Ekonomika wydobywania bitcoinów – Bitcoin SV

SAN DIEGO, 9 lutego 2022 r. /PRNewswire/ — BSV po raz pierwszy przekroczył opłatę transakcyjną BSV od opłaty za transakcję w stosunku do całkowitego bloku BTC, a różnica ta się powiększa i do sierpnia była czterokrotnie wyższa od nagrody BTC za blok 1, 2021 (źródło: coin.dance).

Dlaczego to jest ważne? Na tym polega dynamika konkurencyjnej ekonomiki górnictwa. Jeśli trend się utrzyma, górnicy BSV będą cieszyć się wykładniczym wzrostem przychodów z opłat sieciowych i to pomimo faktu, że opłata za transakcję na BSV jest wiele tysięcy razy niższa niż na BTC.

Nagroda za blok górnika = dotacja blokowa + opłaty za transakcje sieciowe

Trend opłat za transakcje sieciowe, wraz z nieodłącznymi projektami BTC i BSV, nie wróży dobrze BTC. Górnikom trudno będzie zignorować 2x rentowność, a nawet więcej, jeśli obecny trend się utrzyma.

W związku z tym górnicy BTC stają w obliczu rosnącej presji ze względu na wykładniczy wzrost opłat sieciowych BSV. To prosta ekonomia i kapitalizm sprawiają, że górnicy będą szukać sieci oferującej wyższe zyski.

Ogólnie rzecz biorąc, dopóki obecny poziom adopcji BSV będzie się utrzymywał, górnicy prawdopodobnie będą skłaniać się ku BSV.

BSV ma praktycznie nieograniczony rozmiar bloku, a zatem nieograniczoną liczbę transakcji na blok, oferując jednocześnie opłaty transakcyjne poniżej centa, z możliwością jeszcze niższych. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz BTC i BSV, jaka jest prawdziwa różnica?

Gdy procent opłaty BSV wyniesie około 50%, BTC będzie miało trudności z nadrobieniem tego poziomu.

Gdy średni rozmiar bloku BSV osiągnie 5 GB (ostatnio wydobyto blok o wielkości 3,8 GB), co stanowi 5000 razy więcej niż BTC, nie ma powodu, aby nie wzrosło jeszcze bardziej. Rzeczywiście, architektura Teranode BSV ma na celu rozmiary bloków powyżej 1 TB.

Chociaż nadal możliwe jest, aby zarówno BTC, jak i BSV odniosły sukces w służeniu różnym celom, w oparciu o powyższą analizę trendów, rodzaj ekspansji, jaką ma BSV, jest z natury ograniczający dla BTC ze względu na naturalne konkurencyjne siły gospodarcze.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://finance.yahoo.com/news/economics-bitcoin-mining-bitcoin-sv-100000787.htmlAuthor: BitcoinSV.pl
CEO