Indonezyjski regulator zakazuje sprzedaży walut cyfrowych instytucjom finansowym

Jedno z największych na świecie centrów walut cyfrowych zabrania instytucjom finansowym angażowania się w sprzedaż walut cyfrowych. Regulator finansowy w Indonezji ponowił swoje wcześniejsze ostrzeżenie przed szybko rozwijającą się branżą, mimo że rośnie presja ze strony potężnych organizacji religijnych na waluty cyfrowe.

Urząd ds. Usług Finansowych Indonezji, lokalnie znany jako Otoritas Jasa Keuangan (OJK), wydał nowe ostrzeżenie za pośrednictwem Instagrama, przypominając instytucjom finansowym, że waluty cyfrowe są strefą zakazaną.

Otoritas Jasa Keuangan na Instagramie: „OJK Tegas Larang Lembaga Jasa Keuangan Fasilitasi Kripto. Sobat OJK, OJK dengan tegas telah melarang lembaga jasa keuangan untuk…”

OJK zamieścił cytat z prezesa Wimboha Santoso, który jasno dał do zrozumienia, że ​​agencja będzie ścigać każdą instytucję zaangażowaną w waluty cyfrowe w jakikolwiek sposób, oferując samą sprzedaż lub ułatwiając handel.

„OJK surowo zabronił instytucjom świadczącym usługi finansowe używania, marketingu i/lub ułatwiania handlu kryptowalutami” – stwierdził Santoso.

OJK jest jednym z najnowszych regulatorów na świecie, który zabronił instytucjom finansowym angażowania się w waluty cyfrowe. Bank Rezerw wcześniej wydał podobny zakaz w sąsiednich Indiach, który obowiązywał przez lata, zanim interesariusze z branży pomyślnie złożyli przeciwko niemu petycję. Bank centralny Nigerii dał również jasno do zrozumienia, że ​​banki nie mogą angażować się w waluty cyfrowe.

Indonezja to jeden z największych na świecie rynków walut cyfrowych. Pomimo zakazu płatności w walutach cyfrowych, w 2021 r. nastąpił wzrost całkowitego zaangażowania o 1770% i wzrost liczby wyszukiwań w Google o 600%. Według danych Coinformant w 2021 r. Indonezja miała 7,2 mln właścicieli walut cyfrowych, prawie dwukrotnie więcej niż w 2020 r. .

Ostatnie represje mają miejsce w czasie, gdy rośnie presja, by zakazać walut cyfrowych od wpływowych organizacji religijnych. Jak poinformował CoinGeek w listopadzie, największa na świecie islamska organizacja religijna, znana jako Nahdlatul Ulama, ogłosiła Bitcoin haram i wezwała rząd do jego zakazania. Nie można przecenić wpływu Nahdlatul Ulama, który może pochwalić się ponad 90 milionami członków.

Jednak kraj ten dał jasno do zrozumienia, że ​​nie zamierza podążać za krajami takimi jak Chiny, które nałożyły całkowity zakaz kryptowaluty. W październiku minister handlu Muhammad Luthfi oświadczył, że rząd nie ma zamiaru wprowadzać całkowitego zakazu, ale zaostrzyłby przepisy.

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Blockchain dla lepszego łańcucha dostaw i zrównoważonego rozwoju

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Indonesian regulator bans digital currency sales for financial institutions – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO