Hongkong udziela licencji na lokalne giełdy, ale ogranicza je do profesjonalnych inwestorów

Wymiany walut cyfrowych w Hongkongu będą wkrótce musiały ubiegać się o licencję, zanim będą mogły obsługiwać lokalnych handlowców, jeśli pojawi się nowy proponowany rachunek. Ustawa ograniczy również ich usługi do inwestorów kwalifikowanych, co było bardzo kontrowersyjnym włączeniem.

Hongkong był jednym ze światowych pionierów w adopcji walut cyfrowych. Miasto-państwo było domem dla niektórych z największych podmiotów zajmujących się walutami cyfrowymi, od giełd takich jak Crypto.com i bitewny BitMEX po projekty takie jak kontrowersyjny stablecoin Tether.

Przez najdłuższy czas jego prawa były luźne w odniesieniu do aktywów cyfrowych, ale rząd stara się to zmienić za pomocą proponowanych poprawek do swoich przepisów finansowych.

W niedawno opublikowanym dokumencie dyskusyjnym rząd Hongkongu ujawnił swoje propozycje „wzmocnienia systemu regulacyjnego w zakresie zwalczania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu („ML/TF”).

Według raportu będzie to wypełnienie zobowiązań państwa w ramach Financial Action Task Force (FATF).

Jedną z propozycji jest wprowadzenie systemu licencjonowania dla dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP). Uznając szybki wzrost zainteresowania walutami cyfrowymi, gazeta twierdziła, że ​​stanowią one zwiększone ryzyko prania pieniędzy ze względu na swoją anonimowość i decentralizację (chociaż sam Bitcoin jest prywatny, a nie anonimowy).

Proponowany system licencjonowania obejmie wszystkich VASP zarejestrowanych lokalnie lub mających stałe miejsce prowadzenia działalności w Hongkongu i będzie oferować dowolną formę usług, która obejmuje zasób wirtualny, który dokument opisuje jako „cyfrową reprezentację wartości wyrażoną jako jednostka konto lub magazyn wartości ekonomicznej; funkcjonuje (lub ma funkcjonować) jako środek wymiany akceptowany przez społeczeństwo jako zapłata za towary lub usługi lub w celu umorzenia długów lub w celach inwestycyjnych; i mogą być przekazywane, przechowywane lub sprzedawane drogą elektroniczną.”

Każdy VASP musi przydzielić co najmniej dwóch funkcjonariuszy, którzy skupią się na zgodności, aby zakwalifikować się do licencji. Musi również dysponować odpowiednimi zasobami finansowymi, wiedzą i doświadczeniem oraz procedurami zarządzania ryzykiem. Ponadto musi wdrożyć mechanizmy zapobiegające manipulacjom na rynku i nadużyciom.

VASP będą podlegać jurysdykcji Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych, której proponowana ustawa przyzna uprawnienia do nadzorowania sektora.

Po wejściu w życie ustawy VASP będą miały 180 dni na złożenie wniosku o licencję.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, BSV Blockchain w Chinach

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Hong Kong to license local exchanges, but limits them to professional investors – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO