Budowanie lepszego internetu za pomocą blockchain IPv6 i BSV

9 marca odbyło się sympozjum instytutu Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) UAE Blockchain Group i było to ogromnym sukcesem. Wydarzenie, które odbyło się na Uniwersytecie w Dubaju, było doskonałą okazją dla ekspertów z przemysłu, rządu i środowiska akademickiego do wzajemnej edukacji na temat tego, jak najlepiej wdrożyć blockchain we współczesnym świecie.

Osobiście i zdalni uczestnicy przedstawili szereg tematów, koncentrując się na protokole internetowym w wersji 6 (IPv6) oraz na tym, jak można go zintegrować z blockchainem BSV w celu stworzenia bezpieczniejszego Internetu. IPv6, który został wprowadzony na rynek w 2012 roku, jest standardem adresów IP nowej generacji, który ma zastąpić jego poprzednika IPv4.

Stary protokół IPv4 ma tylko 4,3 miliarda unikalnych adresów, podczas gdy IPv6 oferuje 340 bilionów, bilionów, bilionów unikalnych adresów. Dlatego IPv6 może ułatwić eksplozję połączonych urządzeń IOT (smartfonów, tabletów, urządzeń do noszenia itp.) w sposób, którego IPv4 nie jest w stanie.

W swoim przemówieniu na konferencji dr Craig Wright wyjaśnił, że protokół IPv6 został pierwotnie włączony w pierwszej wersji Bitcoina w 2009 roku, ale został wyłączony po tym, jak przestał być częścią zespołu programistów.

„IPv6 umożliwia łączność typu end-to-end, co było częścią fundamentu Bitcoina. Bitcoin nie jest siecią typu peer-to-peer… to platforma komunikacyjna typu end-to-end, umożliwiająca osobom fizycznym bezpośrednie łączenie się przez IP z IP”.

Dr Wright zauważył, że w naszym coraz bardziej połączonym świecie ważne jest, aby urządzenia mogły komunikować się w bezpieczny i prywatny sposób, bez polegania na pośrednikach. Wyjaśnił, dlaczego powierzenie naszych danych dużym firmom technologicznym jest błędem i jak korzystanie z systemu opartego na chmurze i IPv6 z BSV jako warstwy podstawowej jest o wiele bezpieczniejszą opcją.

Latif Ladid, założyciel i prezes forum IPv6 oraz członek komitetu sterującego blockchain IEEE, został sprzedany zgodnie z wizją dr Wrighta i uznał za „wielki zaszczyt” jego obecność.

„Dzięki IPv6 zrobimy to z BSV, jest to dla nas całkiem jasne, ponieważ jest to rozwiązanie dla wszystkich, ponieważ koszt jest bardzo niski, a wdrożenie jest bardzo wydajne, więc widzimy tutaj bardzo dużą wizję Internetu być, łącząc IPv6 i blockchain w przyszłości” – powiedział Ladid.

Dubaj to idealne miejsce dla przedstawicieli BSV blockchain i członków IEEE do dyskusji na ten temat. Samozwańcze „miasto przyszłości” udowodniło, że jest liderem innowacji technologicznych. Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich uruchomił w ostatnich latach szereg inicjatyw, w tym strategię Dubai Blockchain, która ma na celu pomóc Dubajowi stać się pierwszym miastem na świecie, które w pełni wykorzystuje technologię blockchain.

Dubaj poważnie podchodzi do realizacji tego celu i rozpoczął szereg ambitnych projektów, aby zrealizować tę wizję. Na przykład Urząd Dróg i Transportu w Dubaju finalizuje projekt, który stworzy system zarządzania cyklem życia pojazdu z wykorzystaniem technologii blockchain. System zapewni kupującym, sprzedającym lub ubezpieczającym samochód przejrzysty zapis jego historii od producenta po złomowisko, zwiększając zaufanie do transakcji.

Założyciel stowarzyszenia BSV Blockchain, Jimmy Nguyen, jest przekonany, że przyszłość BSV w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rysuje się w jasnych barwach. Wyjaśnia, że ​​polityka dotycząca blockchain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich „dobrze łączy się z naszym przesłaniem BSV, że stwórzmy blockchain, który będzie przydatny do wszystkiego, dla wszystkich, dla wszystkich rodzajów danych i aplikacji płatniczych, dlatego tu jesteśmy. Widzimy tutaj dużą trakcję i potrzebują łańcucha, który może się skalować, jeśli chcesz wspierać działalność krajową”.

Nguyen i zespół powrócą do Dubaju w dniach 24-26 maja 2022 r. na BSV Global Blockchain Convention, która zaprezentuje użyteczność i szeroką gamę rozwiązań możliwych w BSV Blockchain. Odwiedź oficjalną stronę BSV Global Blockchain Convention tutaj.

Obejrzyj: Dr Craig Wright zajmuje się IPv6, integracją blockchain na The Bitcoin Bridge

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : IEEE Blockchain Group Kick Off Symposium 2022: Building better internet with IPv6 and BSV blockchain – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO