Ukraina wykorzystuje Btc do crowdfundingu możliwej wojny z Rosją

W miarę jak napięcia narastają w związku z kryzysem na Ukrainie, nowy raport twierdzi, że Kijów finansuje społecznościowe darowizny w Bitcoin, aby sfinansować możliwą wojnę z Moskwą.

Według raportu firmy Elliptic zajmującej się analizą blockchain, darowizny warte tysiące dolarów przedostały się do organizacji pozarządowych (NGO) i grup wolontariuszy – wzrost o ponad 900 procent w 2021 roku.

Raport stwierdza, że organizacje pozarządowe i grupy wolontariuszy, zirytowane korupcją w rządzie, podjęły się sfinansowania broni i środków medycznych dla ukraińskich żołnierzy, a także stworzenia aplikacji do rozpoznawania twarzy, która identyfikuje, czy ktoś jest rosyjskim najemnikiem lub szpiegiem. .

Elliptic twierdzi, że darczyńcy używają Btc do przekazywania pieniędzy takim organizacjom pozarządowym, z pominięciem banków i instytucji finansowych, które mogą blokować płatności.

„Eliptic zidentyfikował kilka portfeli kryptowalut wykorzystywanych przez te grupy wolontariuszy i organizacje pozarządowe, które łącznie otrzymały fundusze o łącznej wartości nieco ponad 570 000 USD – większość z nich w ciągu ostatniego roku” – czytamy w raporcie.

Według raportu, grupy otrzymujące darowizny Btc to Come Back Alive, która zapewnia sprzęt szkoleniowy, wojskowy i medyczny, oraz Myrotvorets Center, które jest powiązane z rządem ukraińskim.

Podczas gdy Rosja i USA nadal wymieniają groźby związane z kryzysem na Ukrainie, kilku europejskich przywódców próbuje wynegocjować pokój, aby powstrzymać wojnę w regionie Europy Wschodniej.

Francuski Emmanuel Macron, czołowi ministrowie z Wielkiej Brytanii, przybyli do Moskwy, aby rozładować napiętą sytuację.

Według doniesień i twierdzeń Zachodu Rosja zgromadziła w pobliżu granicy z Ukrainą ponad 100 tys. żołnierzy, podsycając obawy przed inwazją.

Rosja rozpoczęła w czwartek 10-dniowe wspólne ćwiczenia wojskowe na Białorusi, północnym sąsiadu Ukrainy i bliskim sojuszniku Rosji. Oczekuje się, że weźmie w nim udział około 30 000 rosyjskich żołnierzy.

Rzecznik Kremla powiedział, że wspólne ćwiczenia były poważne, ale wskazał, że charakter zagrożeń jest wyższy niż wcześniej.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Ukraine using Bitcoin to crowdfund possible war against Russia: Report, World News | wionews.comAuthor: BitcoinSV.pl
CEO