Blockchain BSV wkracza do Japonii, Stowarzyszenie Bitcoin dołącza do lokalnej grupy branżowej

Branża blockchain BSV ponownie przenosi się na niektóre z największych rynków Azji. W Japonii Szwajcarskie Stowarzyszenie Bitcoin zostało w tym tygodniu przyjęte jako członek stowarzyszony Japan Cryptoasset Business Association (JCBA). Grupa branżowa liczy 112 członków obejmujących spektrum działań w ramach technologii blockchain w Japonii i z nią związanych.

Jeden z ambasadorów Stowarzyszenia Bitcoin w Japonii, Masumi Hamahira, powiedział, że zachęca osoby z branży BSV do tworzenia większej ilości materiałów prezentacyjnych w języku japońskim, aby pomóc innym członkom JCBA stać się bardziej świadomymi pozycji BSV. Wymieniając skalowalność i skupienie się na przedsiębiorstwie jako dwie główne zalety, powiedział, że ważne jest zachowanie łagodnego podejścia w kontaktach z japońskim przemysłem, patrząc na pozytywne punkty i edukację.

Hamahira ma doświadczenie w bankowości ze specjalizacją w finansach islamskich, mieszkała przez długi czas w Malezji i pracowała jako doradca IF w MUFG, jednym z największych japońskich banków.

Osoby zainteresowane rynkiem japońskim prosimy o kontakt

W rozmowie z CoinGeek zachęcał również zainteresowanych do skontaktowania się z nim za pośrednictwem Twittera (@MasumiHamahira). Drugim Ambasadorem Stowarzyszenia Bitcoin w Japonii jest długoletni adwokat Bitcoin Ken Shishido (@KenShishido).

„Dołączenie do JCBA to dobry krok dla BSV”, powiedział Hamahira, „ponieważ tak wiele dużych japońskich organizacji blockchain jest członkami JCBA. Stowarzyszenie Bitcoin może współpracować z profesjonalistami z branży blockchain i kryptoaktywów od instytucji finansowych, giełd i dostawców technologii, po prawników, księgowych i regulatorów.

„Stowarzyszenie Bitcoin może również uczestniczyć w podkomitetach JCBA, takich jak PR, bezpieczeństwo i systemy, podatki, przechowywanie, stablecoiny, przypadki użycia, wydobycie, ICO/IEO, finanse, staking, NFT i DeFi, dzięki czemu Stowarzyszenie może teraz dzielić się rozwojem i postęp ekosystemu BSV z japońskimi profesjonalistami w celu zwiększenia ich świadomości na temat BSV na całym świecie”.

Dyrektor zarządzający JCBA, Seiji Yuji, również powitał Bitcoin Association w grupie, mówiąc, że przyczyni się to do ogólnego rozwoju branży.

„W JCBA współpracujemy wspólnie z naszymi członkami na rzecz zdrowego rozwoju i ekspansji sektora kryptoaktywów i powiązanych firm. Oczekuję, że działalność Bitcoin Association for BSV, pracująca razem w ramach naszego własnego stowarzyszenia, przyczyni się do rozwoju branży kryptowalut i nie mogę się doczekać współpracy z nimi.”

Oprócz zgromadzenia różnych przedstawicieli branży blockchain i aktywów cyfrowych w celu omówienia ważnych kwestii, JCBA współpracowała również z organami regulacyjnymi, takimi jak FSA i Consumer Affairs Agency, w celu opracowania pozytywnej polityki publicznej i pomagała w edukacji szerszej opinii publicznej.

BSV ma przed sobą trudną drogę w Japonii

BSV napotyka w Japonii pewne przeszkody. Na początek nie jest możliwe handlowanie aktywami BSV na żadnej giełdzie w kraju. Japonia była pierwszym krajem, który formalnie uznał i uregulował zasoby cyfrowe. Jednak jej regulator, Agencja Usług Finansowych (FSA), ustanowiła surowe zasady dotyczące aktywów, którymi mogą handlować lokalne giełdy.

Obecnie obejmuje to eklektyczną mieszankę znanych i mniej znanych tokenów, takich jak BTC, ETH, BCH, LTC, XRP i ETC, a także Monacoin (MONA), Lisk (LSK), BAT, XEM, Stellar Lumeny (XLM), Tezos (XTZ) i DOT. Aby dołączyć do tej listy, BSV musiałoby mieć popyt ze strony lokalnych handlowców i giełd, aby lobbować w FSA.

Sytuacja spowodowała, że ​​zasięg wiadomości o BSV i ogólna świadomość jego zalet (a nawet jego istnienia) pozostały ograniczone w Japonii poza branżą aktywów cyfrowych.

Od czasu założenia w 2016 r. JCBA odegrało dużą rolę w rozwoju branży blockchain i aktywów cyfrowych w Japonii. Pomimo silnej początkowej ciekawości Bitcoina dzięki japońskiemu pseudonimowi jego twórcy, branża miała trudny początek dzięki nieudanej giełdzie Mt Gox z siedzibą w Tokio.

Zamiast całkowicie zakazać handlu zasobami cyfrowymi, Japonia zdecydowała się zbadać i uregulować branżę. Dziś jest domem dla niektórych z największych na świecie wolumenów obrotu, a billboardy reklamujące handel bitcoinami i aktywami cyfrowymi są od lat powszechne w dużych przestrzeniach publicznych.

„Pamiętaj, Japonia była pierwszym krajem, który uregulował kryptoaktywa” – powiedział Hamahira. „Mt Gox znajdował się w Japonii. Jak wiesz, „Satoshi Nakamoto” pochodzi od Tominagi Nakamoto. Zobaczymy dzielenie się BSV w krainie wschodzącego słońca. To zależy od nas, w tym od Ciebie! Chodźmy dalej!”

Obejrzyj: Przemówienie założyciela Stowarzyszenia Bitcoin, Jimmy’ego Nguyena w CoinGeek New York, „BSV Blockchain: It’s About Time”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV blockchain steps into Japan as Bitcoin Association joins local industry group – CoinGeek



Author: BitcoinSV.pl
CEO