Wizja Bitcoina

W ciągu ostatniej dekady zostałem wciągnięty w niezliczone argumenty i debaty, wracając do tych z Jamesem Donaldem w 2008 roku. Dotyczyły one skalowania i innych aspektów Bitcoina, co do których niektórzy ludzie mieliby spory. Chociaż konieczne jest rozstrzygnięcie kilku spraw w sądzie, nie interesuje mnie walka z ludźmi, którzy mają różne wizje. Szczerze mówiąc, jeśli ludzie chcą zbudować system działający na Raspberry Pis, w piwnicy ich mamy, nie będę ich zatrzymywał. Moim celem zawsze było zbudowanie cyfrowego, elektronicznego systemu kasowego, który skaluje się i może być używany jako system mikropłatności.

Nie interesuje mnie kłócenie się z ludźmi, którym nie podoba się to, co powiedziałem, i nadal twierdzę, że Bitcoin skończy w centrach danych. Szczerze mówiąc, tak się stało. Odnotowałem to wiele razy, ale bardzo łatwo zauważyć, że liczba węzłów, tak jak je definiuję w mojej białej księdze, jest ograniczona, a tylko cztery węzły kontrolują nawet sieć BTC. Jeśli chcesz chować głowę w piasek i wierzyć w coś innego, zrób to, a ja cię nie powstrzymuję. Ale oczywiście, jeśli błędnie nazywasz systemy takie jak system BTC Bitcoin, staje się to inną kwestią, do której przejdę później.

Powinienem zacząć od zdefiniowania wizji Bitcoina. Podobnie jak protokół, jest osadzony w kamieniu. Taka wizja nie zmieni się w następnym roku, dekadzie czy stuleciu. Jedyne, co się tutaj zmieni, to to, że liczby staną się korzystniejsze dla konsumenta. Po tym, jak Bitcoin skaluje się do bilionów transakcji, skaluje się dalej. Miejmy nadzieję, że w przyszłości nadal będzie taniej.

Wizja Bitcoina

Poniższe cztery punkty tworzą podstawowe podsumowanie i wizję Bitcoina.

Mam wizję systemu, który skaluje się do miliardów transakcji na sekundę.
Mam wizję systemu otwartego dla każdego na całym świecie.
Mam wizję systemu, który kosztuje nie więcej niż jedna tysięczna setki za standardową transakcję 250 bajtów, bez względu na to, gdzie jesteś na świecie i co robisz.
Mam wizję systemu, który jest w pełni identyfikowalny i działa w ramach istniejących struktur prawnych.
Jeśli taka nie jest Twoja wizja, byłoby lepiej, gdybyś z niej nie korzystał i nie powinieneś używać Bitcoina.

Deklaracja misji

Celem Bitcoin nie jest obalanie banków ani rządów. Bitcoin to narzędzie. Celem Bitcoina jest stworzenie bezpiecznego, solidnego elektronicznego systemu gotówkowego, który może zapewnić mikropłatności i możliwość przeprowadzania transakcji na całym świecie, dla wartości tak niskich jak jedna tysięczna centa amerykańskiego. Bitcoin to konkurencyjny system, który pomaga dostarczać konsumentowi wartość. Jest to elektroniczny system gotówkowy i nie powinien opierać się na spekulacji i grach hazardowych. Celem systemu jest szybka i łatwa wymiana wartości za bardzo niskie opłaty.

Bitcoin usunie wszystkie limity pyłowe w nadchodzącym roku, umożliwiając transakcje single-satoshi i obniżając opłatę, zmuszając górników do zwiększenia wartości domyślnych. W ten sposób górnicy nie będą legalnie kolidować z pobieraniem ceny i podejmować ryzyka. Na przykład, jeśli górnik ustali opłatę za uwzględnienie transakcji na zbyt niskim poziomie, nie stanowi to problemu. Jeśli jednak będzie zbyt wysoki, górnik straci zysk. W związku z tym sam system zarządza poziomami bez interakcji z zewnątrz.

Nie ma czegoś takiego jak zbyt duża objętość. Nie ma czegoś takiego jak spam. Nie ma czegoś takiego jak system, którego nie można przejąć lub zamrozić za pomocą prawnie wydanego nakazu sądowego. I nie ma czegoś takiego jak transakcja, której nie należy wysyłać. Mówiąc najprościej, Bitcoin to system zaprojektowany tak, aby rozwijać się wraz z transakcjami i umożliwiać transfer wartości na całym świecie, w ciągu milisekund, bez całej istniejącej infrastruktury kosztowej, którą niesie ze sobą drogi system, taki jak sieć Visa lub sieć Mastercard.

Wreszcie Bitcoin jest osadzony w kamieniu. Protokół jest ustalony. Innymi słowy, każda transakcja dokonana dzisiaj będzie działać za rok i dekadę lub sto lat od dzisiaj. Jeśli napiszesz transakcję, podpiszesz ją i zatrzymasz poza łańcuchem, ta sama transakcja pozostanie ważna i zostanie przetworzona przez górnika bez konieczności rezygnacji lub zmian, dopóki system będzie działał. Na przykład, jeśli Bitcoin będzie działał za 200 lat, ktoś piszący dzisiaj transakcję może oczekiwać i mieć umowne prawo do wysłania transakcji do sieci i przetworzenia przez górnika za dwa stulecia od dzisiaj. Protokół się nie zmienia.

Stały protokół oznacza, że ​​programiści mogą budować wszystko, co chcą, i wiedzą, że będzie działać nie tylko przez tygodnie, ale i dekady. Stały protokół oznacza, że ​​ludzie mogą tworzyć aplikacje, które zawierają trwałe systemy, w tym rejestry gruntów i nieruchomości. Stały protokół oznacza, że ​​długoterminowe obligacje i pożyczki mogą być emitowane i rejestrowane na blockchainie. Ustalony protokół oznacza, że ​​każda transakcja napisana dzisiaj będzie działać za dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt lub sto lat — bez rezygnacji lub ponownego wystawienia lub nawet najmniejszej zmiany transakcji.

Cele

Celem Bitcoina nie jest obalanie banków. Bitcoin nie bankuje niebankowych. Bitcoin to elektroniczna gotówka. Elektroniczna gotówka nie daje nikomu kredytu mieszkaniowego, nie daje kredytu biznesowego i nie daje możliwości pozyskania kapitału. Bitcoin przedstawia raczej coś bardziej krytycznego i ważnego. Bitcoin to elektroniczna gotówka, której można używać na całym świecie za bardzo niskie opłaty. Bitcoin nie koncentruje się na pomaganiu osobom fizycznym w przenoszeniu dużych ilości pieniędzy z pominięciem banków, ponieważ nie mogą oni uzyskać dostępu do konta bankowego. Bitcoin koncentruje się raczej na cyfrowej gotówce i, podobnie jak w przypadku gotówki, na innej bazie konsumentów.

Bitcoin jest dla świata, a zwłaszcza dla biednych.

Bitcoin otworzy możliwości dla tych, którzy pracują na globalnych rynkach, na których branża przekazów pieniężnych pobiera duży procent ich pieniędzy. Bitcoin otworzy możliwości dla osób w krajach dotkniętych ubóstwem bez dostępu do usług bankowych. Bitcoin usunie wiele problemów związanych z brakiem dostępu do kont bankowych i poleganiem na pożyczkodawcach chwilówek i usługach realizacji czeków, które mogą pochłonąć nawet 30% ich i tak już skromnych dochodów.

Bitcoin pomoże programistom, którzy mogą budować długoterminowe projekty, wiedząc, że ich praca nie zostanie zdezaktualizowana przez programistę protokołu wprowadzającego zmianę, która uczyni przestarzałym wszystko, co było wcześniej – co widzieliśmy co najmniej dwadzieścia razy w BTC i Sieci ethereum.

Bitcoin będzie całkowicie identyfikowalny, jednocześnie chroniąc prywatność. Taka technologia pomoże w ograniczeniu korupcji. Jeśli przelewy pieniężne na dużą skalę są powiązane z przestępczością zorganizowaną lub innymi formami korupcji, możliwość śledzenia, zamrażania i szesnastu bitcoinów umożliwi nałożenie kontroli w celu złagodzenia prania pieniędzy i zapewni egzekwowanie zasady podróży.

Jeśli nie chcesz systemu, który wymusza reguły, nie powinieneś używać Bitcoina. Bitcoin został zaprojektowany z możliwością śledzenia transakcji. Bitcoin został również zaprojektowany, aby ostrzegać sieć o nieprawidłowych transakcjach i zapewniać, że zamrożone monety nie zostaną wydane. W Bitcoin nie ma ideologii cypherpunk. Bitcoin nigdy nie został wydany za pomocą list mailingowych Cypherpunks, nie miał nic wspólnego z systemami cypherpunk i nie został zaprojektowany do promowania anarchii. Wręcz przeciwnie, ma na celu zapewnienie, że anarchia zawiedzie.

Cel dotacji

Zmniejszająca się dotacja stosowana w Bitcoinie miała na celu zwiększenie wolumenu w systemie. Górnikom nie płaci się za nic. Zamiast tego dotacja została zaprojektowana w celu zapewnienia finansowania budowy ekosystemu opartego na wielkości. Jeśli Bitcoin nie będzie się skalował, po prostu przestanie istnieć. Według skali mówimy o zdolności do obsługi najpierw milionów, a następnie miliardów transakcji na sekundę. I mówimy o dzisiejszej technologii, a nie o tym, czego oczekujemy za dwadzieścia lat. Za dwadzieścia lat będzie miał większą skalę. W tej chwili większość dotacji została zmarnowana przez większość osób prowadzących węzły. Co jest poważnym błędem. Z czasem takie osoby zrozumieją zakres popełnionego błędu, ale prosta odpowiedź jest taka, że ​​dotacja ma na celu umożliwienie ludziom akceptowania większej liczby transakcji, w tym takich, które powinny być bezpłatne.

Dotacja jest częścią jednostronnej umowy, a raczej umowy oferowanej światu. Kiedy stworzyłem Bitcoina, zaoferowałem światu kontrakt. W efekcie jednostronna umowa mówi, że każdy, kto wydobędzie bitcoin zgodnie z zasadami systemu, otrzyma zapłatę za przetwarzanie transakcji. Aby uczynić rzeczy bardziej opłacalnymi i zapewnić, że niektóre darmowe transakcje są uwzględnione, wprowadzono dotację. W efekcie górnicy, którzy ignorują konieczność uwzględniania transakcji, naruszają umowę. Co ma konsekwencje.

Co chcę zobaczyć

Chciałbym, aby większość ludzi na świecie używała Bitcoina do zawierania transakcji i zapisywania dowodów transakcji, które dokonują. Dlatego widzę, że Bitcoin staje się globalnym systemem transakcyjnym opartym na towarach, z którego można korzystać bezpośrednio lub po emisji i stworzeniu cyfrowych walut banku centralnego działających na bazie Bitcoina. Widzę skalę systemu rzędu miliardów transakcji na sekundę, a koszt systemu rzędu jednej tysięcznej centa amerykańskiego na transakcję lub mniej.

Widzę ludzi o najniższych dochodach na świecie używających Bitcoina. Widzę, że ci ludzie zarabiają mniej niż dwa dolary dziennie, używając Bitcoina. Widzę ludzi, którzy opracowują rozwiązania, które mają na celu pomóc mieszkańcom najbiedniejszych krajów świata korzystających z Bitcoina. Widzę, że Bitcoin staje się globalną instalacją wodociągową łączącą wszelkiego rodzaju aplikacje cyfrowe i usuwającą potrzebę wdrażania rozwiązań opartych na reklamach, które tworzą orwellowski świat niszczący wolność, promowany przez firmy z Doliny Krzemowej, w tym Meta.

Moja wizja jest prosta.

Ogromne skalowanie.

Niewiarygodnie niskie opłaty.

Ustawiony protokół, który nigdy się nie zmienia, umożliwiając programistom eksperymentowanie.

Integracja Bitcoina z systemami prawnymi w celu zminimalizowania działalności przestępczej i korupcji.

Te punkty tworzą moją wizję Bitcoina. Jeśli się z nimi nie zgadzasz, możesz wziąć materiały informacyjne od firmy Mastercard i powiązanych firm, które chcą nadal pobierać procent od każdej transakcji, którą widzimy, przeprowadzaną przy użyciu rozwiązań typu boondoggle, takich jak Lightning Network.

Uwaga, system BTC to nie Bitcoin. Bitcoin został osadzony w kamieniu. Protokół Bitcoina się nie zmienia. Zmiany związane z SegWit i wszelkiego rodzaju innymi rzeczami, w tym to, co umożliwia Lightning Network, nie są Bitcoinem. O ile nie mam problemu z innymi systemami, w tym z Ethereum, mającym na celu rozwijanie alternatywnych metodologii, to podszywanie się pod coś innego jest formą oszustwa; osoby, które twierdzą, że utrzymują Bitcoin, oszukują inwestorów i inne osoby korzystające z sieci.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The vision for Bitcoin – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO