Czy jesteśmy w bessie?

Czy jesteśmy w bessie? Od kwietnia 2021 r., Kiedy cena BSV osiągnęła 489,75 USD, znajduje się w trendzie spadkowym i obecnie wynosi 99,20 USD od czasu publikacji – jest to około 80% spadek w porównaniu z rekordowym poziomem z kwietnia 2021 r.

Oczekuje się, że szersze warunki gospodarcze, takie jak podwyżka stóp procentowych, o której Rezerwa Federalna mówi już w marcu 2022 r., doprowadzą do umocnienia dolara amerykańskiego i odejścia od ryzykownych aktywów, takich jak waluta cyfrowa, na rzecz obligacji i produktów oprocentowania.

Osobiście wierzę, że ceny walut cyfrowych będą nadal spadać, z kilkoma odbiciami pomiędzy nimi, przynajmniej do czasu pierwszej podwyżki stóp procentowych. Innymi słowy, myślę, że „liczba spada” przynajmniej do marca.

Zmniejszenie ryzyka i zachowanie bogactwa podczas bessy

Na szczęście istnieje kilka natywnych aplikacji i usług Bitcoin (BSV), które pozwalają zarabiać pieniądze na bessie bez sprzedawania monet.

W tym artykule przyjrzę się dwóm aplikacjom — BSaV.io i TDXP — oraz jednej nowej strategii ochrony bogactwa — kupowaniu NFT — która pozwala zarabiać pieniądze i chronić swoje bogactwo niezależnie od spadku ceny BSV.

BSaV.io

Na BSaV użytkownicy mogą uzyskiwać odsetki w wysokości 5,11% APY od swoich depozytów BSV lub mogą zaciągnąć pożyczkę zabezpieczoną BSV 0% APR w BTC.

BSAV.io jest jednym z najlepszych narzędzi, których możesz użyć na rynku niedźwiedzia, ponieważ pozwala pasywnie zarabiać na posiadanym BSV, zamiast po prostu trzymać BSV w portfelu i patrzeć, jak spada jego wartość w dolarach. Kiedy pożyczasz BSV na BSAV.io, zarabiasz odsetki, które są naliczane codziennie.

Jeśli nie jesteś zainteresowany pożyczaniem swojego BSV, możesz użyć swojego BSV jako zabezpieczenia pożyczki BTC. Zaciągnięcie pożyczki zabezpieczonej daje dostęp do większej liczby par handlowych i daje możliwość łatwej konwersji na USD lub prawie każdy istniejący stablecoin. W przyszłości zespół BSaV planuje wdrożyć pożyczki w USD.

BSaV pozwala użytkownikom BSV zmaksymalizować zwroty z ich zapasów BSV lub wykorzystać ich zapasy BSV do uzyskania dostępu do płynności bez konieczności sprzedawania monet przez użytkownika. Na rynku, na którym ceny nadal spadają, uzyskiwanie pasywnego dochodu poprzez pożyczanie lub zamianę krypto na stablecoin lub USD jest jednym z najmniej ryzykownych ruchów, jakie możesz wykonać, aby zwiększyć ilość posiadanego BSV lub zapobiec ilości dolarów od zejścia, odpowiednio.

TDXP

Moim zdaniem TDXP jest najlepszym narzędziem lub zasobem, którego możesz użyć do zarabiania pieniędzy podczas bessy. Dzieje się tak, ponieważ TDXP pozwala na krótkie akcje i waluty cyfrowe. Jeśli cena aktywów spada i brakuje Ci tego aktywa na TDXP, uzyskasz dodatni zwrot z inwestycji w postaci BSV zdominowanego w USD. Oznacza to, że jeśli zajmiesz pozycję krótką, cena aktywów spadnie i zamkniesz swoją pozycję, gdy jesteś „na pieniądzach”, wówczas kwota BSV większa niż kwota, którą początkowo wpłaciłeś, wejdzie do Twojego portfela.

Nawet jeśli jesteś długo na cyfrowych walutach lub akcjach, TDXP jest narzędziem, które pozwala ci zabezpieczyć swoją pozycję i zmniejszyć ogólne ryzyko.

Kup NFT

W czasach, gdy monety i tokeny radzą sobie słabo, NFT zazwyczaj przewyższają podstawowy blockchain, na którym zostały zbudowane. Mam kilka teorii wyjaśniających, dlaczego tak się dzieje.

W przeciwieństwie do monet i tokenów, którymi handluje się, transakcje NFT są zawsze zdominowane w walucie cyfrowej; może to mieć psychologiczny wpływ na posiadaczy NFT, który sprawia, że ​​są mniej skłonni do kapitulacji, ponieważ nie widzą oni zmiany wartości ich transakcji NFT w dolarach na rynku NFT.
NFT nie są zamienne, co sprawia, że ​​rynek NFT jest mniej płynny niż rynek tokenów zamiennych. Utrudnia to uczestnikom rynku wyjście ze swojej pozycji.
Społeczność. Posiadanie NFT jest czasami jak posiadanie karty członkowskiej do klubu towarzyskiego. W tym przypadku, gdyby dana osoba sprzedała swój NFT, straciłaby członkostwo lub status społeczny, który NFT jej przyznał. Może to stanowić zachętę dla osoby fizycznej do trzymania się NFT, nawet jeśli rynek wygląda ponuro. W rezultacie na rynku będzie mniejsza sprzedaż i mniejsza presja na obniżenie cen NFT.
Kupowanie NFT, gdy ceny rynkowe spadają, nie jest niezawodnym sposobem na zwiększenie ilości posiadanych BSV lub zachowanie bogactwa. Jest to również najbardziej ryzykowny ruch, jaki możesz wykonać z trzech strategii omówionych w tym artykule, jednak jeśli dany projekt NFT jest autentyczny i ma wokół niego silną społeczność, strategia „kupowania NFT” może być najbardziej prosperującą strategią z trzech — wysokie ryzyko, wysoka nagroda.

Nadszedł czas, aby zmniejszyć ryzyko!

Istnieje wiele sposobów na przetrwanie bessy. Miejmy nadzieję, że trzy strategie omówione w tym artykule pomogą Ci zmniejszyć ryzyko w Twoim portfelu, jednocześnie zarabiając trochę pieniędzy. Żadna z tych strategii nie gwarantuje w 100% pomocy w zarabianiu pieniędzy; jednak dwie aplikacje i jedna strategia omówione w tym artykule mogą służyć jako przydatne narzędzia i zasoby, które chronią Cię przed negatywnymi konsekwencjami na rynku lub działają jak wiatr w żaglu, który prowadzi Cię do zysku.

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Future of Digital Asset Trading & Financial Services

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Are we in a bear market? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO