Początki metaverse

Biorąc pod uwagę wszystkie wiadomości NFT na dzisiejszym rynku, trudno jest zrozumieć, co sprawia, że ​​którakolwiek z tych rzeczy jest warta tego, co niektórzy ludzie za nie płacą. Zwłaszcza, że ​​większość dostępnych obecnie NFT to nic innego jak przeciętna sztuka cyfrowa1 lub po prostu cyfrowy token reprezentujący rzeczywiste aktywa, które mogą czerpać korzyści płynące z płynności, jaką daje posiadanie tokena, który można handlować na giełdzie peer-to-peer. Ale myślenie, że taki jest zakres możliwych innowacji w NFT, jest krótkowzroczne. W rzeczywistości najciekawsze zastosowania NFT nie zostały jeszcze zbadane. Aby jednak zrozumieć, czym są te propozycje wartości dla NFT, przyjrzyjmy się najpierw ich pochodzeniu.

Mówiąc najprościej, NFT to tokeny niewymienne. Oznacza to, że każdy token jest unikalny, a posiadanie unikalnego tokena oznacza, że ​​może on reprezentować unikalny zasób w świecie rzeczywistym lub zawierać unikalny zasób cyfrowy, na przykład jakąś grafikę wygenerowaną komputerowo. Jednak większym potencjalnym zastosowaniem cyfrowo unikalnych tokenów jest reprezentowanie cyfrowych podmiotów lub agentów.

Co to jest agent cyfrowy? Po prostu jest to byt lub aktor, który istnieje w środowisku cyfrowym lub grze. Prostym przykładem jest postać gracza w grze RPG. Weź dowolną postać w grze, chociaż wszystkie postacie mogą zaczynać tak samo w świecie gry, w miarę postępu rozgrywki z każdym unikalnym graczem, poprzez wybory, które każdy gracz sprawi, że ich postać stanie się wyjątkowa, zarówno poprzez swoje statystyki, wygląd, jak i historię i sprzęt, który zgromadził. Te rzeczy sprawiają, że każda postać jest wyjątkowa, a zatem dobrze pasuje do NFT.

Weź popularną grę RPG, taką jak Mass Effect firmy Bioware. Mimo że zakończenia gry mogą być takie same, postacie, które dany gracz rozwija, grając w tę grę, będą różne od innej osoby, która gra w tę samą grę. Jedną z wciągających cech serii gier było to, że postacie, które zostały w niej opracowane, zostaną zachowane i przeniesione do następnej gry. Daje to graczowi poczucie ciągłości i poczucie, że postacie faktycznie „istnieją”, choć w uniwersum gry.

To jest obietnica NFT, z ich zdolnością do zapewnienia wytrwałości i istnienia agentom cyfrowym, takim jak postacie w grach RPG, oznacza, że ​​mogą oni nadal żyć poza swoim oryginalnym światem gry, podobnie jak postacie z filmów Disneya „Wreck-it Ralph” robić. Token NFT daje wirtualnym podmiotom odniesienie i nazwę poza granicami ich natywnej aplikacji.

Kluczem do zrozumienia wartości agentów NFT jest zrozumienie, że to historia i przeszłość agentów nadają jej wartość, a nie tylko obecne statystyki i sprzęt, który może posiadać. W ten sposób agenci NFT są bardzo podobni do ludzi cyfrowych lub podmiotów prawnych. Mają własną agencję. Te nowe typy NFT będą wyceniane na podstawie ich cyfrowego pochodzenia i powiązanych historycznych rekordów metadanych. Możemy sobie wyobrazić przyszłość, w której pewna postać grana przez kogoś sławnego byłaby bardziej wartościowa na rynkach wtórnych niż ta, którą właśnie stworzyłeś.

Ta nowa rasa NFT byłaby połączeniem dwóch dzisiejszych typów tokenów NFT, w połowie kolekcjonerskich (obecnie przejawiających się w unikalnej sztuce), a w połowie ich cyfrowym pochodzeniem, a mianowicie skąd pochodzi, jego historią, przeszłością.

To właśnie na tej formie NFT, cyfrowych agentów z własną suwerennością i autonomią, są najbardziej interesujące pod względem technologii rozwijanej w grach. Wyobraź sobie postacie z gier, które po ukończeniu gry przez graczy mogą zostać sprzedane na rynku lub w grach, w których tworzenie cyfrowych zasobów, takich jak statki kosmiczne, jest częścią gry (takich jak EVE Online).

Wyobraź sobie handel aktywami, które przez długi czas tworzyłeś w grze na rynku wtórnym. Ale przedmiot byłby nie tylko „wzmacniaczem zabawy” dla kupującego, ale zapis wszystkich poprzednich właścicieli pozostałby z wirtualnym przedmiotem, pojazdem lub postacią. Im starszy staje się pojazd, tym bardziej ma uzasadnienie, tym bardziej będzie cenny. W przeciwieństwie do prawdziwych samochodów, które z pewnością drożeją wraz z wiekiem, pod warunkiem, że są sprawne, wirtualne pojazdy nie wymagają konserwacji. Wartość aktywów opiera się wyłącznie na jego wieku i długości historii posiadania oraz ulepszeniach, które może udowodnić.

Dla tych, którzy chcieliby konkretnej analogii w prawdziwym świecie, pomyśl o rynku wina. Ujmuje przekonanie, że im coś jest starsze, tym staje się cenniejsze. W przypadku wina rocznikowego ważna jest pochodzenie, ponieważ czasami to, kto w przeszłości posiadał konkretną butelkę, jest tak samo ważne, jak rocznik i rok samego wina. Wszystko, co jest potrzebne, to wspólna, tania w użyciu publiczna platforma blockchain do przechowywania i śledzenia wszystkich transakcji dotyczących butelek i wyprodukowanych partii, aby można było zweryfikować rejestr łańcucha dostaw butelki lub skrzynki. Jak może zaświadczyć każdy kolekcjoner wina, weryfikacja tych informacji o pochodzeniu jest niezwykle ważna, ponieważ często nie masz luksusu, aby po prostu otworzyć korek, aby go skosztować, aby sprawdzić sam.

Przy odpowiednim wykorzystaniu NFT, agenci cyfrowi, postacie z gier i inne zasoby cyfrowe opracowane i opracowane w grach mogą wreszcie istnieć poza grą. Od twórców gier zależy, jak poradzić sobie z zasobami gier z innych gier pojawiającymi się w ich własnych grach. Wszystko, co jest potrzebne, to wspólne podłoże, w którym można udostępniać wszystkie odniesienia do agentów cyfrowych, dane, identyfikatory i informacje. Warstwa podłoża, która najlepiej się do tego nadaje, ze względu na niskie koszty za TXN i nieograniczone obecnie limity danych, to BSV.

Widzimy tutaj narodziny Metawersu. Najlepiej opisany jako „Oaza” w filmie Ready Player One, jest to cyfrowy wszechświat połączonych światów gier. Przedmioty w jednym świecie gry zaczynają działać w innych światach. Nie wiadomo jeszcze, jak wszystkie te połączone światy będą rosły razem w tym coraz bardziej połączonym wszechświecie. Jedno jest jednak pewne, tak się stanie, a siły wolnego rynku i wolna kreatywność zasobów cyfrowych, których życie i użyteczność wykraczają poza ich pierwotny projekt, są w tym wszystkim niezbędne. Ale na początek musimy znaleźć sposób, aby zasoby cyfrowe miały „wspólną egzystencję” poza stworzonymi przez nie światami gier. Substrat lub wymiar, w którym ma istnieć. Ten substrat to NFT w publicznym łańcuchu bloków.

/Jerry Chan

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The beginnings of the metaverse – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO