BlockFi zgadza się na uregulowanie kary w wysokości 100 milionów dolarów na rzecz SEC i 32 stanów

BlockFi, firma z siedzibą w USA, która promuje wysokooprocentowany produkt pożyczkowy w walucie cyfrowej, zgodziła się na ugodę z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i 32 stanami USA na łączną kwotę 100 milionów dolarów. SEC ogłosiła, że ​​BlockFi zgodził się zapłacić kary i „dokonać rejestracji” swojego produktu kredytowego. Ugoda jest jedną z największych w dotychczasowej historii branży walut cyfrowych.

Więcej o precedensowej ugodzie

W oficjalnym oświadczeniu SEC szczegółowo nakreśliła ugodę z BlockFi. Dowiedzieliśmy się, że:

SEC oskarżyła BlockFi o brak rejestracji ofert i sprzedaży swojego detalicznego produktu do pożyczania walut cyfrowych.
Zarzucił także BlockFi naruszenie przepisów rejestracyjnych ustawy o spółkach inwestycyjnych z 1940 r.
Stwierdził, że BlockFi złożyło na swojej stronie internetowej fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenie dotyczące ryzyka związanego z jego portfelem kredytowym i działalnością pożyczkową.
BlockFi zgodził się zapłacić początkową karę w wysokości 50 milionów dolarów i zaprzestać niezarejestrowanych ofert. Następnie zgodził się zapłacić kolejne 50 milionów dolarów na uregulowanie podobnych opłat w 32 stanach.
„To pierwszy tego typu przypadek w odniesieniu do platform pożyczkowych kryptowalut. Dzisiejsze porozumienie wyjaśnia, że ​​rynki kryptowalut muszą przestrzegać sprawdzonych przepisów dotyczących papierów wartościowych, takich jak ustawa o papierach wartościowych z 1933 r. i ustawa o spółkach inwestycyjnych z 1940 r. – powiedział przewodniczący SEC Gary Gensler.

Być może ta ugoda wyjaśnia, dlaczego BlockFi gorączkowo prowadzi ostatnio promocje? Jak inaczej wymyśliłby 100 milionów dolarów na zapłacenie kar?

Co to oznacza dla innych platform pożyczkowych?

Co to oznacza dla innych platform pożyczkowych walut cyfrowych, takich jak Coinbase LEND, Celsius i inne? Mówiąc prościej, oznacza to, że większość z nich prawdopodobnie jest skazana na wysoką grzywnę lub dwie, a wszelkie rewolucyjne idee, których stare zasady nie mają zastosowania w tej branży, właśnie zostały wygaszone.

Rzeczywiście, dyrektor Wydziału Egzekwowania SEC określił to w sposób nie budzący wątpliwości. Gurbir S. Grewal powiedział, że „wszystkie platformy pożyczkowe kryptowalut oferujące papiery wartościowe, takie jak BIA BlockFi, powinny natychmiast zwrócić na to uwagę… i dostosować się do federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych”.

Czy użytkownicy platformy do pożyczania walut cyfrowych powinni być zaniepokojeni?

Niedawna grzywna dla BlockFi i kilka innych trwających dochodzeń powinno budzić poważne obawy użytkowników tych platform. Większość z nich działa poza prawem i bez względu na to. Możliwe, że jedna duża kara może zatopić którekolwiek lub wszystkie z nich. Gdyby takie grzywny były nakładane jednocześnie w wielu jurysdykcjach, takich jak Wielka Brytania, Unia Europejska, Australia, Singapur lub gdzie indziej, mogłoby to szybko doprowadzić do upadku domku z kart.

Dodatkowym ryzykiem związanym z platformami takimi jak BlockFi jest powiązany z przestępczością gigant stablecoin Tether. Jeśli USDT zostanie zakazany w kilku dużych krajach po którymkolwiek z wielu dochodzeń w sprawie potencjalnie oszukańczych działań Tethera, jest prawie pewne, że niektóre z tych platform pożyczkowych staną w obliczu niewypłacalności. Ponieważ Tether został już przyłapany na jawnym kłamstwie przez prokuratora generalnego Nowego Jorku (NYAG) i wydalony ze stanu, jest to znaczące ryzyko, które przyszli użytkownicy tych platform muszą wziąć pod uwagę.

BlockFi może przetrwać tę ugodę w wysokości 100 milionów dolarów, ale czy przetrwa kolejną z organami nadzoru finansowego innego kraju? Czy inne platformy przetrwają tak ogromne grzywny? Tylko czas powie. W każdym razie przechowywanie lub pożyczanie środków na tego typu stronach staje się z dnia na dzień coraz bardziej ryzykowne.

Branża walut cyfrowych musi być zgodna z obowiązującymi przepisami i regulacjami

Od dłuższego czasu w CoinGeek staramy się utrwalić przesłanie, że waluty cyfrowe i cała branża blockchain muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami i regulacjami. Podczas gdy wielu „braci krypto” wyśmiewało się z nas, śmiało się z naszych ostrzeżeń i twierdziło, że waluty cyfrowe działają poza sferą praw świata rzeczywistego, powtarzamy, jak wynalazca Bitcoina, dr Craig Wright, ostrzegał, że tak nie jest. prawda.

Jak pokazuje sprawa BlockFi i trwające dochodzenia w sprawie Tethera i innych podmiotów w przestrzeni kosmicznej, ustalone prawa nadal obowiązują. Każdy, kto mówi inaczej, jest albo niedoinformowany, albo próbuje nakreślić niedokładny obraz sytuacji dla własnej korzyści.

Spodziewaj się, że te egzekwowania będą wierzchołkiem góry lodowej. Dużo więcej się dzieje, a zanim organy ścigania, takie jak SEC, skończą, ta branża będzie nie do poznania. Wraz z zakazem anonimowych transakcji w kilku dużych jurysdykcjach i wszystkimi trwającymi dochodzeniami w sprawie Binance, Tether, Ripple, Gemini, Celsius i innych, będzie to interesujący (i ryzykowny) kilka lat.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BlockFi agrees to settle $100 million penalty to SEC and 32 States – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO