Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Peru będzie partnerem innych krajów w rozwoju CBDC

Kraj Ameryki Łacińskiej Peru dołączył do listy krajów, które aktywnie rozwijają cyfrową walutę banku centralnego (CBDC).

Prezes Central Reserve Bank of Peru Julio Velarde ogłosił niedawno na dorocznej konferencji dyrektorów z liderami biznesu w Limie, że kraj zamierza współpracować z Indiami, Singapurem i Hongkongiem w celu opracowania własnego CBDC.

Velarde mówił również o obecnym stanie gospodarki Peru i jego zainteresowaniu dołączeniem do ostatniego trendu CBDC.

„Myślę, że system płatności, który będziemy mieć za osiem lat na świecie, będzie zupełnie inny niż obecny… Nawet system finansowy będzie prawdopodobnie zupełnie inny” – powiedział Velarde.

„Nie będziemy pierwsi, ponieważ nie mamy zasobów, aby być pierwsi i stawić czoła temu ryzyku. Ale nie chcemy pozostać w tyle. Jesteśmy co najmniej na tym samym poziomie, a może nawet dalej niż kraje o podobnej wielkości, choć za Meksykiem i Brazylią” – dodał Velarde.

Według wpisu na Twitterze prywatnego stowarzyszenia non-profit, IPAE Asociación Empresarial, Velarde wyjaśnił, że Peru przezwyciężyło niepowodzenie pandemii i zamierza opracować strategie, które przyniosą innowacje w sektorze finansowym.

Chociaż kraj współpracuje z krajami o bardziej zaawansowanym doświadczeniu w rozwijaniu walut cyfrowych wspieranych przez bank centralny, Velarde powiedział, że Peru nie jest gotowe do wdrożenia tego rodzaju rozwiązania finansowego w najbliższym czasie.

Inne kraje i rozwój CBDC

W ostatnim czasie wiele krajów na całym świecie już prowadzi badania i rozwija własne CBDC. Jak poinformował CoinGeek kilka miesięcy temu, Bahamy uruchomiły Sand Dollar CBDC. Podczas gdy Bank of Jamaica nawiązał współpracę z irlandzką firmą — eCurrency Mint — w celu pilotowania swojej CBDC. Brazylia i Meksyk już planują wdrożyć CBDC do 2023 roku. I chociaż Salwador nie ma własnego CBDC, kraj ten przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy we wrześniu ubiegłego roku.

Jeden z partnerów Peru CBDC, Reserve Bank of India, planuje rozpocząć próbną implementację cyfrowej rupii przed końcem 2021 roku. Gubernator Reserve Bank of India, Shaktikanta Das, powiedział wcześniej: „Jesteśmy bardzo ostrożni, ponieważ to zupełnie nowy produkt, nie tylko dla RBI, ale na całym świecie”.

Monetary Authority Hongkongu i Monetary Authority of Singapore również zaczęły badać możliwość opracowania CBDC.

Obejrzyj: panel CoinGeek New York, Media Influence: How News Reporting wpływa na rynek zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Peru to partner with other countries for CBDC development – CoinGeek