej i tokenowej istnieje głównie dzięki długowieczności i hype marketingowi, który oszukał wystarczająco dużo inwestorów detalicznych i mniej świadomych inwestorów, aby zwiększyć kapitalizację rynkową ETH. Innym czynnikiem zwiększającym kapitalizację rynkową Ethereum są miliardy dolarów małe ilości ETH, które utknęły w portfelach, ponieważ nie ma sensu ekonomicznego przemieszczanie się z powodu nadmiernych opłat za gaz. Buterin wykonał naprawdę złą robotę, projektując Ethereum przed jego uruchomieniem i nie ma szans na naprawienie stałego problemu swojego blockchaina. Stąd przydomek „platforma hobbystyczna” w odniesieniu do jego nieudanego wynalazku.

Gdzie powinien być już blockchain

Jeśli chodzi o BTC, nie można go porównać ani z BSV, ani z Ethereum jako poważny łańcuch bloków kontraktowych i przetwarzania danych. Sieć jest ograniczona do około 4-5 transakcji na sekundę na całym świecie, często przy wygórowanych opłatach. Ciągłe osłabianie jego zdolności przez lata w dążeniu do „decentralizacji” zamiast tego stworzyło łańcuch bloków, który istnieje tylko po to, aby pompować spekulacyjną wartość jego głównego aktywa do handlowców. BTC istnieje tylko dzisiaj jako statyczne „cyfrowe złoto”, które nie może zastąpić walut codziennego użytku na świecie, mimo że jest fałszywie reklamowane przez płatne wpływowe osoby w mediach społecznościowych jako najbardziej znana alternatywa.

BSV skaluje się dziś bez ograniczeń w łańcuchu, używając tych samych zasad, na których Bitcoin wystartował w 2009 roku. Udowodnił, co może zrobić Bitcoin i blockchain i zawsze był w stanie. Zamiast zmierzyć się z tą rzeczywistością, jego rywale, tacy jak zdyskredytowany Vitalik Butern, skupili się na zabójstwach postaci twórcy Bitcoina, dr. Craiga S. Wrighta, i nieudowodnionych oskarżeniach, że BSV jest w jakiś sposób „oszustwem”.

Przypominamy, że Buterin potrząsał swoim blaszanym pucharem w różnych udokumentowanych, rozreklamowanych roadshows, błagając inwestorów o zebranie pieniędzy na jego ukochany projekt, podczas gdy Craig Wright nigdy nie prosił nikogo o ani grosza i zarabiał na bogactwo, działając jako uczciwy węzeł rywalizujący ze wszystkimi w innym modelu ekonomicznym, który stworzył jako wynalazca Bitcoina.

BSV to Bitcoin i jeśli BSV nie działa, sam Bitcoin nie działa. A jednak tak jest. Ogromny wzrost liczby transakcji i mocy przetwarzania danych BSV w ciągu ostatnich trzech lat dowodzi tego. Pokazuje również, gdzie sam przemysł blockchain mógłby być do tej pory, gdyby ludzie skupili się na rozwoju technologicznym, a nie na chciwości i kłótniach osobistych/o władzę. Bez względu na to, gdzie BSV mogło być do tej pory, wszyscy w ekosystemie są szczęśliwi, widząc, dokąd zmierza Bitcoin w przyszłości.

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, BSV vs inne blockchainy — różnice, które mają znaczenie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV hits 1 billion total transactions, shows blockchain’s unrealized potential – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO