Saeed Mohammed Alhebsi o zostaniu międzynarodowym liderem w technologii blockchain

Aplikacje Blockchain odnotowały ogromny wzrost w ciągu ostatnich kilku lat. Technologia jest obecnie stosowana w kilku sektorach, od zarządzania łańcuchem dostaw po opiekę zdrowotną, media społecznościowe, reklamę cyfrową, a nawet w transakcjach rządowych.

Jednym z regionów wykorzystujących blockchain do zarządzania jest Bliski Wschód, co znalazło odzwierciedlenie w wywiadzie panelowym zatytułowanym „Aplikacje rządowe i sektora publicznego w Blockchain” w dniu 3 nowojorskiej konferencji CoinGeek. Panel czterech ekspertów z regionu podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, dlaczego Bliski Wschód jest liderem w kwestii wykorzystania blockchain w transakcjach rządowych. Jednym z panelistów, którzy poprowadzili wywiad, był Saeed Mohammed Alhebsi, starszy kierownik projektu w Ministerstwie HR i Emiratów Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Alhebsi dołączył później do reportera CoinGeek Backstage Patricka Thompsona, aby omówić więcej o swojej pracy w Ministerstwie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, o tym, jak innowacje w zakresie technologii blockchain przebiegają w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz o kolejnym kroku w rozwoju technologii w kraju Bliskiego Wschodu. Alhebsi określił siebie jako kogoś, kto pochodzi „ze strony rządowej… współpracując z ministerstwem zasobów ludzkich i rządem ZEA. Jestem pracownikiem doradcy AI i kierownikiem projektów w ministerstwie.”

Jak wspomniał Alhebsi w wywiadzie panelowym, rząd ZEA poważnie traktuje technologię blockchain. Starszy kierownik projektu, który jest również ekspertem w dziedzinie AI, ujawnił, że Zjednoczone Emiraty Arabskie pracują nad strategią blockchain AI od 2018 r. i mają na celu przewodzić sektorowi na arenie międzynarodowej.

„Mamy nasz blockchain [strategię] AI na Bliskim Wschodzie i mamy naszego pierwszego ministra AI, mamy [również] naszą służbę w AI. Mamy centrum blockchain. Przybywamy jako centrum technologiczne ZEA w obszarze [blockchain]” – zaznaczył Alhebsi.

„My, jako kraj, ZEA, [jesteśmy] jednym z liderów strategicznych technologii blockchain. O [naszej] AI i strategii blockchain ogłosiliśmy w 2018 roku. Mamy bardzo jasną wizję i bardzo jasną strategię w tym obszarze, aby być międzynarodowym liderem w technologiach blockchain – dodał.

Thompson zapytał, czy rząd ZEA chce zoptymalizować wykorzystanie technologii blockchain. Alhebsi odpowiedział, że kraj Bliskiego Wschodu pracuje obecnie nad weryfikacją rejestrów rządowych i przeniesieniem niektórych swoich tradycyjnych transakcji i usług rządowych do łańcucha bloków. Zauważając, że w woli Allaha i następnym razem, gdy się zobaczą, będzie więcej rzeczy do omówienia rozwoju technologii blockchain w tym kraju.

„Jako rząd, naszą [strategią] jest przeniesienie 50 procent naszych transakcji rządowych do technologii blockchain” – powiedział Alhebsi. „Tak więc, Inshallah, następnym razem, gdy spotkamy się ponownie, mamy wiele rzeczy do omówienia [o tym, co zostało] ustalone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich”.

Podsumowując wywiad, Thompson zapytał Alhebsiego o jego ogólny wynos dla publiczności, gdzie Alhebsi radośnie wita wszystkich w Dubaju – podpowiadając, gdzie odbędzie się następna konferencja BSV Blockchain.

„Zawsze witamy w Dubaju. Witamy zawsze w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jako centrum blockchain w tym obszarze” – powiedział Alhebsi.

Obejrzyj: panel CoinGeek w Nowym Jorku, aplikacje rządowe i sektora publicznego na Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek Backstage: Saeed Mohammed Alhebsi on becoming international leader in blockchain tech – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO