Testowanie nowych funkcji Centbee: Funkcjonalności portfela oferują wygodne opcje kupowania BSV

Portfel Bitcoin SV Centbee z siedzibą w Republice Południowej Afryki wydał w ciągu ostatnich kilku miesięcy kilka nowych funkcji, które nie wzbudziły większego zainteresowania społeczności (w tym ode mnie). Po ponad roku postanowiłem zbadać portfel i jestem mile zaskoczony nową funkcjonalnością.

Centbee oferuje teraz międzynarodowym użytkownikom (ponad 156 krajów) możliwość zakupu BSV w aplikacji za pośrednictwem Coinify. Chociaż fiat on-rampy są bardzo poszukiwane przez użytkowników BSV, ta konkretna rampa wydaje się być pomijana przez społeczność BSV. Uważam, że wynika to z wysokich minimów i opłat ze strony Coinify (odpowiednio 60 i 6%), które są ogólnie zbyt wysoką barierą wejścia do gospodarki mikropłatności. Niemniej jednak ta funkcja jest dobrze umieszczona na wypadek, gdyby użytkownicy chcieli mieć wygodną opcję zakupu BSV.

Centbee wallet debit/ credit card

Bardziej znaczącą funkcją dodaną przez Centbee jest kupowanie kart podarunkowych lub kuponów od głównych sprzedawców detalicznych (nawet w USA!). Od Amazon do Whole Foods, Uber Eats i Nintendo, użytkownicy mogą teraz kupować tradycyjne towary i usługi za pomocą Bitcoin SV.

Przetestowałem to, kupując kartę podarunkową Amazon o wartości 5 USD za pośrednictwem funkcji Sklep:

Centbee wallet Amazon giftcard

Po wybraniu Potwierdź od razu otrzymałem instrukcje jak zrealizować kredyt poprzez SMS, a także poprzez powiadomienie w aplikacji. Udało mi się zrealizować, po prostu wklejając kod roszczenia na moim koncie Amazon, a wszystko to w ciągu kilku sekund.

Centbee oferuje również zwrot gotówki w postaci Miodowych Nagród za zakupy w Sklepie. Klienci otrzymają 1% zwrotu w BSV. Musiałem jeszcze odebrać nagrody w ciągu godziny od zakupu, ale podobno wkrótce dotrą.

honey rewards on centbee wallet

Przy zakupie na Amazon zauważyłem, że udało mi się kupić za równoważną wartość fiducjarną BSV bez żadnych opłat. Chociaż jest to świetne dla konsumenta, zastanawiam się, jak Centbee może utrzymać ten model w przyszłości, oprócz oferowania 1% zwrotu gotówki.

Widzieliśmy, jak inne firmy i osoby prywatne w kosmosie oferują nagrody wspierane przez satoshi do wykorzystania w formie tokenów spekulacyjnych, takich jak RelayX z REX1, Haste z HST i Zatoshi z ZAT.

Cashback to popularna funkcja tradycyjnych kart kredytowych i banków, która ma zachęcać do używania i wydatków konsumentów. W miarę jak wkraczamy na bardziej otwarty rynek, który promują waluty cyfrowe, szukam, aby stały się one aktywami zbywalnymi, a nie prostymi nagrodami wspieranymi przez firmę. Wraz z wydarzeniami z 2020 roku wielu podróżnych zauważyło, że ich karty American Express, Chase Rewards i mile lotnicze stały się przez pewien czas praktycznie bezwartościowe z dnia na dzień.

Gdyby były one płynne, wokół nich mogą powstać nowe, dynamiczne rynki, oparte na organicznej podaży i popycie. Aby było jasne, nie chodzi o pompowanie ceny punktów nagrody, ale o umożliwienie handlu w oparciu o zapotrzebowanie na płyny.

Jako osoba niechętna do podróżowania ze wszystkimi arbitralnymi, różnymi ograniczeniami w poszczególnych krajach, moja obecna duża ilość punktów Amex i Chase może być cenna dla kogoś innego, gdzie obecnie są dla mnie bezwartościowe.

Jest to obszar, do którego waluty cyfrowe jeszcze nie dotarły, ale Centbee wydaje się być tu pionierem. Nie mogę się doczekać, w jaki sposób inne usługi oparte na Bitcoin SV Centbee mogą nadal wprowadzać innowacje w tym obszarze.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, Ścieżka do przyjęcia bitcoinów: jak zamienić całą sieć w aplikacje Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Testing Centbee’s new features: Wallet’s functionalities offer convenient options to buy BSV – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO