Beat Blockchain: WGES Barcelona

World Gambling Executive Summit lub „WGES” zawsze była jedną z moich ulubionych konferencji branży hazardowej w tym roku, jedną, ponieważ odbywa się w oszałamiającym hotelu W w Barcelonie, a dwiema, ponieważ przyciąga seniorów. Z powodu problemów związanych z COVID edycja WGES 2021 została przesunięta od lipca do grudnia i chociaż zwykłe imprezy przy basenie zostały pominięte, wszyscy bardzo cieszyliśmy się z tego doświadczenia w bezprecedensowych czasach.

Moim głównym celem uczestnictwa w WGES 2021 była rozmowa z profesjonalistami z branży hazardowej na temat technologii blockchain i podkreślenie dostępnych dziś możliwości. Aby wypełnić swoją misję, zaangażowałem się w szereg indywidualnych rozmów z delegatami oraz moderowałem dwa panele związane z blockchainem.

Pierwszego dnia wydarzenia z radością odkryłem, że wielu delegatów WGES miało już na swoich radarach technologię blockchain. Po szczycie krążyło również kilku ekspertów, w tym moi paneliści, gotowych odpowiedzieć na pytania i wprowadzić rozwiązania oparte na blockchain.

„Mamy bardzo dobrą propozycję, bardzo wyjątkową propozycję, którą wprowadzamy na rynek” – powiedział dyrektor sprzedaży nChain, Nick Hill, o ich platformie Kensei opartej na blockchainie BSV.

„Od organów regulacyjnych jesteśmy bardzo dobrze przyjmowani, ponieważ postrzegają blockchain jako postępową technologię, która poprawia i chroni doświadczenie gracza” – powiedział.

Operatorzy zaczynają również dostrzegać wyjątkowe możliwości technologii blockchain, w tym jej zdolność do notarialnego notariusza swoich interakcji z graczami i innej dokumentacji związanej ze zgodnością, AML i KYC.

„To po prostu bezpieczniejsza forma przesyłania i przechowywania danych” – powiedział o technologii blockchain Simon Thomas, dyrektor generalny londyńskiego Hippodrome Casino.

„Więc bez względu na to, czy lubimy blockchain, zrozum to, jest w tle, to się dzieje, a my postaramy się znaleźć pozytywy i zminimalizować wszelkie negatywy i obawy, które ludzie mają z tym związane” – powiedział.

NFT są w tej chwili wściekłością, nawet w branży hazardowej. Jednak profesjonaliści z branży hazardowej wciąż próbują dowiedzieć się, jak wykorzystać NFT w swoich firmach, a nie tylko traktować je jako aktywa spekulacyjne.

„W szczególności przestrzeń NFT jest absolutną koniecznością, aby się teraz zagłębić. Wciąż jesteśmy we wczesnych dniach wpływu NFT” – powiedział Pierre Lindh, założyciel iGaming NEXT.

„Wysadzenie NFT w cyfrowej przestrzeni sztuki to dopiero początek. Myślę, że tak dzisiaj ludzie postrzegają NFT, ale nie sądzę, że tak ludzie będą postrzegać NFT i co mogą zrobić z tą technologią w przyszłości” – przewidywał.

Phil Runyan, dyrektor generalny Hold Gaming, jest pasjonatem umieszczania naszych tożsamości — w tym całej dokumentacji wymaganej do ich udowodnienia — „w łańcuchu”, aby zapewnić bezproblemowe płatności i dostęp.

„Zamiast mieć setki aplikacji, w które grasz i kupujesz przedmioty wirtualne i walutowe, zamiast umieszczać dane karty kredytowej za każdym razem… umieszczasz swoje dane w jednym miejscu, a stamtąd jesteś w stanie wykorzystać go w wielu produktach” – powiedział.

Dwa panele, które moderowałem w WGES, odbyły się drugiego dnia, pierwszy skupiał się na płatnościach w przestrzeni blockchain i jak sprawić, by były zrównoważone w przyszłości. Mikropłatności były obszarem, do którego naprawdę chciałem trafić podczas panelu, ponieważ jest to jedna z największych innowacji Bitcoina i obszar niewykorzystanych możliwości.

„Możesz mieć slot groszowy, w którym możesz wypłacić swojemu partnerowi, gdy nowy użytkownik pojawi się w oparciu o jego grę. Możesz płacić je w czasie rzeczywistym za każdym razem, gdy zakręcisz jedno groszowe gniazdo. Możesz zapłacić swojemu dostawcy treści za każdym razem, gdy ma miejsce spin, w oparciu o twoją teoretyczną stratę” – wskazał Runyan podczas panelu.

„Nie ma już opóźnień w płatnościach. Partnerzy będą bardziej skłonni do współpracy z Tobą, ponieważ nie będą czekać na pieniądze” – dodał.

„Podmioty stowarzyszone lub firmy, jesteśmy właścicielami mediów, mamy przepływ gotówki, mamy kupowanie mediów, mamy pracowników do opłacenia. Więc gotówka jest zawsze królem. Każdy, kto może zapłacić nam szybciej i to, co nam się należy…, oczywiście będzie naszym wyborem numer jeden jako partner biznesowy” – dodał inny panelista Fintan Costello, dyrektor zarządzający BonusFinder.com

Drugi panel, który moderowałem, koncentrował się na technologii blockchain i jej rozwoju w branży hazardowej w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Dyskusja obejmowała wszystkie gorące tematy, w tym NFT.

Stefan Kovach, założyciel RAERTHINGS, od samego początku był liderem w dziedzinie blockchain i hazardu, a teraz poszerza swoją wiedzę o NFT, metaverse i Web3.0. Podczas panelu wskazał, w jaki sposób branże, takie jak moda, sport i sztuka, przyjęły NFT i powiedział, że zaczyna się „rewolucja hurtowa”, ale przestrzeń hazardowa jest wolniejsza.

Hill, również panelista, skupił się bardziej na aplikacjach użytkowych opartych na blockchain dla branży hazardowej i dlaczego niskie opłaty transakcyjne są kluczem do przyjęcia.

„Jeśli możesz obniżyć opłaty transakcyjne do akceptowalnego poziomu, nazwijmy to centem, dwoma centami lub pół centem, możesz zacząć zarządzać biznesem” – powiedział.

„W tym miejscu blockchain może teraz zacząć być używany jako aplikacja narzędziowa. Na dłuższą metę przyniesie to korzyści operatorowi, graczowi i oczywiście regulatorowi” – ​​dodał Hill.

Rozmowy podczas moich paneli i na całej wystawie doprowadziły do ​​jednego centralnego punktu: robimy postępy w technologii blockchain w branży hazardowej, ale regulacje wciąż są wyzwaniem i potrzebna jest dalsza edukacja.

„Edukacja jest kluczem” – powiedział Kovach.

„Wciąż wymagana jest ogromna ilość edukacji, która będzie potrzebna na bieżąco. Myślę, że to wciąż stosunkowo wczesne dni, myślę, że przesunęliśmy się daleko od miejsca, w którym byliśmy pięć lat temu” – powiedział.

„Myślę, że to, co powstrzymuje nas jako branżę, jest na froncie regulacyjnym… widzimy inne branże, które znacznie szybciej przyjmują tę technologię, ale są mniej regulowane” – dodał Lindh.

„Cały następny rok ma na celu edukowanie odbiorców w zakresie korzyści płynących z wykorzystania blockchainu innego niż zwykle:„ och, jego płatności, och, to jest to, och to NFT, jego tokeny. Nie, jest o wiele więcej zastosowań dla wykorzystanie technologii BSV” – dodał Hill.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The Blockchain Beat: WGES Barcelona – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO