SEC zestrzeliwuje kolejny spot BTC ETF, wskazuje na ryzyko manipulacji i oszustw

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła kolejny wniosek o spot BTC ETF, tym razem od Fidelity Investments. Był to szósty spot ETF, który regulator odrzucił od listopada, po raz kolejny powołując się na obawy dotyczące zakresu manipulacji cenami i oszustw na rynku BTC.

W swoim zgłoszeniu organ nadzoru papierów wartościowych zestrzelił Cboe BZX Exchange, Inc, która złożyła wniosek o handel akcjami Fidelity’s Wise Origin Bitcoin Trust, spot ETF BTC.

„To postanowienie odrzuca proponowaną zmianę zasad”, stwierdziła SEC, dodając, że Cboe nie spełniła wymogów SEC, w szczególności wymogu, aby zasady krajowej giełdy papierów wartościowych były „zaprojektowane w celu zapobiegania nieuczciwym i manipulacyjnym aktom i praktykom” oraz „w celu ochrony inwestorów i interesu publicznego”.

Regulator po raz kolejny wymienił ryzyko manipulacji na rynku i oszustw w ekosystemie aktywów cyfrowych jako największy problem związany z kasowym funduszem ETF BTC.

https://twitter.com/wallstreetpro/status/1486724564176424967?s=20&t=FUHiT1NjQMpZfhp_YVQgfQ

Aby uzyskać skinienie SEC, każda firma, która chce notować ETF typu spot aktywów cyfrowych, musi udowodnić, że ma „kompleksową umowę o udostępnianiu nadzoru z rynkiem regulowanym o znacznej wielkości, związanym z bazowymi lub referencyjnymi aktywami bitcoin”, powiedział SEC w zgłoszeniu.

Ta umowa o dzieleniu się nadzorem stanowi niezbędny środek odstraszający od manipulacji i umożliwia zbadanie przypadków podejrzanych o manipulacje, jeśli takie wystąpią, dodała SEC.

Jedynym przypadkiem, w którym SEC rozważy zatwierdzenie ETF bez umowy, będzie sytuacja, w której rynek bazowy z natury posiada wyjątkową odporność na manipulację poza zabezpieczeniami, na których opierają się tradycyjne rynki, a BTC nie.

W swoim oświadczeniu Fidelity stwierdziło, że jest rozczarowane, ale obaliło twierdzenia SEC, że rynek BTC nie jest gotowy na spot ETF.

„Chociaż jesteśmy rozczarowani wynikami obrad SEC, które doprowadziły do ​​dzisiejszego nakazu dezaprobaty, potwierdzamy naszą wiarę w gotowość rynku na fizyczny produkt giełdowy Bitcoin i czekamy na dalszy konstruktywny dialog z SEC”, gigant usług finansowych, która zarządza aktywami o wartości 4,2 biliona dolarów.

Odkąd po raz pierwszy odrzucił propozycję BTC spot ETF VanEck w listopadzie ubiegłego roku, SEC zestrzeliła pięć innych, w tym teraz Fidelity. Inne ofiary to SkyBridge Capital, Wisdom Tree, Valkyrie i Kryptoin.

Komisarz SEC Hester Peirce skrytykowała ostatnie odrzucenie, tak jak zrobiła to ze wszystkimi innymi. Przemawiając niedawno na wydarzeniu, powiedziała, że ​​SEC niesłusznie odrzuca wnioski pomimo ciągłego przyjmowania produktów z aktywów cyfrowych.

Obejrzyj: Komisarz SEC Hester Peirce o sprawach dotyczących polityki Blockchain Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SEC shoots down another BTC spot ETF, cites manipulation and fraud risks – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO