3 tajlandzkie organy regulacyjne łączą siły, aby wydać wytyczne dotyczące płatności w walucie cyfrowej

Trzech tajlandzkich organów regulacyjnych połączyło siły, aby zapewnić większą jasność w zakresie korzystania z walut cyfrowych do płatności w tym kraju. Agencje rządowe pod przewodnictwem Banku Tajlandii stwierdziły, że waluty cyfrowe są zbyt niestabilne i podatne na cyberkradzieże, aby mogły być wykorzystywane jako metody płatności i stanowić zagrożenie dla systemu finansowego kraju.

Bank centralny wydał wspólne oświadczenie w sprawie płatności walutą cyfrową z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd oraz Ministerstwem Finansów. Wszyscy trzej powiedzieli po wspólnej ocenie, że uznali za konieczne „uregulowanie wykorzystania zasobów cyfrowych jako środka płatności za towary i usługi, aby zapobiec potencjalnemu wpływowi na stabilność finansową i system gospodarczy kraju”.

Branża walut cyfrowych w Tajlandii rozwijała się agresywnie w ciągu ostatnich kilku lat, mimo że bank centralny ostrzegał przed nimi opinię publiczną. Trzy agencje potwierdziły ten wzrost, mówiąc, że przyjęcie wykracza poza inwestycje, ponieważ coraz więcej osób używa walut cyfrowych do dokonywania płatności. Taki był cel Satoshiego Nakamoto, kiedy tworzył Bitcoin, opisując go w białej księdze jako „elektroniczną gotówkę peer-to-peer”.

Według tych trzech, używanie walut cyfrowych jako metod płatności „może potencjalnie wpłynąć na stabilność finansową i cały system gospodarczy”. Może również „stwarzać dalsze ryzyko dla konsumentów i firm poprzez zmienność cen, cyberkradzież, wyciek danych osobowych lub pranie pieniędzy itp.”, powiedzieli.

Podczas gdy SEC i Ministerstwo Finansów dopiero angażują się w debatę na temat płatności w walucie cyfrowej, bank centralny od lat daje jasno do zrozumienia, że ​​jest temu przeciwny. W grudniu starszy dyrektor Sakkapop Panyanukul stwierdził, że firmy przyjmujące BTC do płatności „wpłyną na zdolność banku centralnego do nadzorowania gospodarki”.

Trzech regulatorów ujawniło, że podejmą wysiłki w celu ograniczenia zasobów cyfrowych do płatności.

„Ponieważ obecny system płatności w Tajlandii jest już bardzo wydajny, wykorzystanie zasobów cyfrowych do płacenia za towary i usługi nie przyniosłoby dużych korzyści konsumentom i firmom” – stwierdziła SEC w dodatkowym oświadczeniu.

Organ nadzorujący papiery wartościowe poprosił o opinię publiczną do 8 lutego, zanim wdroży wytyczne, które ograniczą płatności aktywów cyfrowych.

Obejrzyj: panel CoinGeek w Nowym Jorku, aplikacje rządowe i sektora publicznego na Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : 3 Thai regulators team up to issue digital currency payment guidelines – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO