Filipińska giełda PDAX dodaje 50 mln USD w serii B prowadzonej przez Tiger Global

Cyfrowa giełda aktywów z siedzibą na Filipinach ogłosiła pomyślne zakończenie rundy finansowania serii B w czasie, gdy lokalny rynek walut cyfrowych kwitnie. Filipińska Giełda Aktywów Cyfrowych, popularniejsza jako PDAX, przeznaczy fundusze na uczynienie swojej infrastruktury bardziej dostępną, bezpieczną i wydajną.

Runda finansowania była prowadzona przez Tiger Global, giganta VC z inwestycjami w Alibaba, Facebook, TikTok i inne. To już drugi raz, kiedy Tiger inwestuje w PDAX, prowadząc rundę finansowania giełdy w wysokości 12,5 miliona dolarów w sierpniu 2021 r.

Inni uczestnicy to Ripple, firma płatnicza, którą SEC prowadzi od roku w związku z nielegalnymi zabezpieczeniami XRP, Jump Capital, DG Daiwa Ventures i Kingsway Capital.

Wśród inwestorów znajduje się również UnionBank, filipiński bank, którego największym udziałowcem jest rodzina Aboitiz, jedna z najbogatszych na Filipinach. Bank o wartości 15 miliardów dolarów ogłosił niedawno, że rozpoczyna działalność w zakresie usług walut cyfrowych, w tym zapewnia platformę handlową i usługi powiernicze. To nie pierwszy raz, kiedy bank współpracuje z PDAX, a obaj stoją za Bonds.ph, pierwszą w kraju aplikacją mobilną do kupowania obligacji rządowych.

Komentując rundę finansowania, dyrektor generalny i założyciel Nichel Gaba ujawnił, że rozszerzy swoje usługi, aby pozyskać więcej filipińskich inwestorów z funduszami. PDAX zainwestowałby również w uczynienie swoich usług bezpieczniejszymi i łatwiej dostępnymi.

„Dzisiaj PDAX ułatwia wymianę kryptowalut i walut fiducjarnych oraz umożliwia dokonywanie płatności w aplikacjach metaverse i poza nimi. Jesteśmy w trakcie zmian, które sprawią, że dostęp do zasobów cyfrowych będzie bezpieczniejszy, łatwiejszy i wydajniejszy dla wszystkich” – skomentował.

PDAX został wprowadzony na rynek w 2018 r. i pozwala filipińskim handlowcom bezproblemowo kupować i sprzedawać aktywa cyfrowe, teraz może pochwalić się ponad 500 000 użytkowników.

Filipiny nadal są krajem o dużym potencjale do przyjęcia waluty cyfrowej. Od handlu aktywami cyfrowymi po wprowadzanie gier typu „play-to-profit” na blockchainie, kraj ten jest jednym z liderów w kosmosie w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Jednak pod względem świadomości cyfrowej waluty pozostaje w tyle za krajami takimi jak Nigeria, Kenia i Indie, a badanie przeprowadzone przez BrokerChooser plasuje go na 17 miejscu na świecie z wynikiem 2,94/10.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek New York, Fabriik: The Future of Digital Assets and a Tokenized World

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippine exchange PDAX raises $50M in a Tiger Global-led Series B – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO