Korea Północna polega na hackach do walut cyfrowych, aby rozwijać programy nuklearne: ONZ

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych Korea Północna rozwijała swoje programy nuklearne i rakietowe w ciągu ostatniego roku, w dużym stopniu polegając na walutach cyfrowych do ich finansowania. W swoim najnowszym raporcie organizacja stwierdziła, że ​​kraj zwiększył możliwości szybkiego rozmieszczenia broni jądrowej w obliczu sankcji ONZ i innych głównych światowych gospodarek.

W specjalnym raporcie niezależni obserwatorzy sankcji ONZ oświadczyli, że Korea Północna nadal rozwija swoje programy nuklearne pomimo wielokrotnych ostrzeżeń ze strony organów globalnych.

Raport, do którego dotarł Reuters, stwierdzał: „Chociaż nie zgłoszono żadnych testów jądrowych ani wystrzeliwania ICBM (międzykontynentalnych rakiet balistycznych), KRLD nadal rozwijała swoją zdolność do produkcji materiałów rozszczepialnych jądrowych”.

Obserwatorzy ONZ twierdzili, że kraj nadal utrzymuje i rozwija swoją infrastrukturę nuklearną i pocisków balistycznych, a przywódcy Korei Północnej poszukują technologii, materiałów i know-how dla tych programów za granicą, w tym poprzez wspólne badania naukowe z nienazwanymi krajami i za pomocą środków cybernetycznych.

Korea Północna została poddana najostrzejszym sankcjom ze strony ONZ, Stanów Zjednoczonych i innych głównych światowych potęg. Udało mu się jednak kontynuować finansowanie swojej działalności, opierając się w dużej mierze na walutach cyfrowych, powiedział ONZ.

„Cyberataki, szczególnie na aktywa kryptowalut, pozostają ważnym źródłem przychodów” – stwierdzili w swoim raporcie monitorujący.

„Według państwa członkowskiego cyberaktorzy z KRLD ukradli ponad 50 milionów dolarów w okresie od 2020 r. do połowy 2021 r. z co najmniej trzech giełd kryptowalut w Ameryce Północnej, Europie i Azji”.

Następnie przytoczyli badania przeprowadzone przez firmę Chainalysis, zajmującą się analizą blockchain, która twierdziła, że ​​hakerzy z Korei Północnej zaatakowali co najmniej siedem platform zasobów cyfrowych w 2021 r. i ukradzili waluty cyfrowe o wartości ponad 400 milionów dolarów.

Według firmy z siedzibą w Nowym Jorku, napastnicy stali za włamaniem na giełdę Liquid, w którym skradziono 91 milionów dolarów w tokenach ETH, ERC-20 i BTC. Co więcej, Chainalysis twierdził, że najbardziej znanym gangiem w Korei Północnej jest Grupa Lazarus, która stała za większością ataków. Grupa podobno cieszy się poparciem i ochroną rządu koreańskiego za pośrednictwem wywiadu Generalnego Biura Rozpoznania.

North Korean linked hacked charts

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : North Korea relying on digital currency hacks to grow nuclear programs: UN – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO