Wenezuela nałoży 20% podatku od transakcji walutowych w miarę wzrostu adopcji

Adopcja waluty cyfrowej w Wenezueli gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, a wielu mieszkańców odchodzi od niestabilnej i szybko deprecjonującej waluty lokalnej, boliwara. Aby chronić boliwara, rząd podobno ściga użytkowników walut cyfrowych, nakładając 20% podatek na transakcje BTC, aby ograniczyć jego rosnące wykorzystanie do płatności w kraju Ameryki Południowej.

Na początku tego tygodnia Zgromadzenie Narodowe Wenezueli przeprowadziło drugie przesłuchanie w sprawie nowego projektu ustawy, która ma na celu nałożenie wysokiego podatku na duże transakcje finansowe z udziałem walut innych niż te emitowane przez rząd, a mianowicie boliwara i katastrofalnej waluty cyfrowej Petro.

Według lokalnych doniesień ustawa została już uchwalona. Będzie wymagać od lokalnych osób – osób fizycznych lub firm – płacenia podatków od 2% do 20% za każdym razem, gdy używają walut cyfrowych lub innych walut nielokalnych, takich jak dolar amerykański, do dokonywania jakichkolwiek transakcji.

Dla rządu prezydenta Nicolasa Maduro posunięcie to było konieczne, aby zapewnić, że narodowa waluta fiducjarna nie będzie miała żadnego zastosowania w kraju.

Bolivar był jedną z najbardziej katastrofalnych walut na świecie, tracąc 70% swojej wartości tylko w 2021 roku. W ostatniej dekadzie bolivar stracił prawie całą swoją wartość, ponieważ hiperinflacja, niestabilność polityczna i sankcje gospodarcze zebrały swoje żniwo.

W tym celu ustawa twierdziła: „Konieczne jest zagwarantowanie traktowania co najmniej równego lub bardziej korzystnego dla płatności i transakcji dokonywanych w walucie krajowej lub w kryptowalutach lub kryptowalutach wyemitowanych przez Boliwariańską Republikę Wenezueli w porównaniu z płatnościami dokonanymi w obca waluta.”

Wenezuela nadal jest jednym z krajów wiodących we wdrażaniu walut cyfrowych. W przeciwieństwie do niektórych krajów rozwiniętych, w których większość walut cyfrowych jest postrzegana jako spekulacyjne instrumenty inwestycyjne, Wenezuelczycy zwrócili się do nich w celu wykorzystania ich w codziennych transakcjach w czasie, gdy bolivar nadal spada.

Alternatywa Maduro, cyfrowa waluta Petro, była jeszcze bardziej katastrofalna. Pomimo jego dzielnych wysiłków, aby go promować, w tym narzucać go ludziom i instytucjom, Petro poniósł masową porażkę.

Obejrzyj: panel CoinGeek Zurich, Technologia cyfrowa i przyszłość usług bankowych i finansowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Venezuela to levy 20% tax on digital currency transactions as adoption rises – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO