Equity NFT — Dystrybucja środków finansowych lub naruszenia nielegalnych papierów wartościowych?

Gorącym tematem dyskusji ostatnio w chińskiej społeczności BSV jest koncepcja „kapitałowego NFT”, która jest zasadniczo tokenem uprawniającym posiadacza do udziału w zyskach. Oczywiście spodziewam się, że połowa czytelników zatrzyma się tutaj myśląc: „To tylko nielegalne zabezpieczenie!” Może tak.

Zanim przejdę do konkluzji, myślę, że chociaż taka koncepcja nie jest nowa, wdrożenie „kapitałowych transakcji NFT” na szczycie publicznej, podlegającej audytowi, niezmiennej księdze, w której posiadany token ma płynny rynek 24/7, jest nowością i na pewno zostanie przyjęta w znaczący sposób. .

https://twitter.com/MetaSoftYR/status/1460916536713961475?s=20

Trzy projekty ogłosiły niedawno plany sprzedaży kapitałowych NFT na różnych warunkach.

MetaElf Land, nadchodząca gra NFT Play to Earn, sprzedaje w ten piątek na NFTonShow kartę „Prawo do zysku”. Około 300 NFT będzie początkowo wycenionych na 160 USD i uprawnia posiadacza do 0,01% zysków z gry. Dodatkowo posiadacze NFT otrzymają „Bilety wstępu lub zwierzęta”. MetaElf Land planuje wystartować w pierwszym kwartale 2022 roku.

Aaron Zhou, znany również jako „Brother Dog”, będzie początkowo sprzedawał bardziej interesujący NFT za 1 BSV, który uprawnia posiadacza do pojedynczej wypłaty dywidendy w dniu 1.01.2023 r. Jeśli dywidenda przekroczy 1 BSV, posiadacz otrzyma faktyczną zarobioną kwotę. Jeśli dywidenda jest mniejsza niż 1 BSV, Aaron zapewnia, że będą nadal otrzymywać dywidendy po tym momencie, dopóki nie zarobią 1 BSV.

Aaron Zhou aka "Brother Dog"

Przychody z popularnego Webot.SV Aarona zostaną podzielone — jest to usługa BSV i usługa zapytań, która obsługuje Slack, WeChat i Telegram. Głównym dochodem Webot jest popularny program kopania MetaCoin, w którym Aaron pobiera 5% opłaty. 100 NFT jest utrzymywanych przez Aarona, 150 zostało już rozprowadzonych prywatnie, a pozostałe 250 zostanie sprzedanych publicznie w przyszłym miesiącu na NFTOnShow. Sprawdź wpis na blogu Aarona, aby uzyskać więcej informacji.

Datobird, klon Flappy Bird, został wprowadzony w tym tygodniu w aplikacji Show, gdzie każda gra kosztuje 10 000 satoshi. Datobird wdraża rozwiązanie przypominające tablicę wyników, które wypłaca najlepszym strzelcom każdego dnia o godzinie 20:00. Pekin Czas każdego dnia. Jakiś czas temu sprzedano karty NFT, które zapewniają posiadaczowi dywidendy z zysków z gry. 55 jest w posiadaniu zespołu programistów, a 45 NFT jest dostępnych na rynku wtórnym na NFTOnShow.

Każdy projekt implementuje mechanikę equity NFT zupełnie inaczej i każdy wydaje się być dość ryzykowny. Zamiast spekulować na temat legalności takich konstrukcji, chcę podkreślić korzyści. Prywatne firmy dystrybuujące takie aktywa bezpośrednio do zainteresowanych stron są skutecznym narzędziem marketingowym, ponieważ ujednolicają zachęty między firmą, inwestorem, spekulantem i użytkownikiem. Ponadto, ponieważ NFT jest własnością posiadacza, mogą oni swobodnie handlować aktywami w dowolnym momencie w oparciu o nowe informacje, które się pojawią, w przeciwieństwie do zablokowania przez pewien okres.

Taka płynna dynamika rynku powinna szybko znaleźć właściwą cenę aktywa i pokazać sentyment do firmy. Ponadto firma jest rozliczana przez wszystkie strony, ponieważ dystrybucja (lub jej brak) jest widoczna i kontrolowana przez opinię publiczną. Takie rynki byłyby znacznie bardziej przejrzyste niż dzisiejsze tak zwane rynki „publiczne”, „zgodne z przepisami”. Nie mogę się doczekać, jak rynek zareaguje na tego typu „kapitałowe transakcje NFT”, gdy pojawi się ich więcej.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Equity NFT—Distributing finance or illegal securities violations? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO