Przyszła ekonomia wydobywania nagród blokowych

Ekonomia i strategia związana z wydobyciem walut cyfrowych zmieni się w przyszłości. Ponieważ dotacja zmniejszająca nagrodę blokową stale zmniejsza się o połowę i zbliża się do zera, górnicy będą zgarniać mniejsze dochody z dotacji blokowych i będą polegać na opłatach transakcyjnych, aby wygenerować większość swoich dochodów. Wiele łańcuchów bloków będzie musiało wprowadzić zmiany w swoim protokole lub tolerować wysokie opłaty transakcyjne, aby zachęcić górników do uruchomienia węzła w ich sieci. Na szczęście Bitcoin SV ma już protokół i specyfikacje przyszłości. 6 lutego firma TAAL Distributed Information Technologies Inc. (CSE:TAAL | FWB:9SQ1 | OTC:TAALF) wydobyła blok o pojemności 3,8 GB z dotacją blokową w wysokości 6,25 BSV i opłatami transakcyjnymi w wysokości 9,7 BSV.

„TAAL mocno wierzy, że model wydobycia przyszłości ponownie dotyczy nieograniczonej skali, a zwroty będą migrować w kierunku umożliwienia wyższych opłat transakcyjnych. W rzeczywistości widzimy to już w przypadku ostatniego bloku 3,8 GB generującego 9,7 BSV w opłatach transakcyjnych. Jest to proces przyrostowy, ale taki, który doprowadzi sieć BSV do bloków wielkości terabajtów. Przy takiej wielkości pojemności BSV będzie w stanie przetwarzać miliony płatności i transakcji danych na sekundę oraz wspierać potrzeby globalnej populacji” – powiedziała Angela Holowaychuk, dyrektor ds. marketingu w TAAL.

Większość łańcuchów bloków jest ograniczona przez sztuczne limity rozmiaru bloków, które pozwalają na przesyłanie tylko ograniczonej ilości danych w każdym bloku. Ten model nie tylko wpłynie na zyski górników w przyszłości, ale jest również jednym z powodów, dla których wydobycie nagrody blokowej jest uważane za nieefektywne. Jeśli wytworzenie bloku zużywa taką samą ilość energii we wszystkich łańcuchach, to najbardziej wydajny energetycznie łańcuch to taki, który może pomieścić najwięcej danych w jednym bloku.

„Chodzi o skalowalność i wydajność pod względem wielkości i wolumenu transakcji oraz zrównoważonego rozwoju. Wydobycie bloku 4 GB nie wymaga większej mocy obliczeniowej i nie zużywa więcej energii niż wydobycie małego bloku. Ta przyspieszająca skalowalność i przepustowość transakcji danych demonstruje wyjątkową wartość przedsiębiorstwa, którą TAAL wierzy, że tylko BSV może zapewnić” – powiedział Holowaychuk.

„Kiedy myślimy o ekonomice kopania kryptowalut, kluczem jest również uznanie, że nasi klienci, dzisiejsze i przyszłe przedsiębiorstwo, jasno określili cele ESG. Ich inwestycja w blockchain będzie częściowo oparta na tym, a jak jasno wynika z ostatniego raportu MNP, tylko BSV może skalować się w sposób, który wspiera te cele, a w rezultacie wspiera ekonomię kopania kryptowalut” – dodała.

Korzyści poza górnictwem

Zablokowany protokół, nieograniczone rozmiary bloków, niskie opłaty transakcyjne i nagrody blokowe, które są znacznie większe niż dotacja blokowa, przynoszą korzyści nie tylko górnikom nagród blokowych. Twórcy aplikacji uważają te funkcje za korzystne, ponieważ pozwalają im tworzyć aplikacje na skalę korporacyjną w łańcuchu, mając pewność, że praca, którą wykonują dzisiaj, nie zostanie unieważniona w przyszłości z powodu zmiany protokołu.

Zdarzały się przypadki, w których inżynierowie budowali rozwiązania w łańcuchu, ale cała ich praca została unieważniona przez scentralizowaną aktualizację programistów protokołów, która odbywa się w łańcuchu bloków. Sieci, które często doświadczają tych aktualizacji — soft fork i hard fork — mają problem z przyciągnięciem poważnych programistów aplikacji, ponieważ twórcy obawiają się, że ich rozwiązania albo znikną, albo nie będą działać prawidłowo z powodu aktualizacji protokołu, którą sieć zaplanowała na przyszłość.

BSV to jedyny blockchain z zablokowanym protokołem, nieograniczonymi rozmiarami bloków i niskimi opłatami transakcyjnymi. Stwarza to środowisko, w którym zarówno twórcy aplikacji, jak i górnicy mogą dobrze prosperować, nie martwiąc się o przyszłą rentowność ani o to, jak zrównoważona jest ekonomia łańcucha bloków.

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Jak osiągnąć zielony bitcoin: zużycie energii i zrównoważony rozwój środowiska

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The future economics of block reward mining – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO